Фан Клуб: Рома

M

Mario Gómez

Гостин
напокон врвот е наш!
знам дека кога се под притисок и лидери се големи кењатори, затоа ве преколнувам да играте смирено и при себе како до сеа и покрај што после 2 ипол години го завземаме.

не ми се допадна завршницата, многу аматерски беше одиграно кога сите почуствуваа дека Интер е симнат по водството од 2-0... не треба да ги интересира тоа нека си гледаат работата на терен другпут!
Честитки Баже.:pipi:

FORZA ROMA!:salut:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Честито победа и прво место...:helou:
 
П

Паган-др

Гостин
Наредно коло, Лацио - Рома. Градското дерби, Олимпико станува гладијаторска арена. :)
 
P

PewDiePie

Гостин
Честито 1-во место дечки,се надевам дека ќе останете таму до крај на сезона,чим ние не можеме. :wink:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.990
Честито прво место, заслужено освоено.
Гледајќи го распоредот на Рома, тоа што за Интер беа вчера Фиорентина како најкритична средба до крај, за Рома е Лацио, ако се победи во тој меч тогаш се прави и огромен исчекор во битката за Скудетото.

Знаејќи го менталитетот кој владе во Рим, Лацио ке игра ко да се у финале за ЛШ, мржњата на фановите на овој тим е отидена до таму што минатата недела го прославија и голот на Мота против Болоња, дур нивниот тим играше против Наполи дома.
Евентуален позитивен резултат за Лацио и бегање од онаа зона за испаѓање, потоа гарант им ја пуштаат на Интер со оглед на фактот што огромен резил за нив ке е доколку Рома биде шампион на Италија.

:wink:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
фала на честитките и симптатизерите на Рома..

туку мене поише ме плашат Самп во 35 и Парма во 36 коло него ли Лацио :toe:

Лацио сезонава и немаат цел, освен да обезбедат опстанок, така да тоа денес го сторија со победата врз директниот конкурент Болоња и ние башка услуга им напраивме со победа врз Аталанта.... сега они се 16-ти со +2 во однос на Болоња а +6 им бегаат на Бергамашите...

така да ако го имаат задржано тој шампионски дух овој меч според сите показатели мора да се добие под секој услов...
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Честитки за првото место и се надевам дека до крајот ќе останете таму :smir:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
И во најголемата темнина постои светлина. Единствено нешто што ќе ми биде утеха доколку Интер не дај боже го загуби Скудетото ќе ми биде ова:

Познатата италијанска актерка Сабрина Ферили изјави дека ќе игра стриптиз ако “волчицата“ успее да ја освои титулата.
Ваквата прослава нема да и биде прв пат затоа што во 2001-та кога Рома ја освои титулата ги награди фудбалерите со стриптиз на Rai Uno во шоуто кое тогаш го водеше.




 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Честитки до фановите на Рома. Со трпелива игра стигнаа до врвот на табелата и сега им останува до крајот да одиграат без притисок и да го сочуваат првото место. Нема да биде лесно ама на маката се познаваат јунаците.:helou:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Честито прво место, заслужено освоено.
Гледајќи го распоредот на Рома, тоа што за Интер беа вчера Фиорентина како најкритична средба до крај, за Рома е Лацио, ако се победи во тој меч тогаш се прави и огромен исчекор во битката за Скудетото.

Знаејќи го менталитетот кој владе во Рим, Лацио ке игра ко да се у финале за ЛШ, мржњата на фановите на овој тим е отидена до таму што минатата недела го прославија и голот на Мота против Болоња, дур нивниот тим играше против Наполи дома.
Евентуален позитивен резултат за Лацио и бегање од онаа зона за испаѓање, потоа гарант им ја пуштаат на Интер со оглед на фактот што огромен резил за нив ке е доколку Рома биде шампион на Италија.

:wink:
Не го заборавај ЈУВЕ !!!!

Форца Бјанконери
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
фала на честитките и симптатизерите на Рома..

туку мене поише ме плашат Самп во 35 и Парма во 36 коло него ли Лацио :toe:

Лацио сезонава и немаат цел, освен да обезбедат опстанок, така да тоа денес го сторија со победата врз директниот конкурент Болоња и ние башка услуга им напраивме со победа врз Аталанта.... сега они се 16-ти со +2 во однос на Болоња а +6 им бегаат на Бергамашите...

така да ако го имаат задржано тој шампионски дух овој меч според сите показатели мора да се добие под секој услов...
како бе може да не те плаши Лацио, имам кажано не паметам во последните неколку години Рома два пати да го победила Лацио во една сезона:toe:

ај да уживаме сега во победата и првото место, а потоа ќе гo анализираме престојниот дуел со Лацио

моментално јас
 

v140

giallorosso
Член од
26 август 2009
Мислења
193
Поени од реакции
5
Ае честита нека ни е победава и првата позиција и се надевам дека ќе ја зачуваме :vozbud:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Lazio - Roma 4/18/10
Udinese - Roma 4/21/10
Roma - Sampdoria 4/25/10
Parma - Roma 5/1/10
Roma - Cagliari 5/9/10
Chievo - Roma 5/16/10
pa mislam imate sansa da ja zacuvate:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom