LOST

Дали ви се допадна крајот на серијата?


  • Вкупно гласачи
    287

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Не е точно. Јас очекував многу поќе од првата епизода зошто такви беа и најавите уште по завршувањето на 3. сезона. Инаку 1. сезона ја гледав на Нова па од тогаш си ги слегвам од интернет и уште од тогаш гледам една епизода неделно. :)

диме затоа тука пишува 90% ти си останатите 10 :wink:


:helou:
 
Член од
28 јуни 2006
Мислења
65
Поени од реакции
1
Само што завршив со гледање на првата епизода. Овие немаат намера да разнајснат нешто,ми се чини дека неизвесноста продолжува....
Ајде дајте некое мислење за првата епизода. Втората излегува на 04x02 Confirmed Dead - Feb. 07, 2008 09:00PM PST,па да видиме дали овие што слегоја се спасители или нешто друго...
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Епа ако ништо друго дознавме дека 6-мина се вратиле од островот и дека некои останале таму.Малку е то????:toe:
 

Deswaldos

Bob's your uncle!
Член од
11 февруари 2007
Мислења
585
Поени од реакции
2
ahahaha klipov e dobar :D!
Fala :pos:

Koja ke zoveju sve serije? TUKA

[MEDIA]http://youtube.com/watch?v=lWP1QwR3MVA[/MEDIA]
[MEDIA]http://youtube.com/watch?v=34Bb6i1ycwk[/MEDIA]

Episode 2: Confirmed Dead 7 February 2008

Episode 3: The Economist 14 February 2008

Episode 4: Eggtown 21 February 2008


:drk:
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.401
Поени од реакции
589
Интересно станува :vozbud:Ќе биде уште една замрсена сезона во која многу работи ќе ни се разјаснат ама и многу ствари и ќе ни се заматат:nesum:
Имам една теорија шо ми се врти у глава ! Се си мислам дека луѓето шо се на островот уствари се мртви , меѓутоа островот има некоја моќ да ги оживува (Кристијан Шепард , братот на Еко , Русинот ...) . Затоа , толку во тајнос се држи локацијата , затоа толку луѓе го бараат островот !
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Интересно станува :vozbud:Ќе биде уште една замрсена сезона во која многу работи ќе ни се разјаснат ама и многу ствари и ќе ни се заматат:nesum:
Имам една теорија шо ми се врти у глава ! Се си мислам дека луѓето шо се на островот уствари се мртви , меѓутоа островот има некоја моќ да ги оживува (Кристијан Шепард , братот на Еко , Русинот ...) . Затоа , толку во тајнос се држи локацијата , затоа толку луѓе го бараат островот !
Кристијан Шепард - уште не е 100% сигурно дека е жив... (иако мислам дека е) ... но ќе видиме ; можно е да испадни некако дека не бил воопшто мртов.

Братот на Еко ? - не ми текнува дека тој „оживеа“, освен во сонот на Еко;

Русинот - мислам дека тој објасна како ја избегна првата смрт :)
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.401
Поени од реакции
589
Кристијан Шепард - уште не е 100% сигурно дека е жив... (иако мислам дека е) ... но ќе видиме ; можно е да испадни некако дека не бил воопшто мртов.
Братот на Еко ? - не ми текнува дека тој „оживеа“, освен во сонот на Еко;
Русинот - мислам дека тој објасна како ја избегна првата смрт :)
Во право си за братото на Еко , иако мислам дека островот (и неговите чудни моќи)е тој кој го овозможува тоа . Затоа што сепак , тоа не беа обични сонови на Еко . А за Шепард , сигурно беше мртов .
Него , да оставиме да се разреши мистеријата сама од себе :helou:
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Тој е фајлот.
Инаку.. конечно малце одговори:vozbud:, и уште некое прашање :pos:

Не читам веќе spoilers, цела епизода ја знаев :(
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
И јас ја симнав веќе ај после ќе гледам што ќе се случи, и не читај споилери глупаво е пред време да знајш тоа е интересното да незнајш :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom