Фан клуб: Работнички

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Се знае дека гркот не може да биде вечно спонзор на Струмица сега дали ке си оди за две недели или за две години ке видиме инаку мнозинството пари за клубот не ги обезбедува тој има луге кои ке го покријат неговиот дел
Пошто Мите ти си еден од луѓето што ги сметам за ок на форумов, мислам дека заслужуваш да знаеш до што имам јас дојдено како информација. Можете после да ме пцуете колку сакате и пак да серете дека јас ви се мешам во клу или такви работи, али ме заболе...Сите спонзори што се, ке прекинат да го спонзорираат тимот, поради некоја огромна караница што настанала и како спонзори ке останат само на Грне дедо му (незнам име, незнам фирма) и општината.

Напоменувам, нема потреба да ми верувате, стрпете се да заврши првиов дел, ке се уверите. Не е ова 100000000% сигурно, ама има сериозни најави.
 
V

Viktoranius

Гостин
Пошто Мите ти си еден од луѓето што ги сметам за ок на форумов, мислам дека заслужуваш да знаеш до што имам јас дојдено како информација. Можете после да ме пцуете колку сакате и пак да серете дека јас ви се мешам во клу или такви работи, али ме заболе...Сите спонзори што се, ке прекинат да го спонзорираат тимот, поради некоја огромна караница што настанала и како спонзори ке останат само на Грне дедо му (незнам име, незнам фирма) и општината.

Напоменувам, нема потреба да ми верувате, стрпете се да заврши првиов дел, ке се уверите. Не е ова 100000000% сигурно, ама има сериозни најави.
А од кај ти е изворот?
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Пошто Мите ти си еден од луѓето што ги сметам за ок на форумов, мислам дека заслужуваш да знаеш до што имам јас дојдено како информација. Можете после да ме пцуете колку сакате и пак да серете дека јас ви се мешам во клу или такви работи, али ме заболе...Сите спонзори што се, ке прекинат да го спонзорираат тимот, поради некоја огромна караница што настанала и како спонзори ке останат само на Грне дедо му (незнам име, незнам фирма) и општината.

Напоменувам, нема потреба да ми верувате, стрпете се да заврши првиов дел, ке се уверите. Не е ова 100000000% сигурно, ама има сериозни најави.
Се е можно нема што да се расправаме можно е да дошло до кавга и да си оди гркот но верувај дека дедо му на Грне е еден од најбогатите луге во државата а исто што велиш општината тоа е фамилијата на градоначалникот Заев исто многу богати луге имат фабрика и неколку други фирми да се надеваме ако го напушти Гркот клубот ке успеат да ја задржат екипата
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
А од кај ти е изворот?
Изворот неможам во никој случај да го кажам, ама човекот е долгогодишен кошаркарски работник и прилично упатен во работите, посебно во последниве две години близок до Струмица
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Се е можно нема што да се расправаме можно е да дошло до кавга и да си оди гркот но верувај дека дедо му на Грне е еден од најбогатите луге во државата а исто што велиш општината тоа е фамилијата на градоначалникот Заев исто многу богати луге имат фабрика и неколку други фирми да се надеваме ако го напушти Гркот клубот ке успеат да ја задржат екипата
a sto pravime grne ako doje vo mzt ???????
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
a sto pravime grne ako doje vo mzt ???????
Прееска почнува утакмица и како и стално кога игра против нас, му викам „Ајде Грне за Мзт„ крева глава и се смее. Грне го сака Мзт повеке од жена му 100%. Прееска кога беше на клупа кога збеснавме му доаѓаше да напушти клупа и да скокне во трибина да ни се придружи. Ама и да дојде Грне кај нас, дедо му ке продолжи да ја спонзорира Струмица, како што разбрав бил одлучен во тоа, ама колку ке извојува пари, немам поима, ама едно знам, дека следната финансиска конструкција на Струмица, ке биде далеку од оваа што беше сезонава
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
165
Поени од реакции
0
Strumica ke padne,koga togas toa ke se sluci,a togas ke se sluci samo edno,ke se vrati shampionot.Mislam deka rabotnicki ke ja pomine ovaa kriza i na polusezona ke se zasili za da moze na krajot da se bori za titulata. INACE bravo rabotnicki,odlicna igra prikazaa vo gradski park protiv usmrdenite bitolcani,odlicna igra na zafircev i mirakovski za 3 ama i dobri banani od strana na simic.RABOTNICKI SHAMPION go srkna strumica 2-riot poraz vo niza
 
Член од
9 декември 2007
Мислења
177
Поени од реакции
0
Ajde da se nadevame utre na pobeda...Iako ke bide mnogu tesko protiv strumica,no tao e.AJDE AJDE !!!! RABOTNICKI SAMO NAPRED ODSEKOGAS NAJDOBAR TI SHAMPION!!!
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Што направија Фершпед изгубија ли од Струмица?
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Да де да нив сакав да ги кажам, МЗТ ме разочара тотално...
Инаку супер што изгубиле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom