UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.503
Поени од реакции
42.997
Па време е Митровиќ да седне на клупа. Не е исто Фулам и Саудиска лига. Тоа е кога двајцата клучни играчи за репката ке отидат да копаат нафта. У 87минута покажаа што се се изнапромашува. Брука е.
Treba eden od napagacite i tocno e i ja bi go sednal Mitrovic, i neka bide joker od klupa ama kaj srbive ima golema nedisciplina i odma im se narusuvaat odnosi na vakvi potezi, nekoi ednostavno mora da igraat i toa e toa.
Vlahovic najisturen, Tadic i Samardzic pozadi napagacot, toa im e najidealno scenario so ogled deka Piksi donel tocno 0 bekovi na evropskovo, kakov apsurd, ne znam kako univerzumov vaka im se nakloni denes protiv Slovenija koja spored mene denes morase veke da se racuna za plasirana dalje, ali toa e.

Spored mene sve sto se izdesi denes e slovencite mnogu bea preebani, a srbite sami na sebe si dadoa edna lazna nadez deka mozat dalje, u realnosta duri i na rutina mislam deka Danska ke gi dobie slednata, ko Svajcarija sto naprai na SP bez razlika sto 2 gola dadoa togas srbite, svajcarcite sekoe pominuvanje na centar sansa za gol pravea.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.329
Поени од реакции
29.460
Србите најмалку имаат право да се бунат знаејќи се што нашравиле и прават низ фудбалските натпревари и надвор од него.

Последен пример им беа знамињата за Косово и скандирањата Косово-Србија на трибините против Англија.

Србоманија у акција на форумов :pos:
Мислам дека и ние треба да почнеме да вееме вакви знамиња, коа можат шпионите со делови од Македонија да веат треба и ние...после србомани.
У уста те ебам
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.537
Поени од реакции
5.567
Screenshot_2024-06-20-17-11-16-969_com.sofascore.results-edit.jpg

Како Србите имаат највеќе шанси?
Ако Англија ја победи Данска сега тогаш Србите се во директен дуел во трето коло против Данска у превод кој тепа иде даље.

Тука може дури и Словенија по некое чудо ако ја добие Англија со 5 бода да бидат на второ место па Данска и Србија за трето да се борат.

Се е отворено во групава, а и мислам многу е битно и Англија - Данска како ќе заврши денес.
Најзаебано ќе биде ако заврши Х Англија.
Тогаш буквално третото коло ќе биде најинтересно за неутрални.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.292
Поени од реакции
5.354
Криво ти е дека Словенците и Србите имале братска дружба?

Цивилизирајте се, па и вие ќе можете така, без да повикувате на истребување цели народи или да убивате и колете.
Немало братска дружба, србите имаат менталитет од зад карпатите, види како фрлале со предмети кон словенците.

За тој другиот што нуди паломи, супер е работата чим се радувате на среќно реми со Словенија.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.087
Поени од реакции
13.095
Немало братска дружба, србите имаат менталитет од зад карпатите, види како фрлале со предмети кон словенците.

За тој другиот што нуди паломи, супер е работата чим се радувате на среќно реми со Словенија.
Навистина убаво што осудуваш неспортско однесување, ова ти промакнало да го осудиш, сигурно само си изумил, не е дека си хипокрит ти.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.062
Поени од реакции
80.948
Немало братска дружба, србите имаат менталитет од зад карпатите, види како фрлале со предмети кон словенците.

За тој другиот што нуди паломи, супер е работата чим се радувате на среќно реми со Словенија.
ме боли кур за Србија, битно ми е Албанија да испадне побргу
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.452
Поени од реакции
109.390
Bod za treto mesto, ama 3 boda mozno e da ne im donesat plasman dalje zasto se pravi mini tabela od tretite, so 4 boda sigurno ke idea dalje i kako tretoplasirani.
Па ако Англија ја тепа Данска, табелата ќе биде Англија 6, Словенија 2, Данска и Србија по 1 бод. Икс да извади Словенија со Англија и у случај да Србија и Данска да изиграат нерешено Словенија ќе оди ко второпласирана. Не знам зашо ги испадна Словенците пред време.... Ок да, на хартија најтежок противник ќе имаат ама ако на Англија не им биде победата императив тогаш ќе може да се надеваат Јанезите на позитивен резултат.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.292
Поени од реакции
5.354
Уффф, дефинитивно сум ги научил четниците, еве доказ дека нема братска дружба кога србите се повеќе бројчано, србите им се обраќаат на словенците со : Зашто ќутите, зашто ќутите, пич*ке словенске

 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.456
Поени од реакции
5.248
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.329
Поени од реакции
29.460
Саутгејт со Трент на средина ќе пробие дно, златен Мајно да го игра таму он си игра Пеп Гвардиола.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.896
Поени од реакции
63.761
Саутгејт со Трент на средина ќе пробие дно, златен Мајно да го игра таму он си игра Пеп Гвардиола.
Не си свесен која медиумска хајка ке се крене ако го направи тоа. Саутгејт преферира искуство пред младост.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.062
Поени од реакции
80.948
Oстанува да видиме дали епилогот кон крајот на неделава ќе биде објективно донесена одлука на УЕФА или одлука донесена под диригентска палка на српските тајни служби.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.448
Поени од реакции
4.936
Србите најмалку имаат право да се бунат знаејќи се што нашравиле и прават низ фудбалските натпревари и надвор од него.

Последен пример им беа знамињата за Косово и скандирањата Косово-Србија на трибините против Англија.

Србоманија у акција на форумов :pos:
Па не е навреда Косово е Србија, ниту е мешање национализам во спортот, ниту е навреда мапата на Косово со знамето на Србија, еве нека кажат адвокатите на србите, тие знаат подобро.
Не само тоа, тие знаат све што е навреда за албанците.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.329
Поени од реакции
29.460
Овој Хрватов коментатор вика Кејн забија у 64 минути :pos:
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.537
Поени од реакции
5.567
Зашо не се впиша тука асистенција на Вокер на фантази?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom