Фан Клуб: Барселона

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
3.258
Поени од реакции
12.741
Го избркаа Гундоган, официјално. Подобро Де Јонг да си одеше, Гундо покажа повише од него во една година.
 
Член од
16 јуни 2024
Мислења
60
Поени од реакции
137
А која е логикава со регистрацијата на Олмо? И покрај ослободувањето од Гундоган пак Олмо не може да биде регистриран. Шо плата има Олмо?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.248
Поени од реакции
37.871
А која е логикава со регистрацијата на Олмо? И покрај ослободувањето од Гундоган пак Олмо не може да биде регистриран. Шо плата има Олмо?
Мене не ми е јасно како може да не знаат. Мора да има лимит или граница која е фиксна и постои, да направат математика и да видат од колку плата треба да се ослободат.

Го дадоа Гундоган и Фаје, и сега се надевале дека ќе го регистрираат Олмо. Како може бре да се надевате а да не знаете сигурно, све да ви ебам у газ.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.113
Поени од реакции
18.065
Ви оди со бркање битни и квалитетни играчи.
Суарез го избркавте, ликот прва сезона титула му донесе практично сам на Атлетико, сега Гундоган ...
Има капетан бродот ?
Ако продолжат со ваква калакурница за брзо време Флик ќе крени раце од клубот

Којзнае и шо беше работата со Гундоган, можно е и сам да побарал да си оди и на управата добро му дојде оти се ослободија од огромна плата.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.667
Поени од реакции
4.153
Мене не ми е јасно како може да не знаат. Мора да има лимит или граница која е фиксна и постои, да направат математика и да видат од колку плата треба да се ослободат.

Го дадоа Гундоган и Фаје, и сега се надевале дека ќе го регистрираат Олмо. Како може бре да се надевате а да не знаете сигурно, све да ви ебам у газ.
Знаат они многу добро, само не испадна се по нивниот план, очекуваа Нике договорот и парите од препродадените акциите да не вратат на 1:1 правилото.

Моментално уште не е потпишан договор со Нике, и само пола дел се исплатени од препродадените акции.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.205
Поени од реакции
4.061
Ви оди со бркање битни и квалитетни играчи.
Суарез го избркавте, ликот прва сезона титула му донесе практично сам на Атлетико, сега Гундоган ...
Има капетан бродот ?
Ако продолжат со ваква калакурница за брзо време Флик ќе крени раце од клубот

Којзнае и шо беше работата со Гундоган, можно е и сам да побарал да си оди и на управата добро му дојде оти се ослободија од огромна плата.
Земавте 3 играчи и сеа мрсиш муда мислиш Сити сте.
Со средина од просек 20 години се кладам дека ќе бидеме пак пред вас.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.113
Поени од реакции
18.065
Земавте 3 играчи и сеа мрсиш муда мислиш Сити сте.
Со средина од просек 20 години се кладам дека ќе бидеме пак пред вас.
Чекај бе полека, тебе вака како фан на Барселона ти се бендисва политиката на клубот ?
Каква врска има трансфер пазарот на Атлетико со моменталното водење на Барселона ?
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.205
Поени од реакции
4.061
Чекај бе полека, тебе вака како фан на Барселона ти се бендисва политиката на клубот ?
Каква врска има трансфер пазарот на Атлетико со моменталното водење на Барселона ?
Нормално дека не ми се свиѓа, ама ти како коментираш мисли играч немате утнато и секоја сезона земате по 3 трофеи.

Сите знаеме дека Барса нема пари и тоа е тоа. Колку може ќе се бита со овие играчи.

Да се прашувам јас, 3 години ќе играм со овие играчи постоечките и од школата само за да се вратиме у нормала.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.113
Поени од реакции
18.065
Нормално дека не ми се свиѓа, ама ти како коментираш мисли играч немате утнато и секоја сезона земате по 3 трофеи.

Сите знаеме дека Барса нема пари и тоа е тоа. Колку може ќе се бита со овие играчи.

Да се прашувам јас, 3 години ќе играм со овие играчи постоечките и од школата само за да се вратиме у нормала.
Ама тргни го настрана Атлетико, јас коментирам како рандом чоек од страна како изгледаат работите во клубот.
Никаде не реков дека во Атлетико цветаат ружи, напротив секогаш сум критична кон управата кога работите не се како шо треба
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
3.258
Поени од реакции
12.741
Рафиња 4ти капитен ох мајко мила на шо паднавме..
Ханси брату каде дојде да не дојдеш ќе ти ебат матер овие
 
Член од
7 август 2011
Мислења
981
Поени од реакции
2.043
Рафиња 4ти капитен ох мајко мила на шо паднавме..
Ханси брату каде дојде да не дојдеш ќе ти ебат матер овие
Знае и Флик дека клубот нејќе да го продолжи Лева за 4та година да игра со таа огромна плата што ја има.
Ти радуј што не е Феран. Вака му ја дава на Рафиња со надеж дека може он да крене цена за да лета понаредна.

Реално по ред се Матс, Араухо, Френки, Рафиња и Педри.
Гледајќи како ги наредиле мислам ние ќе бидеме едните од тие ретките што лентава ќе стигне до шести фудбалер.:pos:
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.749
Поени од реакции
4.172
Катастрофален е Кубарси, ама па ако го извади ќе треба да влезе Ерик Гарсија, од магаре на уште поглупо магаре.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.248
Поени од реакции
37.871
Феран игра добра текма, супер комбинира со Рафиња и Левандовски.

Лева требаше да врати назад кога ја погоди стативата, себично одиграно.

Кубарси несмасен пенал, му падна врз нога.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.205
Поени од реакции
4.061
Левандовски како најстар и најискусен да ги поддржува младиве, он себичи, бетер од Роналдо е, сака се сам. Се познава дека е егоист, таков кне човек.

Кубарси е паднат, не е тој од лани.
Не играме лошо. Требаше сеа Рафиња да погоди.
Штета неаме клупа, све дечишта.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom