Српски/хрватски рап

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
имаше еден рапер со многу добра песна ама не ја памтам песната, а раперот се вика Frankie, не знам дали е хрват или србин. Ако знае некој нека пише
Босанец е Френки :wink:, Настапува заедно со Едо Маајка и Оли Доболи а работи и индивидуално...Од него посебно ми се свиѓа онаа за фудбалскиот сојуз у Босна пошо и кај нас е слична ситуација па се поистоветувам со стиховите и револтот на навијачите...
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Од олд-скул рап Шкабо е добар од србите исто така, Frenkie има мн јак флоу според мене, а хрватите Connect се вртат и кај мене баш сега новиот албум 'У другом стању'.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Циа,Бед Копи,Џуис,Марчело и др
 
Член од
28 јануари 2009
Мислења
49
Поени од реакции
4
e aman veke ako nekoj ne saka rap srpski ili bili kakov ne znaci deka e odma metalec tuka ima tema i nie gi kazuvame mislenjata jas srpski rap ne sakam a mozi i ova imeto te asocira ama nema vrska site gledam nesto bad ass iminja stavaat pa rekov aj i jas :wink:
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
154
Поени од реакции
5
Slusam srpski rap ali ne mi neso posebno zs mnogu se ufurani i mn mi e nekako GANGSTA srpskiot rap.Ama ne vikam ne ima mn jaki traki POZZ
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.512
Поени од реакции
47.772
На Фејзбук има најава за концерт на Бед Копи во Хавана на 11 март... !!! :drk::vozbud:
само шо не знам како се распаднале во случајов :icon_neut
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Да дојдат Бед Копи заедно со Еуфрат и Микри од Прти Бее Гее ја осеќам дека ќе се напраи покољ за време на концертот:)...43зла, плус тие црногорците со нивните лудории , е тоа вреди да се гледа. :)..
Ама,ПБГ немаат дојдено кај нас пошо слабо се познати , а ова со Бед Копи не би требало да се пропушти...Тоа дека се распаднале мислам дека не важи више пошо мислам дека пропаднаа ангажманите на Виклер во Америка, и сеа може уште да уживаме со нив :)
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
На Фејзбук има најава за концерт на Бед Копи во Хавана на 11 март... !!! :drk::vozbud:
само шо не знам како се распаднале во случајов :icon_neut
Ова не се пропушта:vozbud: Иначе го слуша некој Џус? Добри му се новите песни од 2008:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom