Начини за заработка за тинејџер?

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Најдобар начин на заработка ви е продавање на метали и неметали. Значи за 1кг бакар добивате 400ден а 1кг бакар би го нашле и на заебанција, само треба малку да се потрудиш, едно 3-4 саата дневно у барање али 4 стотки убаво би ви дошле после тоа
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Најдобар начин на заработка ви е продавање на метали и неметали. Значи за 1кг бакар добивате 400ден а 1кг бакар би го нашле и на заебанција, само треба малку да се потрудиш, едно 3-4 саата дневно у барање али 4 стотки убаво би ви дошле после тоа

Ехх... мислаш ли оти е лесноо...??? не е толко лесно да собераш а и дали ке има од дека да го најдаш.. или пак старо железо .. хух.. не е баш тка лесно как шо викаш.. јас еднач собирах старо железо и бакар и стварно имаше ненормално ного железо 25-26 кила беше само железото и шо ми дадее само 240. Ништо пари се тва...


Јас веке 1ипол година работам у пицерија .. ем одам и на школо ем и работам.. некојпат се случува да неможам да одам на работа некој ден заради шкоолто ама ретко е.. и зимам 10.000 шо ми се доволни за 1 месец... поарно здраавееее....
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Ej decki koga veke suskate za rabota i jas baram rabota ama po moznost da zeam nakaj 30000den plata a rabotata da mi bidi nisanje vrata
nekoj sovet please?
тебе да не те удрил некој со мокра чарапа у глааа а ццццц шо се нема да прочитам :drk: :drk:
 

MILAN4EVER

MIL@NIST
Член од
27 април 2008
Мислења
969
Поени од реакции
3
Ехх... мислаш ли оти е лесноо...??? не е толко лесно да собераш а и дали ке има од дека да го најдаш.. или пак старо железо .. хух.. не е баш тка лесно как шо викаш.. јас еднач собирах старо железо и бакар и стварно имаше ненормално ного железо 25-26 кила беше само железото и шо ми дадее само 240. Ништо пари се тва...


Јас веке 1ипол година работам у пицерија .. ем одам и на школо ем и работам.. некојпат се случува да неможам да одам на работа некој ден заради шкоолто ама ретко е.. и зимам 10.000 шо ми се доволни за 1 месец... поарно здраавееее....
:bravo: :bravo: :bravo: za tebe ti si:zver:
daj kazete nekoja rabota i za mene da se omrsam malce:zlo:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
добар бизнис ? хмм ... треба да имаш добар партнер ( другарче - богато ) :) тој да зима од дома по "некој" денар и да делите 50:50 ... а најпаметно ќее да работеш у некооинтернет кафе , пада си седеш цел ден на интернет и да зимаш money :vozbud:
Цццц и шо ти беше финтата повеќе неможеше да се изглупираш :pos:
 
Член од
9 април 2008
Мислења
29
Поени од реакции
0
DAJ BE nekoj neka dade ili neka kaze skripta za klikanje na reklami na internet i da stigaat pari na kraj od mesec


hahahaaaaaaaaaa :drk::nesum:
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
lesno ke zemes eden tocak i ke nosis novini po kuki
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Ехх... мислаш ли оти е лесноо...??? не е толко лесно да собераш а и дали ке има од дека да го најдаш.. или пак старо железо .. хух.. не е баш тка лесно как шо викаш.. јас еднач собирах старо железо и бакар и стварно имаше ненормално ного железо 25-26 кила беше само железото и шо ми дадее само 240. Ништо пари се тва...


Јас веке 1ипол година работам у пицерија .. ем одам и на школо ем и работам.. некојпат се случува да неможам да одам на работа некој ден заради шкоолто ама ретко е.. и зимам 10.000 шо ми се доволни за 1 месец... поарно здраавееее....
Значи вака со еден другар за еден месец најдовме 20 кг бакар значи земавме 8000 и ги делевме, железото не се исплати да го собираш и боље немој. А веќе стварно ако не можеш да најдеш бакар боље ти е да го препродаваш, значи да го купиш од некој за 300 а после да го шитнеш за 400 што е многу исплатливо само треба да најдеш некој кој ке ти го купи за 400
 
Член од
25 април 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
Јас не можам лесно да дишам, а не па лесно да заработам:toe:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Најлесно, а некако најпрактикувано до сега е крадење железо (уште подобро е алуминиум и бакар) и продавање во отпадите за старо железо.

Инаку во оваа наша држава, не гледам начин како еден тинејџер би можел да работи некоја работа 3-4 часа на ден, па да му остане време за на школо и за учење.

А најлошо од се, и тие 3 часа што доколку би ги нашол, би му биле платени 100-150 денари, па од дома ке му речат, како не ке си работел за толку пари.... Побрзо јас ке ти ги давам, неоди на работа.
 

satka112

harold and kumar escape from guantanamo bay
Член од
31 март 2008
Мислења
17
Поени од реакции
0
Јас мислам дека најпаметно ке ти биде пасошот во рака и да идес во Црна Гора.За малку време ке можеш да заработиш некој денар повеке
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
Јас мислам дека најпаметно ке ти биде пасошот во рака и да идес во Црна Гора.За малку време ке можеш да заработиш некој денар повеке
ziti se od kade ja najde crna gore veke ako go zima pasosot neka ide italija,grcka(ne e pozelno),spanija pa makar i bugarija,ama u crna gora sto majka bara bolje e vise da ide vo hrvatska ako ide nataka
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
ziti se od kade ja najde crna gore veke ako go zima pasosot neka ide italija,grcka(ne e pozelno),spanija pa makar i bugarija,ama u crna gora sto majka bara bolje e vise da ide vo hrvatska ako ide nataka
Oд едноставна причина што во Црна Гора има побарувачка на работна сила како во никоја од твоите наведени земји.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom