Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Стефано Губерти официјално премина во Сампдорија, со среќа нека му е!!!!
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
не знам бидејки знам се најавуваше дека ќе се врати на позајмица а италиански не разбирам многу многу :)
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
e stvarno glup poteg,taman guberti sozrea i izigra ubaa polusezona u sampdorija im ja nosese igrata i pak im go dadovmo toa necini, + mlad ce go rotirase so taddei,menez ali toa e ostavamo na ranieri...ima najava za uste eden spic deka ce se zema???
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
e stvarno glup poteg,taman guberti sozrea i izigra ubaa polusezona u sampdorija im ja nosese igrata i pak im go dadovmo toa necini, + mlad ce go rotirase so taddei,menez ali toa e ostavamo na ranieri...ima najava za uste eden spic deka ce se zema???
Шпиц дефинитивно нема да земат бидејќи планираат да го задржат Окака заедно со Тоти,Адриано и Вучиниќ... но овие планови можат да паднат во вода доколку не земат некои богаташи....
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Рано е уште ... ова за со нови газди можи да трае со месеци....инаку најмногу ме изнервира информација шо ја прочитав дека бахреми сакаат да го земат во Рома...
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Рано е уште ... ова за со нови газди можи да трае со месеци....инаку најмногу ме изнервира информација шо ја прочитав дека бахреми сакаат да го земат во Рома...
кажаа за две недели ќе има поконкретни информации околу продажабата, до сега само Ангелуќи има јавно изјавено дека сака да ја купи Рома другото се е шпекулации
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
јас официално сум многу тажен за продажбата на Губерти :( ајде глупости 3милиони ?! 25 години и НЕВЕРОЈАТЕН талент. јас сеуште тврдам дека за година 2 тој ке е во репрезентација ! ама ајде да не трубам сешак мое мислење , ама тажен сум.
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
јас официално сум многу тажен за продажбата на Губерти :( ајде глупости 3милиони ?! 25 години и НЕВЕРОЈАТЕН талент. јас сеуште тврдам дека за година 2 тој ке е во репрезентација ! ама ајде да не трубам сешак мое мислење , ама тажен сум.
kako da ne bides tazen be brat,glup poteg pisav e pred toa... mnogu e jak baska za eftini pare go donesovmo i take go pustamo a ovaja sezona ce blesne (se nadevam nema da ima problemi so povrede)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Во отсуство на Буфон, Де Роси ќе биде новиот капитен на Италија!!! нашата икона со своите 27 години веќе има 57 настапи за репрезентацијата!!!
браво за Де Роси ова е голема чест и одговорност!!!!
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
во врска со бехрами се ќе се знае околу 20 август и да честито за де роси:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom