Возраст за прв сексуален однос

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

љубов,секс,петинг.


  • Вкупно гласачи
    109

KeleS

insolitus res
Член од
22 јануари 2008
Мислења
734
Поени од реакции
57
ВАЖНО-ај еве да кажам ја што мислам како машко-за мене девојче која се скинала на 17-18 одини или порано е нај нај голема глупача уствари што ке ми е мене женска девојка со изгубена невиност жити се од кај ја да знам може се курвала онака чиста нескината ке ја компарирам со чиста нова кола како мириса новата кола а како мириса стара извозена заебана кола т.е смрди и што ке одберам па се знае онаа новата(мислам нескината) тоа е моето мислење така да девојчиња пазете што правите пошо многу машки т.е мои другари мислат како мене а кај машките се знае тоа принципот на десна рака пред pc а коа ке дојде време ке си купам на ново кола старо не зимам и сеа ме интересира што ке кажат девојчињата дали сум у право или само солам памет
П.С ТИЕСТО се поштува највеќе
ППС. НАЈбоље ДЈ у свет
сарказам он
Алал бе машко .... многу ум на тебе .... алал .... неам проблем со гледиштето ... да си најдиш чупче спроти тебе ... и да си продолжиш рачето да си го користиш дури не си најдиш . и да си наклепате две деца на брзо ... и то да ви е крајот на сексуалниот живот ... ( пошто тебе нема да ти дава ке се работи со комшијата ) а пред тебе ке се вади со муабетот не прам јас такви работи пошто сум неискусна .
Знаиш лугето како тебе .. па по дарвиновски правила .. не би имале наследници .
Сарказам офф

Сериозно за темава ... In the words of Chef (South Park -507
Proper Condom Use) - The right time to have sex is 17 .

Многу тешко ми паѓа то шо некој општествени правила почнале да ни ги уништуват основните инстинкти и нагони .
Медицински гледано правото време за то е околу 17 пошто и ментална и физичка зрелост е постигната .
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
Гледам дека сме генерациски тука некаде, па ќе ти кажам дека и јас кога бев 8 одделение, сите што имале секс, а беа ретки беа гледани со шок и секакви муабети им се вадеа, дека се трудни, а немаше врска...

Ама сега е сосема поинаку. Сега, ако немаш секс на тие години, си заостанат, нешто ти фали, бубалица си...Сега е во тренд да се има секс и баш затоа го реков тоа дека не треба да се прави нешто само затоа што “сите други го прават“.
колку само ова не е точно имам 15 сега и сум 8мо па едно девојче(не од мој клас) имаше секс и сита ја гледаа со презир(цела генерација) па се каеше после ама рекле после ебење нема каење а имам многу другари и другарки па сме правеле муабет на оваа тема и на сите некако рано им е посебно на девојчинава секако со исклучоци но ретки
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Ebavaj ko kje ti se ebava :) dali na 13 dali na 20 dali na 40 .. Sam/a kje svatish koga tie vreme bash tebe pa da ebavash :) izvini .. da vodish ljubov ili da sexash bilo sho prajsh :) Nema koj da ti kazhuva na koj godini da go naprajsh toa.. sam/a si znaes i taka i kje ostane .. Gledaj tebe da tie ubo ne gledaj vo okolina sho kej zboruvat .. Ne ziveesh za drugite nego za sebe ziveesh :) Go for it :) and Be happy about it :P
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Ebavaj ko kje ti se ebava :) dali na 13 dali na 20 dali na 40 .. Sam/a kje svatish koga tie vreme bash tebe pa da ebavash :) izvini .. da vodish ljubov ili da sexash bilo sho prajsh :) Nema koj da ti kazhuva na koj godini da go naprajsh toa.. sam/a si znaes i taka i kje ostane .. Gledaj tebe da tie ubo ne gledaj vo okolina sho kej zboruvat .. Ne ziveesh za drugite nego za sebe ziveesh :) Go for it :) and Be happy about it :P
Е ова ти се вика Шведски начин на размислување...:)
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
NEma vrska tuka svedkso, makedonsko mislenje .. kako i da e .. TAKA E! Ne ziveesh za drug coek ..

Не е работата дали живееме за друг или не! Битна улога игра возраста кога станува збор за секс. Дали според тебе е нормално девојче на 13 години да има сексуални односи?
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Не е работата дали живееме за друг или не! Битна улога игра возраста кога станува збор за секс. Дали според тебе е нормално девојче на 13 години да има сексуални односи?
Mie gajle sho praj chupe na 13 godini bre .. ako saka da se seksa neka se seksa.. ako misli deka i e vreme togash .. neka si go praj kejfot.. Nejzin izbor.. ne se mesham jas ne e moe nitu pa mie gajle.. Uchime od greshki a uchime i od iskustvo .. Shojma vrska dali na 20 dali na 13 ? Koja sum jas da kazhuvam koga treba da se seksa chupe i koga ne ? Si znam za sebe koga mi beshe vreme
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
колку само ова не е точно имам 15 сега и сум 8мо па едно девојче(не од мој клас) имаше секс и сита ја гледаа со презир(цела генерација) па се каеше после ама рекле после ебење нема каење а имам многу другари и другарки па сме правеле муабет на оваа тема и на сите некако рано им е посебно на девојчинава секако со исклучоци но ретки
ВТФ?!
А што има па вие со презир да ја гледате?:/
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
ВТФ?!
А што има па вие со презир да ја гледате?:/
Поштен , па демек не му се ебе.
Стварно негледам потреба зашто да ја гледате со презир. Така постапила , можеби згрешила , ама луѓе сме , грешки правиме . И обратно.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Дека имаат 15 години и веројатно тоа е нормално за нивна возраст?
Дем, не го земав во предвид тој детал. :) И кај нас во основно имаше една “напредна“. Заборавив дека голем дел од нас ја гледаше попреку, ал јас бев неутрална, не ме занимаше баш што прави и со кој. :toe:
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
Поштен , па демек не му се ебе.
Стварно негледам потреба зашто да ја гледате со презир. Така постапила , можеби згрешила , ама луѓе сме , грешки правиме . И обратно.
хах на кој не му се ебе бе друже ама шознам така сите ја гледаат попреку можи не треба така којзнај

а за болдираното прашај ги в продавница:helou: мајтап
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Mie gajle sho praj chupe na 13 godini bre .. ako saka da se seksa neka se seksa.. ako misli deka i e vreme togash .. neka si go praj kejfot.. Nejzin izbor.. ne se mesham jas ne e moe nitu pa mie gajle.. Uchime od greshki a uchime i od iskustvo .. Shojma vrska dali na 20 dali na 13 ? Koja sum jas da kazhuvam koga treba da se seksa chupe i koga ne ? Si znam za sebe koga mi beshe vreme
Ова сестра ми да ми го каже, прво ќе има така убаво да ја истепам, па после ја носам на планина да се изветрее малку.
Што има везе? Како бе што има.... А ти на 13 години знаеш што сакаш, знаеш што ти е, знаеш што е секс, знаеш што значи тоа, дали знаеш која си??? Па уште ја изградуваш личноста и си ги дефинираш вредностите ма на толку години. Кои вредности ги имаш ти со вакво размислување човече :tapp:
И на 13 години ако ти се секса, ќе има да си се чешаш и да си трпиш , па колку и да ти се плаче за секс( се надевам дека доволно сликовито ти опишав)
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Ова сестра ми да ми го каже, прво ќе има така убаво да ја истепам, па после ја носам на планина да се изветрее малку.
Што има везе? Како бе што има.... А ти на 13 години знаеш што сакаш, знаеш што ти е, знаеш што е секс, знаеш што значи тоа, дали знаеш која си??? Па уште ја изградуваш личноста и си ги дефинираш вредностите ма на толку години. Кои вредности ги имаш ти со вакво размислување човече :tapp:
И на 13 години ако ти се секса, ќе има да си се чешаш и да си трпиш , па колку и да ти се плаче за секс( се надевам дека доволно сликовито ти опишав)
Epa toa si e tvoe mislenje :) ti mozi ne znaese sho si sakala na 13 godini.. i ako mislesh deka so tepanje ili vo planina da odish deka kje i go smenish misluvanjevo .. ete slobodno napraj go toa :) ali kje izpadni na protiv .. Site uchime od greshki .. dali stari dali mladi .. jas ne sum nekoja da mu kazhuvam deka na 13 godini nesmeesh ova ni toa .. mozam soveti da davam i slichno .. ali jas da se mesham nema shansi :P a nitu pa kazhuvam deka netreba da go napravi toa..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom