Фан Клуб: Аргентина

Џ

Џонтра Волта

Гостин
Икарди у напад фали. :D

Иначе овој состав е доста појак од тој лани пред се поради тоа што Отаменди, Банега, Тевез и Переира воопшто и да не играа ланската сезона ама затоа оваа сезона се ѕверови. Па и Пасторе би го додал тука.
Друго, скоро сите тимови кај што играат повиканиве играчи се во јак натпреварувачки ритам и во јака форма.
Гаго си е добар за Аргентина не знам што толку ви смета, сосема океј играч според мене.
Енигма ми е неповикувањето на Мусачо. Иако е киксер Фацио сепак би го земал пред Демикелис.
Ми се свиѓа екипава.
Очекувам добар настап на Копа Америка летово.

Ја вака би играл.

Ромеро
Забалета-Гарај-Отаменди-Рохо
Биља-Маскерано-Банега
Кун-Тевез-Меси

Според мене ова се 11 што се во најјака натпреварувачка форма.
Ди Марија ништо не игра сезонава.
Напаѓачите се страва, 100 гола имаат дадено сезонава.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
ич не ја сакам репрезентацијава ама годинава ќе освојат Копа
 
F

Fl. Perez

Гостин
Страшен состав имаат поготово што неки играчи се ѕверки годинава.
 
P

pepito*

Гостин
Игуаин не го сакам воопшто заради ланското светско, освен со Белгија дечкото го немаше цел турнир. Спрема Агуеро имам повеќе почит од претходно, а и моментално е одличен, инаку и за него ќе го мислев истото. Икарди можда заслужи место наместо Пипа, ама тоа е тоа.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Ромеро
Забалета - Гарај - Отаменди - Рохо
Mаскерано - Банега
Меси - Пасторе - Тевез/Лавеци
Агуеро

 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Икарди у напад фали. :D

Иначе овој состав е доста појак од тој лани пред се поради тоа што Отаменди, Банега, Тевез и Переира воопшто и да не играа ланската сезона ама затоа оваа сезона се ѕверови. Па и Пасторе би го додал тука.
Друго, скоро сите тимови кај што играат повиканиве играчи се во јак натпреварувачки ритам и во јака форма.
Гаго си е добар за Аргентина не знам што толку ви смета, сосема океј играч според мене.
Енигма ми е неповикувањето на Мусачо. Иако е киксер Фацио сепак би го земал пред Демикелис.
Ми се свиѓа екипава.
Очекувам добар настап на Копа Америка летово.

Ја вака би играл.

Ромеро
Забалета-Гарај-Отаменди-Рохо
Биља-Маскерано-Банега
Кун-Тевез-Меси

Според мене ова се 11 што се во најјака натпреварувачка форма.
Ди Марија ништо не игра сезонава.
Напаѓачите се страва, 100 гола имаат дадено сезонава.
Мусачо скрши нога пред 1 месец и ќе биде аут едно 6-7 месеци :(

иначе според мене Дибала, Вието, Салвио сите требаше/заслужуваа да бидат на список пред (дрвото) Ламела и пензионерот Макси.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Мусачо скрши нога пред 1 месец и ќе биде аут едно 6-7 месеци :(

иначе според мене Дибала, Вието, Салвио сите требаше/заслужуваа да бидат на список пред (дрвото) Ламела и пензионерот Макси.
Уххх не знаев за Мусачо. :( Како и да е, на страна повредава, сепак го игнорираат на сметка на Демикелис и Басанта јеботе.
Друго, Тото Салвио исто е игнориран а играат ретардирани играчи како Пасторе и Ламела. Вието и Дибала се сеуште млади според мене а и имаат јака конкуренција.
Макси Лопез у репрезентација има загарантирано место, поише го респектираат и од Марадона да го ебам. :D
Напаѓачите се тие, сеа јеби га, и ја сакам да го видам Икарди, ако не игра сега на вакви турнири тогаш кога да го ебам, 22 години има 18 гола затепа у Серија А сезонава.
Како да не гледаат фудбал, на секој список мора да се најдат Макси, Лавеци, Пасторе, Ламела без разлика како (не)играат умрените.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Како бе Пасторе умрен, не заебавај. Топ сезона има у ПСЖ.
 
F

Fl. Perez

Гостин
Уххх не знаев за Мусачо. :( Како и да е, на страна повредава, сепак го игнорираат на сметка на Демикелис и Басанта јеботе.
Друго, Тото Салвио исто е игнориран а играат ретардирани играчи како Пасторе и Ламела. Вието и Дибала се сеуште млади според мене а и имаат јака конкуренција.
Макси Лопез у репрезентација има загарантирано место, поише го респектираат и од Марадона да го ебам. :D
Напаѓачите се тие, сеа јеби га, и ја сакам да го видам Икарди, ако не игра сега на вакви турнири тогаш кога да го ебам, 22 години има 18 гола затепа у Серија А сезонава.
Како да не гледаат фудбал, на секој список мора да се најдат Макси, Лавеци, Пасторе, Ламела без разлика како (не)играат умрените.
Е што е толку јак за тебе Икради во толку слаба лига? Па и Имобиле и Черчи беа добри па нигде ѓи нема сега.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.600
Поени од реакции
10.249
Ламела беше доста солиден во тие неколку пријателски утакмици за Аргентина во есенскиот дел.. Ди Марија беше најдобар играч на Аргентина во 2014.. без разлика во Манчестер шо прат со него за Аргентина последно ко го видов ги парталеше светските шампиони.. Пасторе или Биља пред него стартери не ме заебавајте..

Ромеро
Забалета-Гарај-Отаменди-Рохо
Банега-Маске-ДиМарија
Меси-Тевез-Агуеро

Меси слична улога ко во Барса од десно ќе се префрла средина зад напаѓачите и обратно.. ДиМарија ќе има слобода по левата страна.. Банега е во одлична форма сезонава и заслужва да биди стартер.. Перејра, Пасторе, Ламела/Гаитан, Лавеци прават доста добра клупа.. далеку подобра од лани
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Aбе боље Игуаин него Икарди у шпицот.. Него кога е тоа купот на Јужна Америка?
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Каков состав имаат мајко мила..сите кој од кој..но реално имаат тројца светска класа фудбалери и другите сите над просек..едноставно Агуери,Меси и Ди Мариа мора да се во секоја можна комбинација бидејќи без нив Аргентина не е таа екипа ...
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Е што е толку јак за тебе Икради во толку слаба лига? Па и Имобиле и Черчи беа добри па нигде ѓи нема сега.
Те молам не коментирај ако не пратиш ниедна друга екипа освен Реал.
 
Член од
17 март 2014
Мислења
670
Поени од реакции
917
Не знам што толку го величите Дибала, него повеќе медиумите го воздигнаа до ова ниво на атрактивност. Има потенцијал, може да биде добар играч нешто налик на Агуеро, али сеуште му е рано за А селекција, поготово покрај ваква конкуренција. Башка што пола голови му се од пенал така да...
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Како бе Пасторе умрен, не заебавај. Топ сезона има у ПСЖ.
Општо зборам, не дека е кујзне колку лош сезонава ама па и не е некоја класа. Океј играч, може доста да понуди, не ми смета у никој случај. За разлика од Макси, Ламела и Лавеци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom