Српски/хрватски рап

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
да не го заборавиме ајс нигрутин... мислам по откачен тип од него нема.. у комбинација со виклер... уфф.. цепки.. текстови лудница... траки да не праиме муабет.. дајте ви се молимте :)
 

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
Od srpski rap respektiram samo CYA i Juice(a Juice vo posledno vreme pravi losi traki) na vremeto bea super.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
да не го заборавиме ајс нигрутин... мислам по откачен тип од него нема.. у комбинација со виклер... уфф.. цепки.. текстови лудница... траки да не праиме муабет.. дајте ви се молимте :)
Ајс е закон :vozbud: Нисам спавао петнајс дана ко никола тесла :):) има доста луди песни
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Виклер Скај е најдобар не само на рап него на целата сцена воопшто :smir::smir:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Српски Рап

Дали и колку се слуша во Македонија, Српски рап и што мислите за него?

Јас мислам дека Србите се најразвиени во Музиката на цел Балкан па и пошироко. Но колку е добар рапот во Србија, дали е по популарен од турбофолкот? Можеби бројот на пеачи на рапот не е толку голем во однос на Турбофолкот но јас мислам дека е многу популарен и дека се слуша во Македоија.
Ајде да ве чујам на вас, слободно давајте предлози, текстови, песни!
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Ок има добри групи и артисти. Највеќе го пошчовам Марчело:smeshko:, а у последно време ги заслушуем и Connect имаат некои добри текстови некои им се заебаање и това :)

П.С има ваква тема P0zzzzzzzz
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Па и јас ги слушам нив понекогаш.
ок, ако има слободно адмистраторите можат канта.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Абе си викам џабе да не пишувам зошто другата тема е постара така и има развиено дискусија. Да не го потам коа и така ќе иде у канта не се разочарувај па и ти одма :drk:
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.812
имаше еден рапер со многу добра песна ама не ја памтам песната, а раперот се вика Frankie, не знам дали е хрват или србин. Ако знае некој нека пише
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
имаше еден рапер со многу добра песна ама не ја памтам песната, а раперот се вика Frankie, не знам дали е хрват или србин. Ако знае некој нека пише
Оваа да не е? Инаку ''FrЕnkie'' :smir:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Bad Copy имат многу јаки песни до ден денес ги слушам :) во последно време Pimp style ми се врти во главата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom