Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
На Јутуб не прживуваат клипчиња од Бундес Лига долго :jaj:

Околу Рибери Челзи сега ќе напне зашто има шанси да им стегнат забрана за трансфери летоска па што ќе направат зимава - тоа е :toe: Ако направат некое пакетче новогодично 60 милиони + Босингва јас би размислил :pipi:

Хенес на фцб.де: Ein Transfer von Ribéry dagegen sei kein Thema, vielmehr wolle man versuchen, den Vertrag mit dem französischen Nationalspieler vorzeitig zu verlängern.

- Трансфер на Рибери не е тема, многу повеќе енергија ќе се посвети да се продолжи договорот со францускиот репрезентативец.

Од спорт1.де: Dass Toni Kroos in der kommenden Saison noch für Bayer Leverkusen spielt, gilt als unwahrscheinlich. Die Leihgabe wird voraussichtlich zum FC Bayern München zurückkehren. Auf der Suche nach einem Nachfolger für Kroos ist Bayer offensichtlich fündig geworden: Mario Djurovski. Der 24 Jahre alte Mazedonier von FK Vojvodina Novi Sad gilt als technisch stark und soll rund 1,3 Millionen Euro kosten. Den Kontakt stellte Ex-Trainer Dragoslav Stepanovic her. "Ich habe mit Co-Trainer Peter Hermann über Djurovski gesprochen, aber alles Weitere liegt nur bei Bayer", sagte Stepi.

- Дека Тони Кроос ќе остане во Баер и догодина е многу неверојатно. Позајмицата во Леверкузен завршува и Кроос веројатно се враќа во Минхен наредната сезона. А Баер Л наследникот на Кроос го најде во Мароа Џуровски. 24-годишниот Македонец од ФК ојводина Нови Сад важи за одличен техничар и би требало да чини околу 1,3 милиони Евра. Контактот произлегува од екс-тренерот Владослав Степановиќ/ „Со помошник тренерот Птере Херман зборувавме околу Џуровски, сега на потег е Баер.“-искоментира Степановиќ.
 
Н

'Никола'

Гостин
Драги навивачи на Баерн, сакам да ви посакам Среќна Нова Година, многу успех во истата, и конечно да се врати европскиот пехар во Минхен..Тоа ми е најголема желба за годинава (башка тоа и да дипломирам:smir:)..Поздрав до сите
 
I

InF3cTeD

Гостин
Ај и од мене Среќна нова година на сите фанови на :fcb: со желба да се продолжи почнатото оваа година па да ги вратиме титулите во Минхен и заедно да се радуваме на истите.:bayern::bayern:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Среќна нова 2010 година до сите Баерн фанатици, нека оваа година ни донесе повеќе среќа во сите натпреварувања и да ни се оствари сонот, европскиот трофеј да се врати во Минхен по девет години пауза.

baern baern baern
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Среќна Нова Година на сите Баварски чеда:pos2: многу успех како во Бундеслигата така и во Л.Ш и во Мај да славиме на плоштад титула Европски прваци:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Баварци,среќна нова година...:back:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Среќна нова година на сите Баварци:helou:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
БАВАРЦИИИ,СРЕЌНА НОВА ГОДИНА,СЕ НАЈУБАВО!!!!!!



ДА ЗНАЕТЕ ВО 2010 НЕ ЧЕКАААТ МНОГУ ТИТУЛИ!!!!!!!!!!!!!!


ЕВЕ ПО ТОЈ ПОВОД,ПОЗДРАВ ОД МЕНЕ......

 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Srecna nova na site Bavarci
Breno Toni gi icistivmo sega e vo red Otell
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Драги навивачи на Баерн, сакам да ви посакам Среќна Нова Година, многу успех во истата, и конечно да се врати европскиот пехар во Минхен..Тоа ми е најголема желба за годинава (башка тоа и да дипломирам:smir:)..Поздрав до сите
Прво ова горе зш ме мрзи сам да пишувам :smir:

Второ:
sport1.de напиша:
"Ribery wird (seinen Vertrag) bei Bayern nicht verlängern", zitiert die "L'Equipe" Riberys Berater Alain Migliacco aus einem Bericht der spanischen Sporttageszeitung "Marca".
- Дека Рибс нема да го продолжи договорот пишувало во Л'Екип и при тоа Французите се повикувале на Марка.

Не ми е баш сигурно ама ако не сака човекот да остане не гледам причина да го држиме со сила :toe:. Ако е вистина среќен му пат, има алтернативи на пазарот и тоа не треба да се бара подалеку од Германија.

sport1.de напиша:
In Bezug auf Ribery betonte Hoeneß: "Es gibt zur Zeit keinerlei Angebote, keine Optionen und keinerlei Gespräche um und mit ihm."

Es sei oberstes Ziel, den Publikumsliebling über dessen Vertragsende 2011 hinaus in München zu halten. "Das ist die erste Option. Nur wenn wir keine Chance sehen, werden wir in Gespräche mit anderen eintreten."

Gespräche über eine Ausdehnung des Vertragsverhältnisses soll es allerdings erst in einigen Wochen geben, derzeit sei dafür nicht der richtige Zeitpunkt. "Das hat keinen Sinn, er muss erst einmal gesund werden. Ein verletzter Spieler hat andere Dinge im Kopf", sagte Hoeneß.
- Хенес официјално потврдува дека нема никакви преговори со Рибери или со други клубови за негово продавање. Прва опција е да се продолжи договорот со него а ако тоа не оди само тогаш ќе се оди со продавање. А преговорите со Рибери ќе започнат за неколку недели кога тој ќе се врати во првиот тим - сега му се оставало време да се посвети на враќање во форма.

Мислам ќе има циркуси околу Рибс до крајот на сезонава и тоа може само да и наштети на екипата. Не дека не би сакал да остане ама ниеден играч не е поголем од Баерн и ако запнал да оди нека оди - само побрзо нека се расчисте се. Да знаеме кон средината на Февруари на што сме би било одлично - а ако се тегне ова до Мај или до после светското... :tapp:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Боби[Мкд];3221313 напиша:
Бобане дете бре ти ли се прекрсти? :pop:

Инаку официјално до сега:
  • Тони -> Рома (позајмица)
  • Отл -> Нирнберг (позајмица)
  • Брено -> Нирнберг (позајмица)
  • Баумјохан -> Шалке
Со тоа што идејата позади позајмиците на Отл и Брено е „ќе видиме како ќе играат до крај на сезоната“ а позади Тони е „метла после сезонава“.

Уште Лел или Герлиц да се мавнат и таман е :toe:

А според германските медиуми интерес Баерн има покажано за Боатенг (Хамбург). Млад и препективен во секој случај ама има уште да се докажува според мене. Би бил достапен за 12 милиони според клаузула во неговиот договор со Хамбург кој му завршува за 2 сезони и кој не сака да го продолжи. Боатенг може да игра централно и десно колку што знам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom