Hacker or Cracker

Член од
5 октомври 2007
Мислења
8
Поени од реакции
1
Вака кракерот користи готови програми , за да пробие програм , а хакерите ги прават програмите со кои се служат кракерите јасно?
Грешиш мајсторе не е тоа така!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Прво ХАКЕР ти е човек кој прави позитивни работи за луѓето.
Второ тој не би праел програм за да им послужи на КРАКЕРИТЕ.
Трето вистинскиот КРАКЕР не му требаат програми за да КРАКНЕ некого и ТОЧКА.:nenene:
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
абе со РФИ скенер сичко рушаш...
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Грешиш мајсторе не е тоа така!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Прво ХАКЕР ти е човек кој прави позитивни работи за луѓето.
Второ тој не би праел програм за да им послужи на КРАКЕРИТЕ.
Трето вистинскиот КРАКЕР не му требаат програми за да КРАКНЕ некого и ТОЧКА.:nenene:
од каде па сега ова?:pos2:
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Вака кракерот користи готови програми , за да пробие програм , а хакерите ги прават програмите со кои се служат кракерите јасно?
п.с. обратно е - Кракерите прават програми за хакерите да се служат со нив. Имам многу другарчиња хакерчиња благодарение на мене :)

п.п.с. - дефиниција на зборот "ХАКЕР?"
 

nozo.mk

Ultras Karpos Boys
Член од
6 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
18
п.с. обратно е - Кракерите прават програми за хакерите да се служат со нив.
Не е ни така ни обратно . Хакерите и кракерите работат еден против друг а најмалце па да си помагаат.Кракерите напаѓаат а хакерите ги бранат фирмите од нападите
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
Хакери - Програмери со огромно знаење кои знаењето го насочуваат за да заштитат некој систем....да поправат некој дупки во безбедносниот систем или сл.

Кракери - Луге што ги наогаат дупките и ги користат за да напраат беља само.....или само користат некој софтвер(што немора да е од хакери) за да провалат негде или да украдат информации и сл.
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
Хакери - Програмери со огромно знаење кои знаењето го насочуваат за да заштитат некој систем....да поправат некој дупки во безбедносниот систем или сл.

Кракери - Луге што ги наогаат дупките и ги користат за да напраат беља само.....или само користат некој софтвер(што немора да е од хакери) за да провалат негде или да украдат информации и сл.

cracker e toj sto ke lezi zatvor :pos2: a drugiot e hacker
:pos2:
ako ne znaes da programiras ke go cracknes kabelskiot opertator koga antenata od kabelskata ke ja priklucis na 220~250 V
 
Член од
7 декември 2007
Мислења
43
Поени од реакции
0
DALI SE NAOGJA TUKA NEKOJ HAKER ILI KRAKER (SEEDNO) SAMO DA MI POMOGNE DA PROBIJAM PASSWORD NA YAHOO MAIL. PLEASE HELP:pipi:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
DALI SE NAOGJA TUKA NEKOJ HAKER ILI KRAKER (SEEDNO) SAMO DA MI POMOGNE DA PROBIJAM PASSWORD NA YAHOO MAIL. PLEASE HELP:pipi:
Знам само еден кракер на форумот, само не памтам како му беше никот.
МКДЕВ е исто така кракер само незнам дали би ти помогнал околу тоа.
А и да има некој хакер или некој друг кракер на форумот кој не го знам, не сум сигурен дали би ти помогнал околу тоа.:pipi:
 
Член од
13 јули 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
хех и јас сакам да провалам пасворд...но на мсн:icon_coolи баш ме интересира како може некој да стане хакер/кракер...
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
DALI SE NAOGJA TUKA NEKOJ HAKER ILI KRAKER (SEEDNO) SAMO DA MI POMOGNE DA PROBIJAM PASSWORD NA YAHOO MAIL. PLEASE HELP:pipi:
Пасвор најлесно се пробива со Keyloger да му пратиш во негиовиот компјутер инаку незнам како можи да се пробие :)
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Brute Force...Али ќе требаат денови :pos:

Иначе најбоље е со тројанец. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom