Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
хахаха Пепи се сигурно зеза со нас... али јас од Адриано ќе бидам задоволен да постигне барем 10 голови... очекувам многу од Мирко другата година, ако продолжи да игра како пролетниот дел што го изигра одлично ќе биде... му треба многу време додека влезе во форма, знаеме лани во првиот дел од сезоната се утепа од промашување
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
По 50 голови на утакмица ќе дава.:icon_lol:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
An official club statement read:

“A.S Roma and Adriano Leite Ribeiro wish to make public, with mutual
satisfaction, a contract for sports performance that will come into effect from July 1, 2010 to June 30, 2013.

"The player will be paid a fee of €5 million gross for each season of the contract, in addition to individual bonuses for the achievement of set goals.


ова грешка да не е, 5мил евра по сезона, многу е тоа!!! али ајде што е тука е, еве ова е официјално и Адриано веќе може да се поздрави со своите нови колеги!!!

--- надополнето ---

презентација ќе има на стариот стадион на Рома Фламинио, бидејќи Олимпико бил зафанат....
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
Честитки дечки ! :smir: Сакав да се врати кај нас ... Знам само дека многу ќе го засакате :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Честитки дечки ! :smir: Сакав да се врати кај нас ... Знам само дека многу ќе го засакате :)
јас го сакав уште кога во Интер играше тоа го имам кажано одамна!!! фала ипак...:)

--- надополнето ---

јас незнам како можат да го продадат овој играч, се однесува како вистински римјанин!!!



--- надополнето ---

и навистина Адриано ќе има 5милиони причини да се докаже во Рома и да ја оправда довербата и парите кои ќе ги земе

--- надополнето ---

еве дел од игрите на Адриано во Фламенго

 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Иначе 104 кила имал Адриано :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Адриано се одлучил за 8-та, еве некои фотки









фановите топло го пречекаа



--- надополнето ---

а Росела сиромашката ќе пукне од среќа... а свесна е дека за неколку недели може клубот да го изгуби!!!



--- надополнето ---

и видео запис
http://www.corrieredellosport.it/video/calcio/serie_a/roma/2010/06/09-23532/Roma,+che+festa+al+Flaminio+per+Adriano
 
П

Паган-др

Гостин
Еве го од страна на навивачите:


Добредојде Адриано!!!
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
браво за доведувањето на Адриано,ако успее да се покажи во старото светло Рома донесе огромно засилување во своите редови.....
П.С. килажата од околу 100 килограми нема да биде проблем за човек висок 1,90,ќе поработи на случајот летово.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Море како свиња некоја се направил....честито императорот:smir:
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Ај ако сакаш објасни ми ја цела работа поопширно.:)
има и на предходните страни...

наводно росела има долг од 400 милиони во уникредит банката и не може да ги врати сега банката ќе и земе се што поседува така да ќе ја земе и рома...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom