За мажите: дали сте одглумиле оргазам и како го направивте тоа?

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Како што имаат жените причини постојано да глумат оргазми, ваљда ќе се најде некогаш поретко истата причина и за мажите. Не дека е во ред, ама па не е ни чудно.:toe:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Како што имаат жените причини постојано да глумат оргазми, ваљда ќе се најде некогаш поретко истата причина и за мажите. Не дека е во ред, ама па не е ни чудно.:toe:

Мене искрено ми е чудно ова глумење оргазам од страна на мажите,но бидејќи веќе некој напишал дека одглумил се прашувам Нели е подобро да прекинеш,него да симулираш оргазам?
Бидејќи за глумење од страна на жените ми се јасни причините и ги разбирам,дали и мажите ги имаат истите причини?
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Мене искрено ми е чудно ова глумење оргазам од страна на мажите,но бидејќи веќе некој напишал дека одглумил се прашувам Нели е подобро да прекинеш,него да симулираш оргазам?
Бидејќи за глумење од страна на жените ми се јасни причините и ги разбирам,дали и мажите ги имаат истите причини?
Подобро ич да не почнуваш отколку да глумиш оргазам според мене,за да се започне процес на општење треба да си возбуден,напален....и како при такви околности да се остане со пуна пушка?!
Глумење оргазам од мушка страна не ги знам причините,али ако е ради реда да се направи мерак на цурата ич не би почнал со чинот,но до сега не сум имал причина да глумам оргазам
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
[
Mene mi se ima sluceno da glumam orgazam. Kasnev na kolokvium, a nejze pocna da ja boli. Prilicno dobra gluma bese inaku.
druze sto voopsto si pocinjal so seksot koga pocinjam pocinjam pa makar i zemjotres da ima (fraza da ne se razbere pogresno) ne prekinuvam sea edino ako kako sto vikas ja bolelo a za glumenje nema potreba ako ne ide ne ide i kraj pa ona neka ja misli neli ili ti tret nema vo slucajov:toe: :toe:
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Еднаш,ама стварно неможев бе...имав најмалку 100 грама ТХЦ во организмот,а и мислите воопшто не му се вклопуваа во некој еротски план...замисли,имаш секс,а размислуваш за масони и слични глупости...:pos2:
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
не сум глумел а не ни планирам!
Кога не оди не оди - јебига!
Али кога иде - е тогаш тераш до крај и ако треба и нешо екстра!
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
незн:toe: ам како би изгледало глумење машки оргазам???
Кога машкиот оргазам завршува со свршување, или пак јас не сум доживеал некој друг???
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
А што ако нема некоја причина мислам дека е пофер да и кажеш дека неможеш да го доживееш врвот и крај отколку да се лажеме па што ја знам викања стенкања и сл.:kesa:
 
Член од
10 април 2007
Мислења
97
Поени од реакции
0
Ma milsam vo sustina glupo e da se glumi orgazam dali masko ili zesnko.
i sea trikovi, pa toa i po maskoto se poznava, ne samo po zenskoto, ako si sekako umesen vo toa da prepoznaes, ...
sekako prvo se primetuva po disenjeto, i drugi propratni simptomi, a polse mozebi doaga proveruvanej na sperma vo kondom, mislam se gleda kaj ke se krie,...
zatao mislam deka e tesko da se krie orgazam, ako zenskata e pametna i znae da gi prtai znacite. A ima sekako raznorazni slucaevi...

sepak, pak ne razbiram zasto glumenje, ako nejkes nejkes ne e kraj na svetot, ili mozebi se plasis, da ne kaze, vidi go ne moze ovoj......
ako stalno imas seks, nema potreba da ona donese vakov zaklucok!!!!
 

mirkec

Неостварена желба
Член од
26 јуни 2007
Мислења
502
Поени од реакции
3
Ako slucajno mi se sluci nekogas da ne izdrzam do kraj, sigurno nema da glumam. Ke se potrudam barem nea da ja zadovolam. Zenite mozat i na drug nacin da doziveat orgazam. Ima i drugi erogeni zoni - neli ?
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Како мажите глумат оргазам

Секогаш кога се зборува за глумење оргазам, нешто прво што паѓа на памет е зборот - жена. За разочарување на многумина, жените не се единствените добри актери. Мажите заслужуваат оскар, бидејќи дури 23 отсто одговориле дека барем еднаш во својот живот одглумиле оргазам.

Причини за глума

Кога жената глуми оргазам, најчесто е поради тоа дека не е возбудена и дека партнерот не може да ја задоволи, а не сака да го повреди неговото его. Дел од мажите ги посочуваат истите причини за (не)потребната глума, иако реално гледано, доколку мажот не кулминира би била многу повеќе повредена женската самодовреба, отколку во обратна ситуација. Ова произлегува од тврдењето дека мажите секогаш и на се можат да доживеат оргазам. Понекогаш добрата глума одлично поминува како вистина.

За разлика од повеќето жени кои се способни за повеќекратни оргазми, енергијата кај мажите побргу се троши, и „големите момци“ се веќе преморени после второто достигнување на кулминацијата. Па така ако т.н. Казанова веќе имал секс дента, многу повеќе ќе треба да се потруди за да задоволи некоја жена по третпат. Истото важи и доколку мастурбирал претходно, како и ако е премногу возбуден или премногу пијан.

Кондомот ве крие
Основен императив за „добрите глумци“ е да имаат ставено кондом. Лажниот оргазам може да се изведе и без него, но така е премногу комплицирано. Сфатете го кондомот како уште еден бенефит за да се заштитите.

Не претерувајте со реакциите

Претераните реакции, интензивни допири, звуци и крици лесно може да ве издадат. Мора да дадете се од себе за лажниот оргазам да личи што повеќе на вистинскиот. Не претерувајте со гласни крици, постојани воздивнувања, чудни изрази на лицето. Трудете се да бидете природни, колку што е можно.

Најдобро е од позади
Лице в лице позата не е воопшто соодветна ако ги тестирате своите способности за глума. Секој прави различна гримаса кога доживува оргазам, а бидете свесни дека вие никогаш не сте си го виделе вашето лице додека кулминирате (освен ако не сте имале секс пред огледало). Ако девојката што ја мамите била со вас и претходно, веднаш ќе познае дали оргазмот е вистински. Затоа најдобро, свртете ја и уживајте во doggie style. На крај можеби оргазмот ќе дојде сам по себе.

Брзо извадете го кондомот

Брзо извадете го кондомот штом ќе „завршите работа“ како што тоа обично бидува. Свиткајте го во марамче за да не се види дали е полн и право во ѓубре. Сигурно вашта партнерка нема да изигрува полициски инспектор и да копа по корпата за отпадоци.

Не глумете премногу во тоа што следи

Се што правите после оргазам е се што треба да правите и после лажниот оргазам. Ако обично се свртувате на страна и заспивате, направете го тоа. Ако после тоа се гушкате, гушкајте се и сега. Нека се изгледа колку толку природно. Потрудете се да си го доловите чувството на оргазам во мислите и така однесувајте се кон партнерката.

Земете ги советите со резерва

Процесот на глумење оргазам треба да се искористи само во екстремни ситуации за да не се повреди партнерката. Советите иако можеби „не држат вода“, може да бидат многу корисни тогаш кога сексот не ви е најважната работа на светот. Затоа најдобро, ако не сте подготвени за совршена глума, одложете ги интимностите за подоцна. Кога ќе бидете тип-топ, во совршена форма, ќе се наградите со одличен секс и незаборавен оргазам.


Ајде мажиња :icon_lol: сте имале ли некогаш потреба да одглумите вие оргазам или пак дали некогаш не сте можеле да свршите ИЛИ ПАК не ви се дигнал?
Да се разбереме не пукаме сеир (фала Богу и јас многу пати не сум можела да свршам нормално е...ама кај вас дека се очекува затоа е поинтересно )

Сите искуства и размислувања на оваа тема повелете тука :smir:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Не можев да верувам што читам =) Која будала би фејкала оргазм бе =) А да не е жена офкорс.

Да ти одговорам у кратки црти -->Се уште имам сила =) нема потреба од акт... бар докај 40 се надевам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom