Колку време ви е потребно ?

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Saat,do saat i pol maksimum.Tusiranje 20 min,so ke nosam obicno imam isplanirano,taka da za oblekuvanje trosam 5 min,sminkanje 15 min,ama kosava duri da ja sredam....:nerv:
 

E_L_E_N_A

Битола,мој роден крај
Член од
27 декември 2007
Мислења
479
Поени од реакции
16
Зависи кај одам.За до продавница се спремам за 5 минути,за на Факултет 15-20 минути,а за излегвање ми требаат 30-45 минути да се спремам.
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
па зависи кога како... понекогаш се спремам 2 саати за излегување...полека се спремам..а некогас за 10 мин сум готова ..
се зависи кај одам..за школо само мијам лице облечувам се и одам..максимум 10 мин .. така да не губам многу време

 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Saat,do saat i pol maksimum.Tusiranje 20 min,so ke nosam obicno imam isplanirano,taka da za oblekuvanje trosam 5 min,sminkanje 15 min,ama kosava duri da ja sredam....:nerv:
Зависи кај одам.За до продавница се спремам за 5 минути,за на Факултет 15-20 минути,а за излегвање ми требаат 30-45 минути да се спремам.
па зависи кога како... понекогаш се спремам 2 саати за излегување...полека се спремам..а некогас за 10 мин сум готова ..
се зависи кај одам..за школо само мијам лице облечувам се и одам..максимум 10 мин .. така да не губам многу време

aman bre vie vecera da ne pravite :) :pos2::pos2:
5 / 10 minuti so bricenje i pravene kosa ako peglam kosula + uste 5
znaci rekordno vo sporedba so vas :smir:
pozZ
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
мене ми требаат 2 саати, ептен некогаш можеби малку помалку. обично обожавам да си се спремам без брзање, па затоа и ми треба повеќе време...освен ептен ако се брзам, можам и за помалку време да се спремам, но зависи и дали ми е средена косата,на неа губам повеќе време:pipi:
 
Член од
23 март 2008
Мислења
26
Поени од реакции
0
Зависи....Ако знам што ќе носам тогаш сум готова за 20-30 минути...а ако не знам за еден саат:D
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Па со оглед на тоа дека секогаш си планирам што да носам, ми треба пола саат максимум да се нашминкам и да си ја испеглам косата.
А за на школо 10 минути колку да стаам малце пудра и маскара.
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Малку. :pipi: Пола саат, преку сила десетина минути повеќе, ако нешто тргне наопаку. :icon_lol:
A може да ми се јават и да ми речат толку и толку саат, таму и таму, мене местото на 10 - 15 минути од дома да ми е, и пак на време ќе сум. Не доцнам никогаш.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Во последно време се научив да се спремам и за 20 минути.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Порано 15 мин ми беа доволни. Сега еден саат порано почнувам да се средувам...
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
30 минути со се туширање
 

FoxXy Iv=)

Time passes..
Член од
10 мај 2008
Мислења
79
Поени од реакции
2
Од 20-30 минути најмногу. Облекување, шминкање, коса, стоење пред огледало! хаха:):) А ако немам од претходно испланирано што ке носам...е тогаш е доста подолго;)
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Колку време ви е потребно за да се спремите пред да излегувате од дома?
Дали сте готови за 10 мин. или пак ви треба и по саат време?
И како се одвива тоа спремање? :)
Многу брзо се спремам и затоа секогаш јас сум таа што ги чека другите и многу се нервирам за тоа. Потребни ми се максимум 20 минути. 10 за да се истуширам и 10 да се облечам, средам косата и да се нашминкам(инаку ретко се шминкам па може и без тоа):toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom