Возраст за прв сексуален однос

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

љубов,секс,петинг.


  • Вкупно гласачи
    109

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Ја мислам таман сум сега ќе полнам 14 години и.....
Ќе се напијам млекце у 9 и ќе си легнам.
Добро бе деца бе( и јас сум дете не викам не)...ама 14 години бе?
Ќе си направиш проблем со психата,со чувствата,со што уште не..А и не верувам дека некоја врсничка би ти дала,освен ако не користиш услуги од ноќните кралици на Чика Свидн:)
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
абе ако сеа губат невиност на 14 што ке биде за 10 години?! керка ми ке губи невиност на 8 год.?! затоа сепак сум за 17 .. иако неможеш да поставиш точен датум.. зависи од мн. ствари.. ако имаш врска која трае година ипол - две и сте ги поминале сите фази кои претходат на сексот,, више стануе боринг и сам ке посакаш.. и како шлагче врз тоа личноста со која идеш толку долго те сака и ти неа и се е совршенко.. може тоа да се деси и на 15,16 год. али 14 е туу мач
aj ziti se so ti bese ova so godinite.... na 14 bilo prerano, a na 15 bilo ok... ko edna godina mnogu da pravi razlika.....pa i 15 e prerano i da se ima dolga vrska sto ako sepak e prerano!
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Девојче што го запознав баш на Велигден оваа година завршуваше 5то одделение. Али не изгледаше толку мала. Истата вечер цурата сосема случајно ја фативме како се работи со еден тип. Него го знаев од претходно. 24 ima tipot :tapp: Искрено кога ја видов цурата мислев дека е колку мене може година помала, али после коа ми кажаа дека немала 5то одд завршено Брррррр..
Тоа е. Али ај она, а он? Може ќерка да му биде.. :tapp:
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
svasta.. jas sum 17 i ne sakam dodeka ne si fatam nekoj pameten decko!.. a imav moznost 2 pati ali NE!
P.S: mn me boli :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:pos2:
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
13
Поени од реакции
0
Decki i devojki ne se zanesuvajte tie raboti da gi experimentirate na pomala vozrast od 17 pa i od 18 godini zatoa sto organizmot, organite ne se fizicki razvieni,a kamo li spremni za nesto takvo.Decava toest generaciive so idat se poveke i poveke se opustaat.5,6 odd ke mi zima psychotropni supstanci ili ke mi se dupi pod dejstvo na istite i posle op teta sida na vrata dosla ili op abortusi,gubenje moral ego a i gubenje na drustva so toa sto tie licnosti so se zeznale stanuvaat se poveke izbegavani. Ova e eden vid apel so cel da se srdat mislite na mladite kako i strastite i puberteti i drn drn jarinja kraj na 17 pocetok ili nataka na 18 e slobodno,naucno e dokazano.Pozdrav:wink:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Научно е докажано бе...:pos2:
Научно е докажано дека можеш кога ТИ сакаш,кога си психички спремен на тој чекор.
Читав пред некој ден дека некоја прв пат на 13 години имала секс,на 14 забременила и на 15 го родила детето и се` е во ред со неа,нема никакво пореметување во здравјето...така си одбрала девојката,премногу рано,ама јбг-нема да и судиме.:)
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
некоја прв пат на 13 години имала секс,на 14 забременила и на 15 го родила детето и се` е во ред со неа,нема никакво пореметување во здравјето...така си одбрала девојката,премногу рано,ама јбг-нема да и судиме.:)
А ја се тепав со децана од маало за дупликатите СП, играв џамлии и се качував по дрва и огради на тие години. Е*ати глупата, 3 деца до сеа ќе си имав. :zid:

Озбилно. Јес да имав другарка што прв пат имаше секс во 6 - 7 одделение, ама за мене беше тоа квантна физика во тоа време. Уште пропаѓав во земја од срам лекцијана за размножување билогија кога ја читав, не па да изговорев нешто поврзано со сексот.
И уште една другарка што остана бремена на 16 години. Да ја прашам неа како и` е, дали и` фали одење по дискотеки со друштво, бркање дечковци, и нормален школски живот...? Епа го нема. Наместо тоа, си гледа дете дома.

Се` уште тврдам дека 13 - 14 годишна возраст не е соодветна за тоа.
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
16
А ја се тепав со децана од маало за дупликатите СП, играв џамлии и се качував по дрва и огради на тие години. Е*ати глупата, 3 деца до сеа ќе си имав. :zid:

Озбилно. Јес да имав другарка што прв пат имаше секс во 6 - 7 одделение, ама за мене беше тоа квантна физика во тоа време. Уште пропаѓав во земја од срам лекцијана за размножување билогија кога ја читав, не па да изговорев нешто поврзано со сексот.
И уште една другарка што остана бремена на 16 години. Да ја прашам неа како и` е, дали и` фали одење по дискотеки со друштво, бркање дечковци, и нормален школски живот...? Епа го нема. Наместо тоа, си гледа дете дома.

Се` уште тврдам дека 13 - 14 годишна возраст не е соодветна за тоа.
Како можеш да ги поврзеш, немањето памет на другарка ти , со возраст за прв однос? Ја користиш другарка ти ко плашило? Стравот од забременување не е причина да немаш однос, недостатокот на зрелост, да.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Нема ограничување за тоа . Ако си се осека спремна девојката нека си има секс нејзина работа. А па ако нема памет нека забремени од 15 години .
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
мислам дека нема идеална возраст за стапување во сексуален однос, но мислам дека не треба да биде под 16год. прочитав негде погоре дека здравјето и емоциите ќе се уништат, нема врска, мене првиот пат ми беше на 15год, и никому ништо.
а имање на сексуален однос не мора да значи и забременување, освен ако партнерите се толку неинформирани, шо не верувам дека има такви во 21 век
 

Kajgana Shop

На врв Bottom