Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
M

Mario Gómez

Гостин
Нема место за Баумјохан, средината е пренатрупана со квалитетни играчи. Еден отпаѓа сигурно сега кога Рибери ќе биде фит, дали Олиќ или Милер незнам.


...........................Гомез......................................Олиќ.................................
Рибери.................................Милер...........................................Робен........
..................................................Швајни...................................................

И тоа незнам како Швајни ќе се покаже на позиција на дефанзивен среден ред, ако тука влезе Ван Бомел некој ќе отпадне. Незнам Ван Гал како ќе се соочи со овој проблем да мора еден играч да ја грее клупата, тоа може да доведе до неслога во тимот.:((

Каде тука ќе се вклопат Баумјохан и Кроос?:raz:
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Нема место за Баумјохан, средината е пренатрупана со квалитетни играчи. Еден отпаѓа сигурно сега кога Рибери ќе биде фит, дали Олиќ или Милер незнам.


...........................Гомез......................................Олиќ.................................
Рибери.................................Милер...........................................Робен........
..................................................Швајни...................................................

И тоа незнам како Швајни ќе се покаже на позиција на дефанзивен среден ред, ако тука влезе Ван Бомел некој ќе отпадне. Незнам Ван Гал како ќе се соочи со овој проблем да мора еден играч да ја грее клупата, тоа може да доведе до неслога во тимот.:((

Каде тука ќе се вклопат Баумјохан и Кроос?:raz:
Има место за сите, Бумјохан со неговите 21(мислам) години може да биде замена за еден од овие,ама проблемот е што е млад и неискусен,а Баерн не е баш место каде се калат младинците.
За се си има решение на проблемот:smir: Постои и таканаречениот систен на ротација.
За Крос, премногу е млад од него допрва треба да се очекува и не би било проблем ако остане уште една сезона во Леверкузен. Вистина е дека е ѕвериште за неговите години, ама се уште е млад и треба да се кали. Пример земете го Лам, беше 3 сезони во Штудгарт за конечно да се врати и да го земе местото на Лизаразу.
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Размислував за в година, кога Рибери (според мене) ќе си оди, а исто и не мислам дека Ван Бомел (доколку би играл сеуште) би бил првотимец..
Podobro da ne si odi dekka ce go barame ama kasno...
Za Bamjohan netreba da se berzame mlad e idobar plejmejker
 
M

Mario Gómez

Гостин
Размислував за в година, кога Рибери (според мене) ќе си оди, а исто и не мислам дека Ван Бомел (доколку би играл сеуште) би бил првотимец..
Рибери ако си оди тогаш ќе земеме јако засилување по левата страна, или Озил, Гуркуф, Елија.

Има место за сите, Бумјохан со неговите 21(мислам) години може да биде замена за еден од овие,ама проблемот е што е млад и неискусен,а Баерн не е баш место каде се калат младинците.
За се си има решение на проблемот:smir: Постои и таканаречениот систен на ротација.
За Крос, премногу е млад од него допрва треба да се очекува и не би било проблем ако остане уште една сезона во Леверкузен. Вистина е дека е ѕвериште за неговите години, ама се уште е млад и треба да се кали. Пример земете го Лам, беше 3 сезони во Штудгарт за конечно да се врати и да го земе местото на Лизаразу.
Баумјохан има 23 години и нема што да се чека, или на позајмица или да се продаде. Ептен е глупо кога купуваш играчи и не им даваш шанса да се докажат. А Крос и да дојде вгодина пак ќе нема место во Баерн, сигурно тренерот нема Швајни да го трга од игра и Крос да го става.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
...........................Гомез......................................Олиќ.................................
Рибери.................................Милер...........................................Робен........
..................................................Швајни...................................................
:raz:
Нема теорија. Сакаш без дефанзивец во средина и секоја утакмица по 2-3 гола да примаме?

Во средина или ни требаат две „осмици“ (вБомел/Швајни) или во најмала рака една „шестка“ (Тимо).

А според мене Швајни и Кроос единствено може да играат во иста постава со Тимо или вБомел позади нив - во таква 4-3-3 формација како што постирав неколку страни поназад

---х
-К--Ш
х-----х
---х

Или евентуално во дијамант 4-4-2 во која Кроос би можел да игра или исто како горе одма до Швајни или позади шпицовите.

---х
-Ш-х
---К
-х---х

Барем според мене. Инаку се ова во ограмна мера зависи од останувањето на Рибери. 4-4-2 дијамат со Рибери и Робен нема шанси да играме. А ако си отиде Рибери може да правиме муабет и за тоа.

Во секој случај повеќе квалитет никогаш не е на одмет. Се сеќавате на времето на Хицфелд? Кога не игра Лиза знаеш дека Тарнат е тука. Кога Јеремис не може ете го Харгривс. Не може добар тим без 6-7 алтернативи кои се на исто ниво како и првтимците. И ќе имаме супер микс на млади и искусни играчи. Светска класа луѓе како Робен или Рибери се шлаг на торта.

Има време нормално сега ни е дозволено да си правимен комбинации :smir:
 
В

Вори

Гостин
Шпекулација,не се секирајте..
Рибери ако замине од Баерн,ќе оди само во Реал и никаде на друго место.
Така да..:tv:
 
В

Вори

Гостин
Да не ти речам на што глеам..
Ќе даде Роман 50 милиони за играч што пола сезона игра пола сезона е повреден...
Таква глупост може само Реал да напраи,односно Перез(иако не би сакал Реал да се заебе со него..)
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Да не ти речам на што глеам..
Ќе даде Роман 50 милиони за играч што пола сезона игра пола сезона е повреден...
Таква глупост може само Реал да напраи,односно Перез(иако не би сакал Реал да се заебе со него..)
Da se zaebe ahhahah malu zmesno
Tvoite umiraa po negoo ti mene mi kazues nema da se zaebaa pa i ako sakate nemoete da go zemete
Toj ce go prodollzi dogovorot Pozzzzzzz:smir:
 
Н

'Никола'

Гостин
Кога дојде, не очекував многу од него, но сега многу пријатно сум изненаден, и ми е еден од најомилените во тимот..:smir:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839


Среќни празници!!!!​


и едно мало потстеување,и уживање додека е зимската пауза!!!!!​

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom