Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
ЈАВИ СЕ ТОРПЕДО!!!!!!!!!!!!!!!!! ЈАВИ СЕ ТОРПЕДО!!!!!!!!!!!!!!!!!

УУУУУУУУ........

ААААААААААА...........

ТОРПЕДООООООООООО!!!!!

Без шала,Торпедо да пише до Петок,да добиеме добар противник во четврт финалето!!!!
 
Н

'Никола'

Гостин
Хехе, што сте се уплашиле, кој и да падне го жалам, ќе го растуриме.:)
Море нека пише Торпедо за секој случај.:tv:
 
I

InF3cTeD

Гостин
абе го нема Торпедо,да не е баниран се ќе искршам,или па има единици на школо па не гледа ком....или па да не ни дезертирал од фан клубов :nesum:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Шо дезертирал да му се невиди... после берешеното со Келн толку се разочарал од Баерн што се префрлил во Милан... ова Реал... ова ФК Чак...

Kogaj se igra ???
Datum?

30/31 Март и 6/7 Април
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Се е можно со Торпедо:pos2:
Ајде желби да чујам кого го сакате во 1/4 финале???
Што е до мене Арсенал или Севиља би биле одлични автопати кон 1/2 финале.
Иако никогаш ништо не се знае:toe:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Манчестер Јунајтед.Тоа ќе биде вистински противник,и реален показател за нашата форма,потенцијал,перпсектива......
Ако поминеме екипа од калибарот на Манчестер,можеме се!!!

Инаку,ако гледаме од онаа поприфатлива страна за нас(иако во оваа фаза нема поволен противник),може Севиља,иако не е сигурно дали ќе помине.Или може Арсенал.
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Ribery ne prifatil da go prodolzi dogovorot i izjavil deka nema da brza do kraj na sezonata.
:nerv::nerv::nerv:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Чек де па и ти да видиме кој ќе стаса... :smir: сега за сега според мене (Челзи и Интер е отворено не вклучувам сега за сега):

1. Арсенал - противник по мера. Не знаат ни овие затворено па ќе има голови.
2. Бордо - за одмазда!
3. Манчестер - да видиме таман до кај сме.
4. Севиља - неатрактивни, не би сакал да ги потцениме.
5. Лион - истиот коментар како Севиља само далеку помалку ни одговара стилот на игра на Лион според мене. Освен тоа полни со самодверба ќе влезат во 1/4 финале...
6. Барселона - Барса си е Барса да не се лажеме :helou: Не се непобедливи ама треба да начекаме два супер дена за да би ги поминале.

Во краен случај кој дојде добродошол... :toe:

Ribery ne prifatil da go prodolzi dogovorot i izjavil deka nema da brza do kraj na sezonata.
:nerv::nerv::nerv:
Извор брат? Пред 10мин бев на спорт1, кикер, нашата страна дури и на билд.де страната и ништо немаше :toe:
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Хахахаха батали жити се гол.ком не е извор :pos2: Као ја да отворам страница и да лупам. Ако и албанската се повикува на гол.ком уживај. Додека не е на некоја порелевантна страница не вреди да се коментира :helou:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Уште не завршиле сите па да почниме со желби, во четврток со тоа.:wink:

Инаку желба ми е Интер.

Кралу, не читај гоал.шит, иако еве ќе ја цитирам веста, дека Рибери ги одложил преговорите.

French international Franck Ribery won't make a decision about his future in the coming weeks after the tricky winger decided to put contract talks with Bavarian powerhouse Bayern Munich on hold.

The former Olympique Marseille star's current Bayern deal runs until the summer of 2011, but the German giants are eager to hold on to Ribery and planned to open contract negotiations in mid-March. However, the midfielder says he'd prefer to focus on the sporting aspect of the game for now.

"I spoke with Franck on Saturday and he said that he would prefer to concentrate on the sporting aspects at the moment," Bayern's sporting director Christian Nerlinger was quoted as saying by Welt.

"I have complete understanding with that and we can even wait until the end of the season before talking."

Ribery is continually being linked with a move abroad and clubs such as Real Madrid, Juventus and Chelsea are all closely monitoring the highly rated winger's developing situation.
Ништо чудно и да е точна, ваљда ќе има и на официјална до вечер.
 
Н

'Никола'

Гостин
Не бе, дури не видам на официјалната страна, не верувам никому. Башка, на гоал.цом воопшто па не им верувам, еднаш прочитав таму дека Пандев бил забележан како тренира со фудбалерите на Баерн, пред година, две коа се шпекулираше за него.:) Така да, уживајте си, рано е.
А за желбите новогодишни, би сакал Интер ако поминат, Манчестер секако (секогаш ги посакувам нив), и Бордо за одмазда.
 

naum-bavar4e

Баварец до гроб
Член од
16 јули 2008
Мислења
61
Поени од реакции
9
Како што објавува Marca за Реал, така нешо е и TZ за Баерн :)))
Ако има таму шпекулации има нешто поврзано со тоа и се разбира Bild си е Bild.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Значи незнам што се чудите.Тоа е изјава денешна на Нерлингер.Точно е!Го прашал Рибери за нов договор,и овој му рекол дека сака да се сконцентрира на спортските активности сега,и дека тоа ќе го разгледуваат накнадно.Нерлингер се согласил,и изјавил дека воопшто не се брзаат,и дека секако кога ќе биде најпогдно за двете страни,ќе разговараат.

Оваа изјава денес ја имаше на сите спортски интернет медиуми во Германија.Вистина е,незнам зашто стана фама околу ова.
Очигледно Рибери калкулира......Може и Баерн да калкулира,не се знае,ќе видиме на крај што ќе испадне!
 
I

InF3cTeD

Гостин
дај бе олабавете малце со Рибери,сите се свесни па и самиот он дека сега ќе се врши притисок врз него околу продолжување на договорот,и несака да избрза,полека малце се ќе си дојде на свое место.Нека се концентрира на играта,на тоа да си ја врати посакуваната форма,зошто баш кога за кратко време следи најтешкиот период сезонава за нас да се донесуваат одлуки кој може и тоа како да влијаат врз атмосферата во тимот,вака нека се кулира и нека се гази се живо....шо е наше ќе си дојде :bayern:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom