Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
490
Поени од реакции
59
Не сега.........кај баш сега најдоа кога имам четири дена слободни.............:nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv:
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Лелелелелеллелелеел како ме изнервирале Сони деновиве мамето нивно !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ај што УШТЕ не можеш да се конектираш на ПСН ама и мув контролерот ми се зезнал. Си викам ај по 3 недели не играње (со мув) сега имам време барем Dead Space да ја завршам али мувот не работи. Нејќе ни да се пушти. Сигурно е полн дека го извадив од полначот кога се решив да играм...
Иначе Варго веројатно до понеделник нема да може да се конектираме. Вчера вечер изјавиле дека уште ден-два додека да ги поправат проблемите. Сега веројатно и неможат толку интензивно да работат бидејќи Велигденскиот празник е на ист датум и кај католиците ...
 

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
490
Поени од реакции
59
Лелелелелеллелелеел како ме изнервирале Сони деновиве мамето нивно !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ај што УШТЕ не можеш да се конектираш на ПСН ама и мув контролерот ми се зезнал. Си викам ај по 3 недели не играње (со мув) сега имам време барем Dead Space да ја завршам али мувот не работи. Нејќе ни да се пушти. Сигурно е полн дека го извадив од полначот кога се решив да играм...
Иначе Варго веројатно до понеделник нема да може да се конектираме. Вчера вечер изјавиле дека уште ден-два додека да ги поправат проблемите. Сега веројатно и неможат толку интензивно да работат бидејќи Велигденскиот празник е на ист датум и кај католиците ...
Кога работиш за Сони или било која голема компанија празници не постојат........особено не кога има компанијата ваков проблем..................
...........а Move проба да го пуштиш додека е поврзан на УСБ или не?
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Кога работиш за Сони или било која голема компанија празници не постојат........особено не кога има компанијата ваков проблем..................
...........а Move проба да го пуштиш додека е поврзан на УСБ или не?
Не ... Ме мрзи сега, ми помина меракот. Можеби за 3-4 недели.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
А мајкрософт дава фрее онлине викенд за лајф :pos2:
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
А мајкрософт дава фрее онлине викенд за лајф :pos2:
Не сакам ништо контра да ти кажам на ова дека стварно заслужуваат да им се потсмеваат.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Епа кога Сони си играат курот со нивните корисници, заслужуваат некој вака да ги хакне и да им ја расцепи цела PSN мрежа. Битката само што започна! :D
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Ова е постирано на Фејсбук Фан страната на LBP2

 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Видеово после 5-тата минута, па се до крај, е специјално за Џои!
Хахааха да, да.
Иначе ако не го поправат ПСН до петок и јас правам jailbreak. Не дека не сум задоволен ама викендов и без онлајн успеа супер да ми помине и тоа ми направи за прв пат да помислам на jailbreak. Плус многу пари на глупости фрлам. Вака ќе си играм се на ПС3 а игрите што стварно заслужуваат да бидат купени (BF, COD) ќе ги купувам за ПЦ.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Хахааха да, да.
Иначе ако не го поправат ПСН до петок и јас правам jailbreak. Не дека не сум задоволен ама викендов и без онлајн успеа супер да ми помине и тоа ми направи за прв пат да помислам на jailbreak. Плус многу пари на глупости фрлам. Вака ќе си играм се на ПС3 а игрите што стварно заслужуваат да бидат купени (BF, COD) ќе ги купувам за ПЦ.
Ам така е кога фрлаш пари на лејм ФПС игри :)
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Ам така е кога фрлаш пари на лејм ФПС игри :)
Па да имаш право. Не се сите лејм, само 95% :)
Ама кои други да ги купувам, портал2 ? Пфф
Зошто да давам пари кога еве веќе два дена си ја играм онлајн на ПЦ без денар да дадам :)
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Support the developers :)

Иначе 1000 денари дадов за портал 2, сеуште не ми е стигната, али 1000 денари вреди играта и тоа како. Ќе ги земаш ексклузивите и готово. Heavy Rain and stuff. Сега планирам Heavy Rain да ја порачам 1000ка е на zavvi
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Support the developers :)

Иначе 1000 денари дадов за портал 2, сеуште не ми е стигната, али 1000 денари вреди играта и тоа како. Ќе ги земаш ексклузивите и готово. Heavy Rain and stuff. Сега планирам Heavy Rain да ја порачам 1000ка е на zavvi
ААААААААААААААААААААААААА брат ај дојди летоска до Скопје да ми ја дадеш Heavy Rain !! :)
Знаеш од кога ја чекам за со мувот !!!! :))
Знаеш си мислев да напишам оглас за Rent a game, нема такви во Македонија. И онака никој не ми ги купува игрите можам барем по 300ден од недела да зимам и ако им се допадне играта да ја купат. Само слабо муштерии ќе имам ... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom