Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Lord Brandon

I came-I saw-I conquered!
Член од
15 февруари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
2
Лелеле знаев дека нема да биде лесно... така и првата утакмица се изнамачија....али јебига 3 поена у џеб....:smir:
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.556
Поени од реакции
11.421
Боби[Мкд];3393495 напиша:
Незнам, овој више на Рибери ми личи.:pos2:
vo pravo si :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Честитки за победата !
Но Феликс Магат на крај од сезоната ќе ви се освети со неговото Шалке.
 
Н

'Никола'

Гостин
Честитки за победата !
Но Феликс Магат на крај од сезоната ќе ви се освети со неговото Шалке.
За што да ни се одмазди бе друже? Што сме му направиле за да ни се одмаздува.:toe: Иначе успеав да се докопам само до израмнувачкиот гол на Робен, од слободен удар во негов стил, браво мајсторе.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Реакции.

Christian Nerlinger: "Looking at the first 45 minutes, we lacked a number of the attributes which normally assure us of victory. If that happens, you’ll struggle even against a side facing relegation like Freiburg. Fortunately, we improved after half-time. We’ve sent Daniel van Buyten up front before now, and it’s succeeded in the past too. I think it also prompted the team to attack more aggressively and create more chances – and fortunately we’ve gone on to win."
Louis van Gaal: “Freiburg were very well organised. It was tough for us in the first half, but we made it worse by straying from our positions. We reorganised and dominated after the break. It’s very nice to end up winning, but we could easily have lost or drawn today. We’ve scored from two set pieces, which speaks for our quality, but also that we were a shade lucky"
Mark van Bommel: “I always felt good about it because we basically controlled the game. It was only a matter of time before we equalised. And we knew once we’d equalised, we’d have the chances to make it 2-1 or 3-1 – and that’s what happened. We’ve been confident since November. We’re on a terrific run, we’re in the cup and the Champions League, and top of the table.“
Arjen Robben: "We were tactically poor in the first half and rarely created space, although it’s always tough against the Freiburgs. They come here and defend with every man, so you have to be finding space. The fact they managed to score made it even more difficult."
Важно е што победивме и не дозволивме да паднеме во криза. Вакви натпревари се тешки бидејќи тие се бранат со сите луѓе а плус ние игравме без неколку клучни играчи.
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Sporet mene nemoemo so Pranjic kako plejmejker (zboram za natprevarot vo LSH zatoa sto Shfajni pozoltel)se nadevame deka ce se vrati Altintop.zas da ne igra toj brz e silen,suter:wink: Sum go sledel vo mnogu natprevari za Turskata reprezentacia kaj i kako igra igrase plejmejker i super odigra na Evropsko Prvenstvo kade i samite znaete kaj stiga Turskata reprezentacia (Se nadevam deka vGaal ce me poslusa:kesa:)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893

Леле Робен крвник... еј му го заби пеналот не ја виде... А слободниот... :nesvest: Кај тргна вБајтен ко да имаше надеж дека ќе му оставата тој да шутне :wink:

Ама за нивниот гол одбраната ни беше ко на петлиња од младинска... со ваква претстава позади какви мајмуни ќе не прават во ЛШ воиграни екипи :kesa: А не може Робен цело време вака да игра. ОК тука е и Рибс ама се додека назад не се стабилизираме во Европа ќе се задоволуваме со пласмани во „завршница“...

Се надевам во ждребката во петок првата ќе ни се падне на гости па да може со Тимо, вБомел и уште еден во средина да се внесе повеќе стабилност во одбрана. Можеби и Милер може нешто подефанзивни задачи да добие:

------Тимо
вБомел--Милер

Живо ме интересира како изиграле вчера Прањич, Тимо тие 20мин што ги играл и Алаба ако гледал некој цела?
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Се надевам во ждребката во петок првата ќе ни се падне на гости па да може со Тимо, вБомел и уште еден во средина да се внесе повеќе стабилност во одбрана. Можеби и Милер може нешто подефанзивни задачи да добие:

------Тимо
вБомел--Милер

Живо ме интересира како изиграле вчера Прањич, Тимо тие 20мин што ги играл и Алаба ако гледал некој цела?
Za vo LSH po moe mislenje e podobro vo sredina da igrame >>>
------vBomel-----Altintop------
---Roben----------------Ribery-----
Napadot e najdobra odbrana

Za natprevarot protiv Frajfurg Timo vleze poslednite 20min igrase Centarhalf no 5-6 puta ja cepna topkata zatoasto Frajburg ne izleze od nivna polovina
Pranjic :cuc::nerv: katastrofa izigra
Alaba vo ofanziva e mnogu opasen no defanzivno :raz:nee mnogu siguren (Contento zver e na taa pozicia)
Pozzz
 
Н

'Никола'

Гостин
Хахаха, коментаторов на крај, "We can show you 20 more chances for Bayern, but I think it's enough, these were the most interested".
Од виденото, сме ги отепале, напросто кажано. Ако резултатот кажува 2 : 1, очигледно е дека само двапати стигнале до голот (при едниот пат постигнале еден). Како и да е, сосема зазлужен пресврт и победа на Баерн, но мора реализацијата малку да се подобри, онолку пропуштени 100% шанси многу лесно се казнуваат во ЛШ.
п.с. Мислам дека беше пенал она над Клосе во првиот дел, и исто така дека оној што ја извади од гол линија со глава мислам дека топката беше влезена. Али правдата се задоволи на крајот.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Леверкузен-Хамбург 1:1 полувреме... Полека Шалке станува најопасен конкурент за титуката. Магат е копиле нема да попушти до крај и ако овој не им донесе титула во следни 2-3 сезони никој нема...
 
Н

'Никола'

Гостин
Леверкузен-Хамбург 1:1 полувреме... Полека Шалке станува најопасен конкурент за титуката. Магат е копиле нема да попушти до крај и ако овој не им донесе титула во следни 2-3 сезони никој нема...
3 : 1 му направија, сепак остануваат и аптекариве во трка.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom