Начини за заработка за тинејџер?

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
Oд едноставна причина што во Црна Гора има побарувачка на работна сила како во никоја од твоите наведени земји.:toe:
brat vo italija i grcja ako nema pobaruvacka ti ne si normalen,sekoja drzava sto iskaca na more ili pak e clen na EY im treba rabotna sila,samo segde ne plakaat ednakvo primer ne e isto da si kelner ili sanker vo italija vo venecija i vo budva... ti imas info kako plakaat u crna gora ili onaka si kazuvas deka turizamot im e vo podem...:pos2:
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Значи вака со еден другар за еден месец најдовме 20 кг бакар значи земавме 8000 и ги делевме, железото не се исплати да го собираш и боље немој. А веќе стварно ако не можеш да најдеш бакар боље ти е да го препродаваш, значи да го купиш од некој за 300 а после да го шитнеш за 400 што е многу исплатливо само треба да најдеш некој кој ке ти го купи за 400

Е аман на кој го дадеете.. јас как шо знам тука у ср има посебни места дека шо се продават тии работи и не можам да го шитнам јас за колко сакам туку они колку ми дават.. тка да имат си опредеелно колко од кило да земат...
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
ziti se od kade ja najde crna gore veke ako go zima pasosot neka ide italija,grcka(ne e pozelno),spanija pa makar i bugarija,ama u crna gora sto majka bara bolje e vise da ide vo hrvatska ako ide nataka
Мислам дека темава беше начин за заработка на тинејџер,,, будала сум па сеа ќе идам у италија итн??? хмхммх
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Е аман на кој го дадеете.. јас как шо знам тука у ср има посебни места дека шо се продават тии работи и не можам да го шитнам јас за колко сакам туку они колку ми дават.. тка да имат си опредеелно колко од кило да земат...
Значи у Скопје не се секаде истите цени така да треба да го најдеш тој што го купува за најмногу а тешко да го најдеш па после кога веќе си сигурен дека ќе заработиш ќе го купиш од тој што има најниска цена у град. Не е баш чесно тоа
 
Член од
13 јуни 2007
Мислења
206
Поени од реакции
15
abe.. da ste zensko i da se 18+ imam rabota za vas.. moze i masko da proba, ali neznam kolkava e pobaruvackata :) na web kamera se raboti, nikoj ne ve znae.. vo moj stan, moja oprema... na procent...2-3 saati rabota na den. extra zarabotuvacka! ..... seriozno ...
 
Член од
13 јуни 2007
Мислења
206
Поени од реакции
15
hehe.. znam. ali ima kesh.. toa ke ti kazam.. nenormalni se strancive..
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Како асистент на некој од занаетиве може приближно убава пара да се заработи. Јас лично помагав на паркетар минатово лето и 140 Евра за 4 недели земав.. :)
 
С

Спенсер

Гостин
СПОРТКА ОБЛОЖУВАЛНИЦА????? таму се парите:vozbud:
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
Лани работев за време на школска година од март до мај во Pizza Fast Food , а од наредната недела почнувам во нешто слично на ајриш паб
a предлози? ... бутик, кафич, сендвичара, трафика, маркет... кој шо си сака... работа има.. можеш и конци у конфекција да сечеш, само ако сакаш да работиш
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Или како некој, ако си добар на интернет, во правење страни и постирање на содржински теми на истите, тогаш отвори си страна, стави си реклами и ете ти пари. Но, претходно треба да знаеш некои работи. :)
 

E_L_E_N_A

Битола,мој роден крај
Член од
27 декември 2007
Мислења
479
Поени од реакции
16
Најдобар начин на заработка ви е продавање на метали и неметали. Значи за 1кг бакар добивате 400ден а 1кг бакар би го нашле и на заебанција, само треба малку да се потрудиш, едно 3-4 саата дневно у барање али 4 стотки убаво би ви дошле после тоа
А кај да најдиме бакар??? Треба да копаме негде??? :):):)
 
А

Ајсшутер

Гостин
Многу начини нема за заработка на тинејџер освен како што рече ако имаш некои метали,и ако можеш преку изработка на веб сајтови
 

Kajgana Shop

На врв Bottom