LOST

Дали ви се допадна крајот на серијата?


  • Вкупно гласачи
    287

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Кој глупости се пишат овде цццццц :nenene: .
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
99% deka se mrtvi
1.Mihail 3 pati umre uste e ziv


ROse e bolna od rak i trebase da umrit za 2 dena uste e ziva
Lock so kursum ozivea
sun stana trudna ustvari nejziniot maz mozel da prajt deca
Lock proode od vo kolicka .
Kade e jaxtata vo 1 sezona ova dezmond so ja vide.
objasni go ova

a mozno e i da se zivi ako sea si zaminat od ostrovon i plus ona klipceto so hilikkopteri tie se prateni od darma se zabelezuva na klipot
Од кај си сигурен дека Михаил умре? Го покажаја дека е мртов? Не! Исто како и Чарли, се претпоставува дека е мртов ама никој не е сигурен.

Нели на островот или огромно магнетно поле. Па не мислиш дека тоа магнетно поле можи да влијае врз болеста на Rose ?

Lock го погодија со куршум, и куршумот помина на местото каде што имаме бубрег. Но Lock таму нема бубрег, така да куршумот не повреди ништо.

Најверојатно маагнетот дејствуваше на стерилитетот на Jin. Но не мора да значи дека Jin е стерилен. Никогаш не го кажаа тоа во серијата дека е 100% стерилен. Има такви случаи кога некои имаат потешкотии во правењето дете, но со големи напори успеваат.

Јахтата што Десмонт ја виде во 1. сезона? Десмонт не беше воопшто во 1. сезона. Тој прв пат се појави во 2. сезона. И ако мислиш на неговата јахта со која шо дојде на островот првиот пат, со неа проба и да си замини но не успеа и во последната епизода од 2. сезона тој со истата се врати на островот.

Е само не знам како Lock прооде. :)

Сепак ова се само мои претпоставки. Но мислам дека „држат вода“.

Мислам дека доволно објаснив. Ако имаш нешто друго нејасно слободно прашај :)
 
N

NeMiRnA

Гостин
Лични навреди за една серија,не поштувам...што има везе мојата интелигенција со тоа дали ми се свиѓа или не ми се свиѓа лост побогу?!
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
da brat ama toa jakob ja izlece nejze ..
Да али не ми беше тоа зборот, ако се мртви како што некој викаат...како може на телевизор да ја гледа како си игра сестраи со нејзиниот син.
И друго, таа епизодата со џулиет...тој што ја киднапираше Клер(не ми текнува името) беше и во мајами да ја убеди Џулиет да иде на островот...за после да биде на островор и да "сораборува" со изгубените. Значи не се мртви(?)
И трето, оваа што слета со падобран, рече дека авионот од летот 815од Сиднеј е пронајден и нема преживеани!
wtf ?! :nesvest:


и да го надополнам диме...Има сучаеви кога инвалид од потежок стрес и слично да проодат или некој друг проблем(недостаток) да се исправи...али незнам воопшто како можеше Лок да преживее падот од зградата...да не е распарчен или р'бетот скршен...?
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.496
Поени од реакции
5.478
А го знае некој крајот бе !!? :)

ако го знае нека каже ако не нека не пратпоставува :)
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
епа тоа е поентата што мислам не е уште снимен крајот, а мислам дека не е ни смислен...поради големата желба на продуцентите да заработат пари од новите епизоди, тие се снимаат.
Иначе едноставно можеше да заврши овде, со доаѓање на спасувачите...и кратко објаснување за случувањата на островот, али НЕ бе лакоми за пари. :)


И да прашам дека ја гледав на нет една од последните епизоди...и не разбрав, како Џек се виде со Кејт надвор од островот? тоа кога и се јавуваше на телефон(од џипот) и кога се видоа...од каде дојде тоа ?
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
50
Поени од реакции
2
Gledam ima i takvi koi sto, em ne ja sledat serijava, em doagjaat na temava i ja rezilat.Lugje ako ne vi se dopagja LOST ne ja gledajte!!!!!!!!!
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
259
Поени од реакции
4
Gledam ima i takvi koi sto, em ne ja sledat serijava, em doagjaat na temava i ja rezilat.Lugje ako ne vi se dopagja LOST ne ja gledajte!!!!!!!!!
Па ова е отворена тема, неможеш да очекуваш само пофалби за серијата.
Инаку лост почнав да ја гледам 2005та и бев максимално загреан за нејзе, чекав епизода по епизода да излезе арно ама сценаристот подцна почна да го тупи се повеќе и повеќе. Е сеа кога си заразен веќе ја догледуваш до крај...Ја изгледав по ред до крај и немам ништо да кажам пофално за сценаристот. Типот ги остави сите мистерии нерешени и недокажани а се кладам дека и на 90% од нив нема да се наврати.
Лост ми меше омилена серија се додека не ја сретнав Prison Break...е на тој сценарист му се клањам!!!
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
...И да прашам дека ја гледав на нет една од последните епизоди...и не разбрав, како Џек се виде со Кејт надвор од островот? тоа кога и се јавуваше на телефон(од џипот) и кога се видоа...од каде дојде тоа ?
Епа тоа е flash-forward. Прв пат таков даваат во последната епизода од 3. сезона.
Нели во секоја епизода даваа за некој лик, што му се случило во минатото. Епа тоа се flash-back - ови. Тие се случки од минатото. А flash-forward - ите се случки од иднината.

Flash-forward -
и ќе има и во наредните епизоди па се до крајот на серијата. На пример: во 1. епизода од 4. сезона ќе има flash-forward за Hurley "Hugo".

Тој flash-forward од последната епзиода на 3. сезона, каде Jack и Kate се надвор од островот, докажува дека тие не се мртви и дека нема вечно да останат на островот. Значи 100% не се мртви.
 

leo

Член од
7 февруари 2007
Мислења
271
Поени од реакции
1
Епа тоа е flash-forward. Прв пат таков даваат во последната епизода од 3. сезона.
Нели во секоја епизода даваа за некој лик, што му се случило во минатото. Епа тоа се flash-back - ови. Тие се случки од минатото. А flash-forward - ите се случки од иднината.

Flash-forward -
и ќе има и во наредните епизоди па се до крајот на серијата. На пример: во 1. епизода од 4. сезона ќе има flash-forward за Hurley "Hugo".

Тој flash-forward од последната епзиода на 3. сезона, каде Jack и Kate се надвор од островот, докажува дека тие не се мртви и дека нема вечно да останат на островот. Значи 100% не се мртви.
da brat ama tie gi slusas so zboruvaat ... jack vika .: Kate morame da se vratime ... demek na ostrrovon tie si si zaminale taka !da ama ne mi e jasno zs jack na taa serija imat brada toj porano ja imal bradata ??
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Oooo my God Лео :nesvest: ...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Abe na koj ne mu e interesna lost, nema IQ.. Decki zal mi e. :)
Во прашање е вкус, а не iQ.
И право на избор да го гледаме она што ни се допаѓа или да не го гледаме она што не ни се допаѓа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom