LOST

Дали ви се допадна крајот на серијата?


  • Вкупно гласачи
    287
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SPOILERS - 4x13 & 4x14 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To сигурно :) . Чим се спомна time travel, сигурно планот е да се вратат сите на островот, ама СИТЕ, за да можат да се вратат назад во времето. Ова е само мое мислење :)
Мојата теорија уште пред 2-3 месеци беше дека ќе се вратат во моментот на последната епизода од 3та сезона...

Ви текнува дека Лок кога се врати и ја уби Наоми,му рече на Џек да не се јавува,ама овој тврдаглаво одби...

Ви текнува што му рече Лок?

You're not suppose to say that/do this...

Значи,теоријата ми беше дека од тој момент,се тргна лошо,и таму ќе се вратат,и сите ние среќни :)


Но,продуцентите изјавуваа тогаш дека нема да има time - travel,па се откажав од теоријата...
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
За малце ке останев на столицава...срце ке ме фатеше кога Бен му излезе на Џек.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Ричард го посети Џон кога имаше 5-6 години, а сега е спремен да му служи? И толку Џон не го позна дека е истиот тој што го посети кога беше мал? Нешто не ми штима тука :)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
ОМГ ОМГ ОМГ!!!
:igiveup

Серијава е ебение.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Е, ми текна нешто... не го премести бе Дезмонт островото на крајот од 2та сезона? Од окното, истите феномени(светлината, звукот) и тогаш се манифестираа.

И, да уште теоријава.
Според натписите на неколкуте обелиска во пештерата... мислам дека островот има некоја поврзаност со древните цивилизации, ако и самиот остров не е всушност Атлантида. :drk:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.387
Поени од реакции
25.166
Дали беше грешка во епизодата што Соер кога се фрли од хеликоптерот и почна да плива, нели треба да се движи по курсот 305?
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Ричард го посети Џон кога имаше 5-6 години, а сега е спремен да му служи? И толку Џон не го позна дека е истиот тој што го посети кога беше мал? Нешто не ми штима тука :)
Ти ги памтиш сите личности кои ги имаш видено на 5 години само еднаш? Дали воопшто една личност памтиш ?
 
В

Вори

Гостин
Dali nekoj moze da mi kaze otprilika sto ke se sluci na krajot so LOST,i sto e fintata so ostrovot!!!
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Кој остров, каде гледаш ’’остров’’?
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Дали беше грешка во епизодата што Соер кога се фрли од хеликоптерот и почна да плива, нели треба да се движи по курсот 305?
Па не беа уште влезени во таа зоната од која веќе не се гледа островот. Кога Соер се фрли островот се гледаше цел од хеликоптерот.
 

gamblerbaby

Let's rock
Член од
29 јуни 2007
Мислења
40
Поени од реакции
0
BTW преводи за последнава епизода (13и14та) излегоа ? Ај линк плс ако има некој :helou:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Pa,na sto se padnati be.Na ostrov.BTW ako mozes objasni otprilika sto ke se sluci!!!
Островот ке го снема :lol: , Џејкоб ке се изневери и ке ги убие сите роднини на преживеаните. Па после Бен и Џек ке изградат тајм машин, и ке се обидат да го убијат Џејкоб коа бил мал, ама кога ке одат да видат, Џејкоб уствари е таткото на Џек, и Џек не ке може да го убие, па така ке го убие Бен за да го спаси татко му, е сега кога ке се врати назад во времето, Островот нема ни да постои а Сојер ке му е син на Лок, и ке е пијаница, и Лок ке му вели пак да одат назад и да го спасат Бен за да не стане сојер пијаница оти само тој ги знае координатите на островот, т.е. има тетоваша назад на грбот...абе шо да ти објаснам се земи гледај го...
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Островот ке го снема :lol: , Џејкоб ке се изневери и ке ги убие сите роднини на преживеаните. Па после Бен и Џек ке изградат тајм машин, и ке се обидат да го убијат Џејкоб коа бил мал, ама кога ке одат да видат, Џејкоб уствари е таткото на Џек, и Џек не ке може да го убие, па така ке го убие Бен за да го спаси татко му, е сега кога ке се врати назад во времето, Островот нема ни да постои а Сојер ке му е син на Лок, и ке е пијаница, и Лок ке му вели пак да одат назад и да го спасат Бен за да не стане сојер пијаница оти само тој ги знае координатите на островот, т.е. има тетоваша назад на грбот...абе шо да ти објаснам се земи гледај го...
Ова заслужува само :aplauz::aplauz::aplauz::aplauz:

:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.636
Поени од реакции
11.263
Ич не ми се допаѓа серијата, 0 според мене!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom