LOST

Дали ви се допадна крајот на серијата?


  • Вкупно гласачи
    287

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Зошто, вие фановите на Лост,мислите дека од една прекрасна епизода сите ќе ја засакаат серијата? Не е една,далеку од тоа,ама колку што имаат давано на а1,до 18та епизода, ако до таму ми било досадно, нема една епизода да ме направи среќен шо сум губел часови околу серијата.
За да не должам многу ќе прикажам прочитан пост во кој најмногу сум го нашол моето мислење :smir:

Тhough people may like Season 3, and that's fine, it's clearly not the best season, from an objective standpoint. First of all, there was too much tap-dancing. In this season more than any other it is clear that the producers had no idea when something was going to happen, no idea what was going to happen next, no idea who was doing what, etc. We'd get one episode featuring Jack and Kate and Sawyer, and they'd disappear for the next two. The people at the beach were rarely seen, and the only ones who had a story of any kind were Desmond and Charlie. Just look at the lead-in to the finale, that's a prime example. In Season 1, we'd been building to the finale nearly the entire year. The hopes of rescue had been evident since Day 1, the hatch was introduced in the first half of the season, and the raft itself had been part of the show for nearly as long. In Season 2, the button story was introduced in the first three episodes, and the idea of "what will happen if it's not pushed" was present until the end of the season, so the tension was going up and up and up. Then look at Season 3. There's never any indication that Ben wants all the pregnant women until One of Us, there's never any indication that the survivors have a chance at being rescued until D.O.C, and the only part of the finale that didn't come out of nowhere was the Charlie story. Everything else was rushed, and wasn't set up properly.

There's also a noticeable increase in the number of filler episodes. Further Instructions is ultimately pointless, since Eko dies two episodes later, SIASL is filler, TTiD is filler, Par Avion is filler, Expose is filler, and D.O.C is mostly filler. That's nearly a third of the season that can be classified as filler, and that's not counting the episodes that are just average, like Tale of Two Cities, I Do, Not in Portland, The Man from Tallahassee, and One of Us.

I think that because the last four episodes of Season 3 were so good (and MBTC and GH are bordering on average, for me), people just think the whole season was great, when it wasn't. Season 3 doesn't have the complete narrative from beginning to end like Season 1, or the intensity, drama, mystery, and character development of Season 2. As fun as it is to watch some of the Season 3 episodes, I think it's the worst of the three seasons by far. My opinion, of course.(само последново би кажал, мене 3та сезона ми беше прилично исто добра и лоша колку и втората :) )
 

leo

Член од
7 февруари 2007
Мислења
271
Поени од реакции
1
На 31. Јануари 2008 ќе излези новата епизода.



100% не се мртви. Зошто:

1. Продуцентите неколку пати кажаа дека тоа не е 100%.
2. Ако го имаш изгледано крајот на 3. сезона, треба да знајш дека случките од flash-forward - от 100% ќе се случат, зошто не се визија која можи да се промени. ( а ако го имаш изгледано крајот на 3. сезона, знајш зошто не се 100% мртви. )




99% deka se mrtvi
1.Mihail 3 pati umre uste e ziv


ROse e bolna od rak i trebase da umrit za 2 dena uste e ziva
Lock so kursum ozivea
sun stana trudna ustvari nejziniot maz mozel da prajt deca
Lock proode od vo kolicka .
Kade e jaxtata vo 1 sezona ova dezmond so ja vide.
objasni go ova

a mozno e i da se zivi ako sea si zaminat od ostrovon i plus ona klipceto so hilikkopteri tie se prateni od darma se zabelezuva na klipot
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
99% deka se mrtvi
1.Mihail 3 pati umre uste e ziv


ROse e bolna od rak i trebase da umrit za 2 dena uste e ziva
Lock so kursum ozivea
sun stana trudna ustvari nejziniot maz mozel da prajt deca
Lock proode od vo kolicka .
Kade e jaxtata vo 1 sezona ova dezmond so ja vide.
objasni go ova

a mozno e i da se zivi ako sea si zaminat od ostrovon i plus ona klipceto so hilikkopteri tie se prateni od darma se zabelezuva na klipot
A zar od tolku pati ne slusna deka ostrovov e neobjasniv, nadpriroden?!
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Да и објасниго тоа како Џулиет си ја гледаше сестраи со нејзиното дете која неможеше да има деца, па имаше нешто рак, па несмеела да го роди детето дека ке умрела...али пак си родила, нешто како Бен ја "излечил" и среќна била со нејзиното машко дете.


П.с за се мора да постојат реални објаснувања, иначе ке им препадне серијата, може и затоа го чуваат како тајност, немаат "визија" како воопшто ке заврши филмот.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Јас во серијата не гледам ништо интересно или предизвикувачко што би ме привлекло да останам пред телевизорот.
 

Ivajlo

Sexual Harassment Panda
Член од
21 септември 2007
Мислења
127
Поени од реакции
18
Греам ќе умре во новата сезона
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
Ок, ондак вие, што ја обожавате Лост, гледајте си ја, иако се е натприродно и да..верувајте во натприродното! (ама џабе верувате, натприродното не постои)
 
N

NeMiRnA

Гостин
Незнам колку често ја гледаш серијава, велиш нема поента, серијава е лудило во ниеден момент незнаеш како ќе продолжи ( тоа е една од работите која најмногу ме тера да ја гледам ),
продолжи да ја гледаш и кога ќе заврши 3-та сезона ќе чекам коментари за тоа што мислите за серијата ( кој на има изгледано знае и нестрпливо чека 4-та сезона )
На почетокот ја гледав редовно,уште на Нова кога почнаа да ја даваат,па после почнав пак да ја гледам на А1.1вата сезона ја гледав редовно,а веќе од втората секоја втора или гледам ама онака не нешто посебно да ме заинтересира,зашто стварно ми нема поента...освен сплетки и слично неможам да извлечам нешто корисно од неа.Серијава ме замара.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
И мене ми е жал што сум глуп, ама тоа е, не се сите интелегентни ко тебе да веруваат во натприродното! :tapp:
Abe mali odi gledaj Tom & Jerry... Ali koga si zapnal za so veruvam vo naptrirodno si slusnal ti za FILM ili TV Serija?!?! Znaes so e toa? Veruvas vo zombinjata so gi ima vo Resident Evil, vo cudovistata vo site horori? Lost e samo serija be decko, i mozam da ja gledam od kakvi sakam aspekti: natprirodno ili realno...
 

leo

Член од
7 февруари 2007
Мислења
271
Поени од реакции
1
Да и објасниго тоа како Џулиет си ја гледаше сестраи со нејзиното дете која неможеше да има деца, па имаше нешто рак, па несмеела да го роди детето дека ке умрела...али пак си родила, нешто како Бен ја "излечил" и среќна била со нејзиното машко дете.


П.с за се мора да постојат реални објаснувања, иначе ке им препадне серијата, може и затоа го чуваат како тајност, немаат "визија" како воопшто ке заврши филмот.
da brat ama toa jakob ja izlece nejze ..
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
Abe mali odi gledaj Tom & Jerry... Ali koga si zapnal za so veruvam vo naptrirodno si slusnal ti za FILM ili TV Serija?!?! Znaes so e toa? Veruvas vo zombinjata so gi ima vo Resident Evil, vo cudovistata vo site horori? Lost e samo serija be decko, i mozam da ja gledam od kakvi sakam aspekti: natprirodno ili realno...
На кој канал има Том и Џери иначе? Чек сега ќе идам да тражам.
Иначе не иде сепак да споредуваш интелегенција со серија и филм :tapp:
А па посебно со серија во која има вакви случки..
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.496
Поени од реакции
5.478
Абе сериава си е закон , гледајте си на А1 и чутите си , ако го знаеш крајот не е интересно после да га гледаш , затоа не ги ни читам некои постови , ми се праете гатачка баба ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom