Фан Клуб: Аргентина

F

Fl. Perez

Гостин
Лелеее каков финиш, со кои маки против каква репрезентација. Нормално никаква игра и пак да ме заебат Хендикеп 1 лелееееее
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Колку само фали играч како Рикелме или Верон. Играч кој знае да ја поврзе средината со нападот, играч кој со еден долг пас знае да отвори цела противничка зона.
Таков моментално нема т.е има нешто слично на овие двајца во името на Банега ама стариов се одлучи Гаго и Биља да му бидат главните креативци во везниот ред.

За Маскерано нема што да коментирам, во дефанзива максимално си ја врши работата, Ди Марија стандард си трча низ цел терен, Меси и Кун се враќаат длабоко назад за да изнесат топка пошто очигледно Гаго ни тоа не го може, може само кратки пасови да дели до Забалета, Маскерано и Меси. Никаква опасност му немаат топките негови, не ни знае тежиште да смени.
Фернандез не ми се свиѓа во одбрана а и нема резерва, коа ќе ми текне дека Демикелис и Басанта му се резерви ми се лоши, Гарај си е топ, Забалета исто. Рохо позитивно ме изненади, одличен е, од ли чен!
 
Член од
17 март 2014
Мислења
670
Поени од реакции
917
^
За најбитниот не даде никаков коментар... Ромеро :cool:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
^
За најбитниот не даде никаков коментар... Ромеро :cool:
Па добар е Ромеро, мене ми е океј голман, се бунев на почетокот зошто цела сезона беше резерва во Монако а Вили Кабаљеро веќе 2-3 сезони у низа покажува вансериски партии.
Иначе Ромеро е сосема океј голман.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
"Brasil, decime qué se siente tener en casa a tu papá. Te juro que aunque pasen los años, nunca nos vamos a olvidar...Que el Diego te gambeteó,que Canni te vacunó, que estás llorando desde Italia hasta hoy. A Messi lo vas a ver, la Copa nos va a traer, Maradona es más grande que Pelé"


(y)
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.601
Поени од реакции
10.251
За со Нигерија би одел вака

Ромеро
Заба-Гарај-Демикелис-Кампањаро
Маске
Перез-Рики
Меси-Паласио-Лавеци

мора да се освежи составот и да се проба нешто ново
 
F

Fl. Perez

Гостин
Гаучоси не се секирајте и со слаба игра чекорат полека кон титула...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom