UEFA Champions League - Season 2023/24

Кој ќе освои?


  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 октомври 2023
Мислења
610
Поени од реакции
1.907
Апсолутно доминантни, секоја чест. Плус какви играчи носат и веќе градат тим за следна деценија да доминираат, едноставно најпрофесионален и најдобро воден клуб.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.139
Поени од реакции
84.830
Апсолутно доминантни, секоја чест. Плус какви играчи носат и веќе градат тим за следна деценија да доминираат, едноставно најпрофесионален и најдобро воден клуб.
Ќе биде ова галактикос втор дел, ќе ги следи сега пост малце :D
Слушај што ти зборам, за 3 години од сега негде април-мај ќе збориме "A be ovoj Mbape dojde kaj niv, ovie ni finale ne vidoa..."
 
Член од
16 октомври 2021
Мислења
421
Поени од реакции
893
Фан клубот на Реал Мадрид Македонија си го организираше тоа, кај организирале Интер од нив самите си зависи.
gledam fan klubot pred 2 godini u kaficon do galeri organizirase finale minatite godini i pak imase mesto vnatre. Cela zasluga pivara ja ima poso udrija so promocijata i sponzorstvoto da im takvoto se ja na niv
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.566
Поени од реакции
10.166
Шо сега судијата е крив.
Кажи си шо те мачи не тука одоколу да тресеш.
Барса после Меси не постои на фудбалската мапа додека Реал и после Роналдо и Бензема освојува титули...па затоа сега Вини бил грд, Славко давал жолти, Битола нема аеродром само да не се напише...честито титула.
Ова само уште толку ја бетонира ГОАТ дилемата. Меси им земаше титули на Реал со прајм Модрич, Крос, Касемиро, Бензема, Карвахал плус Роналдо. Роналдо од кога си замина во Реал практично не постои на фудбалска мапа (налет неговиот PR), додека Реал продолжија да освојуваат и понатаму. Од друга страна пак Барселона не постои на фудбалска мапа без Меси.
Единствен клуб што може да се носи со Реал во вакви мечеви е Барселона, штета што со катастрофални трансфер политики, со преплаќање на Кутињовци, Дембелевци и слична боранија сега е смешки од клуб што не може го купи Трајковски. Ќе беше добро да продолжеше таквата конкуренција и во пост Меси/Роналдо ерата. Со цел ум некој мислеше дека Дортмунд што не може да го победи Мајнц на свој терен ќе го тепа Реал во финале ЛШ. :pos:

BTW честитки до навивачите на Реал.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.101
Поени од реакции
1.260
Ќе биде ова галактикос втор дел, ќе ги следи сега пост малце :D
Слушај што ти зборам, за 3 години од сега негде април-мај ќе збориме "A be ovoj Mbape dojde kaj niv, ovie ni finale ne vidoa..."
Наредни 10 години, и тоа максимум, Реал стига до 20ка. Англиските екипи освен Сити се распад, Серија А распад, Баерн распад. Реал секад ќе е фаворит за ЛШ, секоја година.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.848
Поени од реакции
10.551
Не ме заебавај 15 титули имаат, 3 пат по ред шампиони кој да биде привилегиран Беса од Добридол?
Не идат титулите сами од себе, оти Мајорка нема 15?

Никој не вели дека не им се заслужени, но дека имаат во сопствените држави привилегирана ситуација пред останатите клубови, тоа не може да го негираш колку год да сакаш.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.139
Поени од реакции
84.830
Alo modric 6 tituli ke ima u liga na sampioni dali e ova rekordot na nekoj igrac sto osvoil tolku tituli?
Ова е рекордот од вечерва
1717277639798.png


Кај менаџерите само Карло има 5, никој нема ни 4. (едит: Уствари на Карло да му ги тргнеме двете ЛШ со Милан....пак ниту еден менаџер нема да има повеќе ЛШ титули од него.....)

Од играчиве, по 5 имаат Бензема, Касемиро и Кристијано Роналдо (Роналдо единствен од целава листа со две екипи - со Реал и Јунајтед)
Автоматски споено мислење:

Реал секад ќе е фаворит за ЛШ, секоја година.
Тоа секако, ама јас стојам на мојов пост од погоре.
Без разлика што нема ептен екипи подобри од нив, верувам деак во двомеч може лесно да се случи да бидат елиминирани од неколку екипи
 
Член од
1 јуни 2024
Мислења
3
Поени од реакции
8
Да ми го исцицате сите. :pusigo:
Сега идеме кај братот Стек на свадба да прославиме титула и да испиеме муфте по 246 пива и 13 литри домашна ракија.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.793
Поени од реакции
18.423
Ова е рекордот од вечерва
Прегледај го приврзокот 419024


Кај менаџерите само Карло има 5, никој нема ни 4. (едит: Уствари на Карло да му ги тргнеме двете ЛШ со Милан....пак ниту еден менаџер нема да има повеќе ЛШ титули од него.....)

Од играчиве, по 5 имаат Бензема, Касемиро и Кристијано Роналдо (Роналдо единствен од целава листа со две екипи - со Реал и Јунајтед)
Автоматски споено мислење:


Тоа секако, ама јас стојам на мојов пост од погоре.
Без разлика што нема ептен екипи подобри од нив, верувам деак во двомеч може лесно да се случи да бидат елиминирани од неколку екипи
Крос со Баерн, првата на Вембли и последната 6 та на Вембли пак со Реал.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.950
Поени од реакции
24.676
Пак освоивме а?

Лесна е фудбалскава игра, се што тррба да направиш ако си фудбалер е да потпишеш за Реал Мадрид.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
644
Поени од реакции
1.275
Туку, нека го провери некој братот @Van4e , се стресираше цела сезона непотребно.
Жив сум, еве ме.

Шо да кажам, некако го изгледав цело финале без некоа возбуда да бидам искрен, отрпнав веќе, не бев во наа моја форма кога триста мајки и шајки му редев на Вини ради тоа шо провоцира и не игра фудбал на теренот туку се препелка само, на крајот сепак си а заврши неговата работа човекот.

Јебига, 15-та титула, тоа е ајде нека е честита, нема шо друго да се каже.

Финалето, класика, во никој момент, после првата шанса што а пропушти Адејеми не посумјав дека ќе го изгубиме воа финале.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.139
Поени од реакции
84.830
Крос со Баерн, првата на Вембли и последната 6 та на Вембли пак со Реал.
А да, во право си, каде што ја гледав статистикава беа сметани само "финалиња каде што играле играчите" па морав сам да додавам пар титули на Касемиро и уште еден, затоа и ми се слизна ова дека Крос беше и со Баерн кога освоија титула (а се повреди пар месеци пред тоа чинам)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom