Карактерот во очите?

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.455
Поени од реакции
47.311
Имав една другарка во средно нејкеше да ме гледа у очи демек од плави очи фаќале уроци и многу фаќале клетви ако сум ја гледал ке и се десело нешто...најсмешно беше што си остана доследна на тоа ми праеше муабет со наведната глава или се вртеше на страна редовно:bilokojzbot:
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
имам слушано демек зелени очи биле курвински очи... но сепак не верувам дека бојата на очите може да каже нешто за тоа каков е човекот, бојата може само да те привлече.
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
очите се прекрасно нешто, многу ме привлекуваат сини очи и такви, длабоки погледи...
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
Претежно ми се случува штом поледнам некого во очи да знам што карактер има. Ирелевантна ми е бојата на очите.
Некој има очи кои ме стопираат во мислите , некој има кој ми побудува мисли.. Но најчесто штом некој ме погледне во очи знам веднаш каков човек и со каков однос треба да се поставам кон него.
 
Член од
11 октомври 2007
Мислења
14
Поени од реакции
0
LUGE BITEN E SJAJOT VO OCITE.TOJ SJAJ TE PRAI POUBAV/A. TOJ SJAJ GO IMAS KOA SI SREKEN/NA. ALI SREKA: MOZE I DA SE ODGLUMI IAKO TESKO. PROBAJTE U OGLEDALO! NASMEJTE SE I SO KE SE DESI
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Очите се огледало на душата дефинитивно. Колку лесно можеш да познаеш дали е човек среќен, тажен, заљубен по самиот израз на очите.
Бојата и не е толку битна, иако сини очи изгледаат онака некако..хм..не знам како да објаснам... Некако како најпродорни се, како најмногу да можеш да гледаш преку нив, да се задлабочиш.
Добро не е ми беше тоа поентата, поентата ми е дека очите не можат да ги скријат чувствата... треба само да знаеш како да распознаеш.
И уште многу би зборела за очите, ама ми се спие и ме мрзи.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
LUGE BITEN E SJAJOT VO OCITE.TOJ SJAJ TE PRAI POUBAV/A. TOJ SJAJ GO IMAS KOA SI SREKEN/NA. ALI SREKA: MOZE I DA SE ODGLUMI IAKO TESKO. PROBAJTE U OGLEDALO! NASMEJTE SE I SO KE SE DESI
Да, битен е сјајот кој го имаш во очите, тие се огледало на душата, за карактерот што знам, мислам дека не. Ама глупости се тоа вакви очи, онакви, лоши, добри, злобни и или не. Ја имам кафеави очи кој знае што мислите за мене:pos2:
 
Член од
21 октомври 2007
Мислења
68
Поени од реакции
3
очите - огледало на душата
не можам да речам дека не е така
ама мислам дека и не е релевантно
затоа што во очите на другите најчесто го гледаме или она што сакаме да го видиме или она од што се плашиме дека ќе го видиме а тоа не ја подржува горенаведената "дефиниција" :)
 

Dadence

sweet devil
Член од
3 февруари 2007
Мислења
390
Поени од реакции
2
Во очите на една личност можеш да видиш многу.... ако знаеш да погледнеш во нивната длабочина која може да ти раскаже различни приказни.....
Мене обично првиот впечаток за некоја личност ми претствуваат очите и доколу во нив видам на прв поглед нешто позитивно тоа и така излегувало. Очите се огледало на нечија душа, а боите немаат врска со карактерот. Сите ние генетски имаме различен карактер кој неможе да се унифицира преку бојата на очите.
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Очите се огледало на душата дефинитвно.Колку лесно можеш да познаеш дали е човек среќен,тажен,заљубен по самиот израз на очите.
Бојата и не е толку битна,иако сини очи изгледаат онака некако..хм..не знам како да објаснам...Некако како најпродорни се,како најмногу да можеш да гледаш преку нив,да се задлабочиш.
Добро не е ми беше тоа поентата,поентата ми е дека очите не можат да ги скријат чувствата...треба само да знаеш како да распознаеш.
И уште многу би зборела за очите,ама ми се спие и ме мрзи.

Тоа да, сите така ми велат дека се познава кога некој е заљубен, му се гледа во очите. Само проблемот е што јас никако не можам да заклучам по погледот кога е некој заљубен кога не е. МА да другарки и другари ми велат- не е можно да не си приметила, види како заљубено те гледа ( за мистер икс)... Е што е тоа што се приметува? Any signs, искрички можеби што е тоа??? Или јас сум дибек:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
12 ноември 2007
Мислења
18
Поени од реакции
1
Преку очите човекот може да ги изрази своите мисли...Каква една совршена врска меѓу мозокот и надворешниот свет...

Ви се случило ли да погледнете некого мислејќи: Ај замолчи!...и тој/таа да ви го прочита погледот и навистина да замолчи?

Секој може да наведе барем една таква ситуација...
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Имав една другарка во средно нејкеше да ме гледа у очи демек од плави очи фаќале уроци и многу фаќале клетви ако сум ја гледал ке и се десело нешто...најсмешно беше што си остана доследна на тоа ми праеше муабет со наведната глава или се вртеше на страна редовно:bilokojzbot:
hahahahahah e ova bese ... v kraj jako.....
nema vrska.... bojata ne e tolku bitna kolku sjajot... toj e... nemozam da objasnam... duri i kafeavite oci koga e srekna licnosta se prekrasni

SOOPSTENIE: NE ME GLEDAJTE V OCI LOSO VI SE PISUVA
 

mirkec

Неостварена желба
Член од
26 јуни 2007
Мислења
502
Поени од реакции
3
Не знам дали има нешто врска, ама сум приметил. Речиси сите успешни спортисти имаат плави или зелени очи. Можеби е само случајност или ...
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
145
Поени од реакции
2
Е до пред некое време немаше шанси да размиислувам за ова ама: еден дечко седи у кафич надвор со конобарката и ја седнувам со нив. Тој период почнав да слушам чудни работи и да ги проверувам посматрачки ( нешто од типот на Целестинско пророштво и една книга што не стигнав да ја прочитам Розата од вода). И дечково почнува за енергии бла бла. Имаше натпис у весник нешто Буш, Мосад... и дечково ме праша знаеш ли зошто е светов ваков (у смисол никаков). Епа зошто не водат луѓе со темни очи-мајмуни. И вика ние Македонците сме боженствена раса зошто вистинските Македонци имаат светли очи (пр.Александар Македонски) и дека сме некако мигрирале од Израел. И од тогаш пробувам да најдам генерална слика за луѓето со различна боја на очи. И мислам дека има врска...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom