Купувам - продавам

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Се продава Opel Vectra 2.0 16v






заинтересирани нека пратат ПП
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.197
Поени од реакции
34.431
Шо викате за пунтово (1.1)?
Три врати, алуминиумски фелни, спортски издув, затемнети стакла, озвучување, вуфер, појачало... 99 година, 100.000 км поминати. Цена пишал 4.000, така да сигурно ќе спушти уште некои 200 евра.









Има нешто боље за тие пари? Од 3.500 до 4.000 еур...
Civic, Bravo? Поново пунто можеби?
 

Nitro

Veltro
Член од
11 октомври 2007
Мислења
260
Поени од реакции
2
Шо викате за пунтово (1.1)?
Три врати, алуминиумски фелни, спортски издув, затемнети стакла, озвучување, вуфер, појачало... 99 година, 100.000 км поминати. Цена пишал 4.000, така да сигурно ќе спушти уште некои 200 евра.









Има нешто боље за тие пари? Од 3.500 до 4.000 еур...
Civic, Bravo? Поново пунто можеби?
Убава понуда си најде братче али сепак мислам појке од 3600-3700 да не даваш, вистина е добро на изглед али сепак види ја одржаноста на моторот и менувачот..... Со среќа!!!:)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.197
Поени од реакции
34.431
Ми изгледа на заебанција.
Не е возможно нова фиеста (како што е на сликата) да ја продава некој толку ефтино, па макар и гага да ја добил. Бар 6-7000 еур. би ја продавал. Нема пишано ни која година е, ни спецификации, ни ништо... Ми личи на фејк.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
За Пунтото би рекол дека вака доста солидно изгледа, е сега како е внатре зачувано и во каква состојба е моторот треба да се повози да се види. Инаку 1.1 е 55 кс и е идеален за низ град (и се плаќа малку регистрација, мала потрошувачка) но за на отворен пат ке забележиш недостиг на сила, особено на угорнини :)(е ги нема сите убајни)

За на Андроник фиестата: таа за 4.500 евра сигурно е од тој модел на сликата, но е на странски таблички. Да се увези (ако влегува??) ке требаат 2.000 евра, можи и повеќе, а бмв-то +автоматик ке те изеди со нафта... 2.500 кубици тоа има 13 низ град да троши!

А еве интересно возилце... сигурно за 4.000 ке го даде...
 

Alek_Sk

If you wanna learn something, bring your mothers!
Член од
14 септември 2007
Мислења
614
Поени од реакции
18
За Пунтото би рекол дека вака доста солидно изгледа, е сега како е внатре зачувано и во каква состојба е моторот треба да се повози да се види. Инаку 1.1 е 55 кс и е идеален за низ град (и се плаќа малку регистрација, мала потрошувачка) но за на отворен пат ке забележиш недостиг на сила, особено на угорнини :)(е ги нема сите убајни)

За на Андроник фиестата: таа за 4.500 евра сигурно е од тој модел на сликата, но е на странски таблички. Да се увези (ако влегува??) ке требаат 2.000 евра, можи и повеќе, а бмв-то +автоматик ке те изеди со нафта... 2.500 кубици тоа има 13 низ град да троши!

А еве интересно возилце... сигурно за 4.000 ке го даде...
I jas ja gledav ovaa ama 90% sum siguren deka e vozena taxi + ima skapi delovi a stara e kaj i da e ke pocne da pokazuva ako veke ne e i pocnata,kako i da e ne se isplati da dades 4000 za ovaa,ke treba posle da dodades uste 2000 za popravki,zemav ja vakva ista pred nekoe vreme isto za 4000e so mn oprema vnatre ama imase mn davacki za nea i morav da ja davam,edna letva za volan e nad 700e,Misticen ti preporacuvam da si zemes nekoja Opel Corsa C so 1.0,1.1 ili 1.2 motor so klima 2001-2002god...soberi uste 1000-2000 evra i zemi takva,krilo za taa korsa ti e 1600 denari hauba 5-6000denari,sepak treba da se gleda na toa,ja barem gledam,imav volvo pred nekoe vreme ke dobiev srcev udar dodeka najdov vodna pumpa a imam prodavnica za avto-delovi taka da razmisli ubavo,ne e fintata samo da ja zemes za evtini pari treba da razgledas i delovite za nea kako se dvizat...i ja baram sea nekoe kolice za niz grad i kaj nas se e odpat spored mene,redko koja kola ne e kitirana ne e stumbana,remontirana,kradena ili ima nekoja mana so ke se pojavi posle 2-3 meseci,treba da imas sreka za da pogodis deneska asalna kola,u posledvno vreme gledam po oglasnici odam po pazari,placive i se e katastrofa,sea za sea taa korsa nekako najinteresna mi e.
P.S se zaboraiv:)
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
Ме интересира дали некој знае колку идат ауди а3,после 2000 година,а може и 99?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.197
Поени од реакции
34.431
Да не продава некој:

- Fiat Bravo
- Honda Civic
- Fiat Punto
- Peugeot 306
- Opel Corsa

(наместени по приоритет и по тоа како на мене ми прават мерак :))

Од 3.500 - 4.000 евра, по можност ваш автомобил, или на пријател, сочуван... Денес го ѕирнав ова Bravo. Го дава за 4.000, ама крш невиден е, иако на сликите изгледа супер. Се гледа дека е слупано, целосно е префарбано (лошо сработено), внатре му е ко во контејнер... И 2.500 eur. да го дава би размислил дали да го земам. Се разочарав.

Значи, ако ви улета нешто домаќинско, кажувајте :)
 

Alek_rjk

Za prviot vpecatok nema vtora sansa
Член од
14 март 2006
Мислења
387
Поени од реакции
4
zainteresiran sum za VW Transporter Van ako ima nekoj nesto neka me izvestipo PP
http://www.classicaldrives.com/50226711/vw_van_auction.jpg
дечко баш сум те запамтил....кај мене на паркинг баш видов едно огласено вакво комбе ( не е у баш топ состојба)вика дека е поволно. Ако си сеуште заинтересиран да му препишам моб и да излезам на терен со дигиталка.!

а ? А?
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
kupuvam nova kola

sakam da kupam nova kola od B klasata kako YARIS, CLIO, IBIZA, 207, C'EED, POLO, CORSA. Sakam malku pomos sto da izberam. Najvekje me vlece nakaj modelite 207 i Yaris. FALA
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
sakam da kupam nova kola od B klasata kako YARIS, CLIO, IBIZA, 207, C'EED, POLO, CORSA. Sakam malku pomos sto da izberam. Najvekje me vlece nakaj modelite 207 i Yaris. FALA
Прво, Мислам дека ce'ed-от не спаѓа во таа класа. Во голф класа е. :toe:

Нема да навлегувам во дискусија. Само ќе ти кажам дека пред 3-4 месеца купив 207мица. Не можам да ти објаснам колку е ТОП! Ептен сум задоволен од секој можен аспект. Простор, удобност, изглед (и внатре и надвор), потрошња ... ме-ра-ци. Не е најефтината варијанта од овие, али си вреди за парите... :pipi:
 

LoveAshlee

I dont have a plan..thats the point
Член од
27 мај 2007
Мислења
475
Поени од реакции
2
Априлија РС 125ка ? Некој ?
И колку е на ново ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom