NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    71
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.973
Поени од реакции
2.907
Gobert kolku sto e dobar vo odbrana tolku e losh vo napad... drvo
Автоматски споено мислење:

Ke reshavaat vo Game 7 ako dobijat Denver stvarno sum maler
IMG_0509.jpeg
Бабанов се прашува за Гејм 7. Каква црна одбрана не биди смешен. Го врти како рингишпил. :LOL:
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.537
Поени од реакции
3.594
Наместо Лука Меџик , добивме Лука Тарот.
Не можеше две слободни да погоди најбитно кога е.
Шаи си ги силуваше , тоа е тоа.
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
556
Поени од реакции
279
Dobitna kombinacija Gidi na klupa vtoro I se gleda deka odbranata e drugo, prvo go maltretiraa na pikot ostanuvase na nicija zemja, sutot bese katastrofa a I selekcijata vo prvo. Treba da igraat preku Holmgren nema pop up 3 ill e vo korner ill na pik I direktno pod kos. Stresna utakmica.

Btw doncic I Irving igraad odlicna odbrana, Irving na jaylen vilijams, doncic na sej vo prvo odigra dosta dobro vo nekolku posedi, ona sto mi odi na zivci kaj doncic komuniciranjeto so sudiite na sekoja odluka koja ne mu odi vo prilog na negoviot tim, 2 licni imase pred kraj na prvo poluvreme holmgren se diga za zakuca I se gleda deka doncic go udara po rakata niso, 3 akcii pred toa Irving koj istotaka ima 2 licni pravi ocigleden faul.


Slicen kriterium kako na Boston sto svirea braum mu gi fati nozete od zemja na stus obicen faul holiday go faulira meril za 3 poeni pred sudijata niso, I eden kup drugi.
 
Последно уредено:

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.587
Поени од реакции
2.184
Бостон како главен претендент не смее да си дозволи егал со ваков Кливленд. Плус реално беа носени и од судиите.

Мазула уште тера инает со тајмаутите. Ке дотуркат до финале некако, ама таму тешко.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.973
Поени од реакции
3.489
Го гледав само прво полувреме Бостон, одлично одиграа прва четвртина.. Втората турни ме да кинисам.. Ма да не е Кливленд за потценување... Сепак 4ти завршија ...
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.809
Поени од реакции
13.410
Комплетен колапс на далас во второ полувреме. Имам чувство дека целата серија зависи од ПЈ Вашингтон. Ако успее да го врaти шутот од втората и третата утакмица тогаш Далас оди понатаму, ако шутира како денес ондак не гледам кој би ги постигнал тие поени кои им недостасуваат заради повредата на Лука.

SGA го доминира Лука серијава.
Ги гледаш утакмиците или на livescore пратиш статистика?
 
Последно уредено:
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.810
Поени од реакции
10.423
Крв ќе се плука вечерва. Гарденот ќе врие.

Само да ни тргни шутот, ништо друго не ни помага, да ни тргне шутот само.
Брансон е повреден ама игра, мора ДиВиченцо да збесни, МекБрајд и онака игра само пред домашна публика па време е да го зовриеме и него.

Ако ништо друго претходните 2 утакмици му се показател дека Брукс нема шанси да го користи во одбрана АМА во напад можи на 5-10 мин по натпревар да го пушти да извади некоја лична од противникот. Како ги леташе минатата утакмица и како му земаше гратис слободни то чудо едно.

Харт мора да се повампири и да скока под кош, Хартештајн некако да не прај глупи фаули (не знам ова како е можно ама чоек можи да се надева) и ништо ништо друго не не вади освен да ни тргни шутот, а Индијана да нема добра вечер со шутирање.

Кој ќе добие вечерва, ја добива серијата.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.537
Поени од реакции
3.594
Јаки податоци се тоа што гејм 5 победници 82% ги земале сериите 2-2 коа било , 3-1 е 95%. Пекол ќе биде вечерва и утре Мавс - Окц.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.810
Поени од реакции
10.423
Јаки податоци се тоа што гејм 5 победници 82% ги земале сериите 2-2 коа било , 3-1 е 95%. Пекол ќе биде вечерва и утре Мавс - Окц.
Никој не очекуваше од Њујорк да изигра онаква 3 утакмица и за малку не заминавме 3-0 ама јбг, плејоф.

Исто и кај Мавс со ОКЦ, сношти доби ОКЦ, да не добиеше и таа серија ќе беше готова. Крв ќе се плука и таму.
Денвер се во иста „каша“, ако добијат вечер трета утакмица со ред тогаш ја завршиле повеќе од пола работа.

Дефинитивно најинтересниот дел од плејофот е сега.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom