Metallica

Член од
22 јануари 2008
Мислења
425
Поени од реакции
10
legandi respekat za niv a posebno za hammet-zmajot
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
Metallica после албумот St.Anger не се веке металика јас лично ги слушав поодамна сега веке не, не се веке добри !!!!!!!
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Metallica после албумот St.Anger не се веке металика јас лично ги слушав поодамна сега веке не, не се веке добри !!!!!!!
Да де ... У тој албум почињаат да личат на рок поише.
 
U

UnholY

Гостин
Metallica после албумот St.Anger не се веке металика јас лично ги слушав поодамна сега веке не, не се веке добри !!!!!!!
Другар, после St. Anger?
Многу далеку отиде...после Blackot од 1991. После него следува Load, кој всушност преставуваше и нивниот пад.
St. Anger е веќе 2003 и е далеку ,,потврд,, од Load.
 
S

StormRage

Гостин
пааа не ми претставуваат нишо ептен ама пак неколку закон песни
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
За мене претставуваат само уште еден музички бенд.Пошто не ги слушам и не сум упатен во нивната музика воопшто не ми значат, а знам дека се добри и дека сите металци ги сакаат.
 

Yan Gillan

Iron Maiden - my religion
Член од
12 мај 2006
Мислења
642
Поени од реакции
19
Metalika moj nadobar drugar.:pos2:
Dobar bend omilen album od niv mi e ride the lightning inace sea ne gi slusam poso se rasipaa skroz.
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Металика никој не може да ги замени со нивната музика HavY -Metal се закон немам зборови ...
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Металика никој не може да ги замени со нивната музика HavY -Metal се закон немам зборови ...
Не грешка си Металика се треш метал и има кој да ги замени ако беше збор за хеви метал...IRON MAIDEN.:helou:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
265
Поени од реакции
18
Metallica gi slusam od dete, porasnav so niv! Ama ko bev pomal mislev deka metallica umrea 91! Pred nekoe vremego pustiv load mnoooooogu zverski album, izgleda sum bil mal pa ne sum go razbiral ili apk sum ocekvel tvrd zvuk ko prethodno neznam :toe: ne e ni bitno!
Load i reload se zakon!!!!!
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Металика никој не може да ги замени со нивната музика HavY -Metal се закон немам зборови ...
Глеам со музикава не стоиш баш најдобро, а изгеа и со фудбалот.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.115
Поени од реакции
5.874
Глеам со музикава не стоиш баш најдобро, а изгеа и со фудбалот.
А очигледно и со англискиот... Да не се знаело Heavy да се напише, ццц...
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Ајде бе сите Металика ова, она, слушнале две-три песни и одма ееј Металика се најјаки а да ги прашаш два албума не знаат да ти кажат, али тоа ти е, се се искомерцијализира, уште луѓе праат пари на Металика сакале или не, концертче ваму, концертче таму, се врти пара иде народ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom