Возраст за прв сексуален однос

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

љубов,секс,петинг.


  • Вкупно гласачи
    109

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
Oфтопик е малце ама........чоече како моеш тоа да го направиш на 5 метра од девојкати?
Ништо чудно за него верувај ми јас барем ептен добро го познавам. Типацот е екстра и има женска екстра што премногу го сакаше (ама она вистинска љубов) на почетокот и мене ми беше тешко да го сватам али се навикнав. По тоа и неговата најдолга врска траеше ? месеци.
Cybеr lord 2-јце НО ХАРД ФЕЕЛИНГС
 

k3x

I Laugh In The Face Of Danger
Член од
11 јуни 2007
Мислења
180
Поени од реакции
1
Abe toa e taka deka deneska decata na 14 godini imaat sexualni odnosi e deka imaat internet kade shto vrie so takvi sodrzini i na 14 ja imaat slobodata shto ja imale porano decata na 18 . Jas zavchera dremam u park so drugari 2 saat beshe, si pieme ni doagjaat 2 devojchinja ni baraat cigara im davame, sednuvaat so nas, i gi prashuvame kolkavi se vaka shto pushat izoshto u 2 saat sami niz park skitaat i sednuvaat so nepoznati i koa ni kazaa deka imaat 13 im dadovme ushe po edna cigara i gi zamolivme da si idat od kaj nas, a iskreno jas mislev deka se 16 deka bea so pirsovi, ednata beshe plavo ofarbana so jeans kratok samo p***kata da i ja pokrie i kratka maichka so sogolen stomak . Epa jas koa imav 13 iako toa beshe pred 5 godini ne poznavav niedno devojche ova shto go praveshe, smeneti se rabotite i toa drastichno :vozbud:
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Abe toa e taka deka deneska decata na 14 godini imaat sexualni odnosi e deka imaat internet kade shto vrie so takvi sodrzini i na 14 ja imaat slobodata shto ja imale porano decata na 18 . Jas zavchera dremam u park so drugari 2 saat beshe, si pieme ni doagjaat 2 devojchinja ni baraat cigara im davame, sednuvaat so nas, i gi prashuvame kolkavi se vaka shto pushat izoshto u 2 saat sami niz park skitaat i sednuvaat so nepoznati i koa ni kazaa deka imaat 13 im dadovme ushe po edna cigara i gi zamolivme da si idat od kaj nas, a iskreno jas mislev deka se 16 deka bea so pirsovi, ednata beshe plavo ofarbana so jeans kratok samo p***kata da i ja pokrie i kratka maichka so sogolen stomak . Epa jas koa imav 13 iako toa beshe pred 5 godini ne poznavav niedno devojche ova shto go praveshe, smeneti se rabotite i toa drastichno :vozbud:
За ова има само едно логично објаснување. Hollywood + MTV + Paris Hilton. Идиотштина....:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
 
Член од
24 јули 2007
Мислења
7
Поени од реакции
0
Spored svakanjata vo holandija 12-13 godini e idealna vozrast a vo makedonija nekolku godini pokasno.
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
Na 14 god. dali decata znaat sto e sex?Dali imaat potreba od toa?ili toa go pravat od radoznalost ili za da veli drustvoto deka e o.k?potoa imalo ludaci mnogu?site tie pokasno imaat izopaceno gledanje na teloto i sexot?!dali znaat za bremenost, bolest i sl.?
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
39
Поени од реакции
0
za takva rabota 14 godini se premalku, tie ne deka nesto pocuvstvuvale potreba nego slusnle nesto i ajdeeeeeeee.....
najubava vozrast e 18 godini i toa koga sekoj ke se pocuvstvuva spremen...bez forsiranje i bilo kakov pritisok
kondomce-SEKOGASh
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Ози озборн го скинале на 12:pos:
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
zamislite da e kako vo amerika da si tek so 21 polnoleten......:pos2:
 
Член од
29 јули 2007
Мислења
22
Поени од реакции
1
:vozbud: i jas sum za toa deka roditelite ne dovolno ili skoro ic ne pravat muabet za seksualni odnosi so svoite deca ,roditelite smetaat deka nivnoto dete e seuste malo za takvi muabeti,
pa zatoa decata uste na 13 god pocnuvaat so seksualni odnosi,ne se dovolno informirani sto znaci toa i kakvi posledici vlece so sebe(razni bolesti,bremenost,sida.....)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Како и да е... 13-14 години е прерано за да се има секс. Според мене таман е некаде помеѓу 17-20 години. Сега сепак тоа зависи од психолошката спремност на партнерите.
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
De de ... ebenje golema rabota

kako be moze nekoj da ebe 14 godisna ne mi e jasno utre kerki ke ima ... znaci stvarno
 

For_My_Love_o-0

...Morsko Prase...
Член од
25 мај 2007
Мислења
80
Поени од реакции
0
Abe ajde ne e Fer mojta ima 17 godini pa pa nejkde da ima odnosi vika so koris od toa c c c ne ja razbiram .....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom