Фан Клуб: Рома

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
пазарот на Рома се врти околу овие играчи: Место,Скули од Џенова, Белини(од Сиена мислам) и Валдез(веројатно тај од Катанија), потоа играчи од другите првенства кои се спомнуваат се Гову,Галас и Мбокани... Галас ги одбил Јуве и сега се договара со управата на Рома, Гову е слободен агент исто така но Рома му нуди 2,8 по сезона а тој сака 3,3
абе не заебавајте скули 20 гола во цела кариера има дадено :) а тој валдез да не е од аталанта еден? така наслушав нешто

нов билдер? едвај се куртуливме од кирета само нови идат...ама ако нека се множат

да се вратам на твоето мислење де роси е таков каков што е сакај го мрази го сепак е единствениот способен да постигне гол во репрезентацијата па уште 9 пати да глуми
 
П

Паган-др

Гостин
Eве еден добар клип од новата асоцијација за Рома:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Eве еден добар клип од новата асоцијација за Рома:
видео записот е многу убав...

а нова работа е што Рома спрема понуда за Санчез од Удинезе, ѕвер играч, ако го доведат него не сакам ништо повеќе во овој тим, барем ако не друго ќе го седне Тадеи на клупа
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
некои работи полека се разјаснуваат, барем што се однесува до играчите на Рома кои играат во Сиена... Самдорија веќе понудила одредена сума до Сиена за откупување на 50% од договорот на Курчи, а Алеандро Роси се враќа во Рома...
и како што кажа Јовановски за Валдез така испадна, дечкото игра во Аталанта и како што го имам гледано би бил одлична замена за Вучинич, 29 години е, а во Сериа А игра веќе 10години...

Марко Мота по се изгледа ќе го изгубиме, нашата половина ќе ја купи Јуве, па тие потоа ќе си се договараат со Удинезе, се очекува да добиеме некаде околу 3-5мил цифра која и ја плативме... но затоа ќе ги искоритиме добрите односи со Удинезе за купување на Санчез и Исла, но прво треба да се продадат играчи како Дони,Баптиста и Бриги во краен случај и за жал можеби и Мексес...
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
тоа од што најмногу се плашев се случи...мота и мексес аут :( но добро е тоа што ќе земеме некој како санчез или можеби исла кој може да игра буквално на секаде
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
тоа од што најмногу се плашев се случи...мота и мексес аут :( но добро е тоа што ќе земеме некој како санчез или можеби исла кој може да игра буквално на секаде
јас Мота би го ризикувал и за Санчез и за Исла, ама Мексес за никој!!!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Интер бараат 8.5мил евра за Бурдисо, можно купување на 50% од неговата сопственост,а другите 50% наредното лето...:)

уште сега се закажани пријателски со ПСЖ,Бордо и Порто кои ќе се одиграат во Париз... убо убо!!!
оваа година многу сериозно си ја сваќаат работата, само се чудам што ќе испадне со ова долгот, се шпекулира нешто као демек Росела знаела како да го реши проблемот или проблемот бил решен и Рома имала доста пари за трошење само не ги покажувала... незнам веќе на што да верувам
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Интер бараат 8.5мил евра за Бурдисо, можно купување на 50% од неговата сопственост,а другите 50% наредното лето...:)

уште сега се закажани пријателски со ПСЖ,Бордо и Порто кои ќе се одиграат во Париз... убо убо!!!
оваа година многу сериозно си ја сваќаат работата, само се чудам што ќе испадне со ова долгот, се шпекулира нешто као демек Росела знаела како да го реши проблемот или проблемот бил решен и Рома имала доста пари за трошење само не ги покажувала... незнам веќе на што да верувам
ова е шега на денот? :) со оглед на минатата сезона (завршивме 2 а имавме шанси за 1) со новите засилувања би требало да се подсредиме и уште на почетокот да атакуваме на скудетото. ако се прашувам јас би го оставил или сисињо или мота а би го продал касети но јебига се деси што се деси. сега очекувам да го задржиме курчи или пак да земеме некој помлад но подобар голман,одбраната е добра,средината е супер ако останат менез и губерти бидејки се доста брзи и универзални,и нападот е за пофалба тоти-адриано-вучко. исто така сакам да видам дел од младите играчи окака и д алесандро и тоа би било тоа :)
 

v140

giallorosso
Член од
26 август 2009
Мислења
193
Поени од реакции
5
Курчи изгледа ќе оди во Сампадорија пошто оваа сезона Сторари ќе се врати во Милан а Роси од Сиена се враќа во Рома:toe:
-На италијанскиве страни пишува дека Рома пратила понуда за Гову кој што е слободен играч
-Стасала понуда од Фенербахче до Баптиста 8 милиони (се надевам дека ќе прифатат )
-За Дони освен Милан и Реам М. биле заинтересирани како замена за Дудек (да седи на клупа)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Исла на чекор до Рома, се очекува управата да понуди околу 5-6мил евра плус 50% од Мота кои вредат околу 3-4мил, значи трансферот ќе чини не повеќе од 10мил евра, добиваме одличен играч пред се универзалец кој освен во средина може да игра и по десната страна, а има само 21год. одлично јас сум за овој трансфер... како десен бек го имаме Касети и Сисињо(кој мислам дека ќе пробат да го продадат, бидејќи прима околу 3мил поз сезона), а потоа ќе се бара нов десен бек
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Исла на чекор до Рома, се очекува управата да понуди околу 5-6мил евра плус 50% од Мота кои вредат околу 3-4мил, значи трансферот ќе чини не повеќе од 10мил евра, добиваме одличен играч пред се универзалец кој освен во средина може да игра и по десната страна, а има само 21год. одлично јас сум за овој трансфер... како десен бек го имаме Касети и Сисињо(кој мислам дека ќе пробат да го продадат, бидејќи прима околу 3мил поз сезона), а потоа ќе се бара нов десен бек
ова ме радува :)
и една слика од балканскиот форум 1d7f78c6d95d.jpg

:pos2:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Курчи изгледа ќе оди во Сампадорија пошто оваа сезона Сторари ќе се врати во Милан а Роси од Сиена се враќа во Рома:toe:
Еј може грешно ти го сваќам постов ама мислам дека се разочаруваш од враќањето на Роси :) Јас го пратев неколку утакмици годинава и ми се свиѓаше како играше има нешто во тој играч ... Ќе биде добар десен бек барем според мене ете ако иде во ко-споственост Мота и Сисињо си отиде итоа како ќе ви се најде за догодина!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Еј може грешно ти го сваќам постов ама мислам дека се разочаруваш од враќањето на Роси :) Јас го пратев неколку утакмици годинава и ми се свиѓаше како играше има нешто во тој играч ... Ќе биде добар десен бек барем според мене ете ако иде во ко-споственост Мота и Сисињо си отиде итоа како ќе ви се најде за догодина!
незнам ти за кој Роси зборуваш овој е Алеандро Роси... имаше добра сезона во Сиена па ќе видиме како ќе се покаже во Рома, тој и пред да оди во Сиена имаше доста настапи и за Рома...
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
незнам ти за кој Роси зборуваш овој е Алеандро Роси... имаше добра сезона во Сиена па ќе видиме како ќе се покаже во Рома, тој и пред да оди во Сиена имаше доста настапи и за Рома...
Абе знам имаше еден од Јуве и овој вашиот ама вашиот е десен бек и цела сезона ја играше на таа позиција... Може зошто и Сиена беше слаба годинава ми се издвои од другите играчи некако ама се гледа дека има некој талент во дечкото како што видов ги има поминато и сите младински селекции на Италија... Од кај знаеш можеби новиот Замброта :) Само што овој ми се виде како да има повеќе желба за докажување и онака беше напнат на сите утакмици што сум ги гледал ма да темпераментот се средува... Се надевам дека ќе ви биде од корист наредната година :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom