LOST

Дали ви се допадна крајот на серијата?


  • Вкупно гласачи
    287

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Ишшш сатано,ишшшш...
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Абе да не знаете дали ќе ја даваат на а1 или на некоја друга лост 4 сезона?
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
По 34653 пат ќе ја даваат на А1 кон крајот на годинава.
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SPOILERS - 4x13 & 4x14 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mи текна нешто за последната епизода. Нели кинезот/јапонецот на касетата што ја гледаше John вели:
- ... we will attempt to shift the test object 100 ms ahead, in 4D space. For the briefest moments the animal will seem to disappear. But in reality...

Најверојатно островот „се помести“ на истиот начин. Само шо за островот потребно е МНОГУ повеќе енергија одколку за еден зајак, заради големината на островот и заради времетраењето на исчезнувањето.
 
В

Вори

Гостин
Ej,mn ja zaebale serijata.Ke se snemal ostrovot,tajm masin,BEZVRSKA.GO napravili kako filozofski fil.Inace ke prodolzam da go gledam filmot ama bez cef...
A koj e Gejkob usvari?Tatkomu na Gjek?
 
Член од
9 август 2007
Мислења
261
Поени од реакции
56
Okay, najdobra epizoda do sega. Pretpostavuvav i deka kje bide najdobra.
Od kade JEREMY? Do sega ne beshe otkrieno, a i majka mu reche Krstete go John. :(. Isto, me interesira shto stana so Desmond, "brotha'" ?
Znachi Jeremy se vratil nazad, bidejki zborel so Jack itn., umrel nadvor od ostrovot. Kako?
Ima't' vreme, kje doznaeme se:) Pozdrav na temava, se dodeka ne iskoch s05e01
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Договорени се да го викаат Џереми поради нивна заштита, ти текнува? Инаку Џон си се вика тој :)
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Островот ке го снема :lol: , Џејкоб ке се изневери и ке ги убие сите роднини на преживеаните. Па после Бен и Џек ке изградат тајм машин, и ке се обидат да го убијат Џејкоб коа бил мал, ама кога ке одат да видат, Џејкоб уствари е таткото на Џек, и Џек не ке може да го убие, па така ке го убие Бен за да го спаси татко му, е сега кога ке се врати назад во времето, Островот нема ни да постои а Сојер ке му е син на Лок, и ке е пијаница, и Лок ке му вели пак да одат назад и да го спасат Бен за да не стане сојер пијаница оти само тој ги знае координатите на островот, т.е. има тетоваша назад на грбот...абе шо да ти објаснам се земи гледај го...
Ова лупаш нешто или стварно така ќе биде?
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SPOILERS - 4x13 & 4x14 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Само ова...

 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Островот ке го снема :lol: , Џејкоб ке се изневери и ке ги убие сите роднини на преживеаните. Па после Бен и Џек ке изградат тајм машин, и ке се обидат да го убијат Џејкоб коа бил мал, ама кога ке одат да видат, Џејкоб уствари е таткото на Џек, и Џек не ке може да го убие, па така ке го убие Бен за да го спаси татко му, е сега кога ке се врати назад во времето, Островот нема ни да постои а Сојер ке му е син на Лок, и ке е пијаница, и Лок ке му вели пак да одат назад и да го спасат Бен за да не стане сојер пијаница оти само тој ги знае координатите на островот, т.е. има тетоваша назад на грбот...абе шо да ти објаснам се земи гледај го...
Ова лупаш нешто или стварно така ќе биде?[/quote]


:icon_mrgr
 
Член од
21 јули 2007
Мислења
122
Поени од реакции
2
LELELLELELL gleajte sea.. elellele
sea neli ben slegvit po skaline [kade sto ce go pomestvit ostrovon ] i pagat so sto rakana ili mu se krsit ili ja udri..sea..
onde ko ce vlezit[ kaj so ce go vrtit ona,kaj so go pomestvit ostrovon] izlegvit vo pustinana ako se secavate .neznam koja epizoda
vo pustinana ce e oblecen so onakvo debelo palto od darma i rakana ce mu e udrena..........po nekolku god ili meseci ce doznajt deka se onie vrateni i.posle pocvit da gi barat na sine 6 dusi za da mojt da se vratit na ostrovon .. i mozno deka ce sakat da mu vratit na jakob.i na widmor
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.387
Поени од реакции
25.166
LELELLELELL mislev i mi tekna gleajte sea.. elellele
sea neli ben slegvit po skaline [kade sto ce go pomestvit ostrovon ] i pagat so sto rakana ili mu se krsit ili ja udri..sea..
onde ko ce vlezit[ kaj so ce go vrtit ona,kaj so go pomestvit ostrovon] izlegvit vo pustinana ako se secavate .neznam koja epizoda
vo pustinana ce e oblecen so onakvo debelo palto od darma i rakana ce mu e udrena....../....ko ce gi izbiet na onie..se znajt deka izlegvit vo pustinana po toa sto e oblecen vo istono palto od darma i e debelo i ce mu e udrena rakana ili skrsena.............po nekolku god ili meseci ce doznajt od na vesti deka se onie vrateni i.posle pocvit da gi barat na sine 6 dusi za da mojt da se vratit na ostrovon .. i mozno deka ce sakat da mu vratit na jakob.i na widmor
Само немој да ми кажиш дека ти си Лео:nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom