Фан Клуб: Аргентина

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Мислам дека има навивачи на Аргентина на форумов.. па зато ја отворам и оваа тема. Мене Аргентина ми е омилена репрезентација (покрај Италија).. Мислам дека почнав да навивам за Аргентина поради тоа што многу Аргентинци играат за Интер, а исто така Аргентина е една од најслните репрезентации во светот..
Фудбалот во Аргентина е најпопуларен спорт, и во овој спорт има значајни успеси.. 2 пати шампион на светско првенство, 1 олимписко злато и 14 пати шампион во Купот на Америка.
Па ако има фанови на Аргентина пишете тука.. :)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Аргентина - Колумбија 2:50

Argentina:
PROBABLE STARTING XI
Roberto Abbondanzieri, Javier Zanetti, Roberto Ayala, Gabriel Milito, Gabriel Heinze, Juan Sebastian Veron, Javier Mascherano, Carlos Aimar, Juan Roman Riquelme, Lionel Messi and Hernan Crespo.


Colombia:
PROBABLE STARTING XI
Miguel Calero, Camilo Zuniga, Ivan Ramiro Cordoba, Mario Yepes, Javier Arizala, Fabian Vargas, John Viafara, Jorge Banguero, David Ferreira, Hugo Rodallega and Cesar Valoyes.



KEY PLAYERS
Argentina: Hernan Crespo

Colombia: Fabian Vargas


Извор: goal.com

Изгледа само јас сум за Аргентина.. :)
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Како бе јас сум за Аргентина...само чекај да земат титула, па тогаш ке се јават навивачи (овој ЈоБе-во посебно:pos:)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Не бе а мене ме заборави...?:)


Ајде да ја живнеме темава.

Albicelestes


Boca Juniors -- River Plate вечното дерби верните навивачи фидбалерите кои ја оставаат душата на теренот. Така најлесно можи да се објасни аргентинскиот фудбал.

Земјата на Легендата МАРАДОНА

Земјата на Батистута, Ди стефано, Марио Кемпес, на Ортега, Пасарела, Симеоне, Ортега, Ајала, Занети, Верон, Рикелме, Креспо, МЕСИ...


Какви само имиња и легенди на фудбалската игра произлегле од оваа нација. Затоа многумина велат можеби бразилците ја имаат техниката, но аргентинците ја имаат онаа врела латинска крв која му дава еден стимул и секогаш се познати на теренот како борци кои никогаш не се откажуваат.


Во моментов аргентинските фуббалери се во мисија да го освојат купот на Америка и се на најдобра можна патека. Засега прикажаа највеќе и заслужено го бранат насловот ФАВОРИТИ.

Епа гуд лак АЛБИСЕЛЕСТЕ!!!!
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Добар тим, полн со ѕвезди.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
odlicen tim da ti e merak da gi gledas koga igraat
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
е да ми е мерак али да ги е*ам све у 2.55 играат, не ми се седи а и башка рано треба да станувам :jaj:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Коментариве ви се....шоо !!!
Аргентинааааа... се мачка на леб.


Дај живнете кажете која утакмица ви оставила најголем впечаток каде сте се разочарле.

Ете пр. јас најпојќе се нервирав ко го примија од Бразил 3-0, а најпојќе се радвав лани на светското со Сербиа :) кога му ја направија онаа акција од 20тина додавања(24 биле) е тоа е уживанција да си плакниш очи а не ова шо се игра денес катанаџо сегде(исклучоци секоја чест Барса, Рома, Арсенал, Лион, Манчестер...)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Пак сеа ме збунивте... 2:55 или 3:55 ?
Едни викаат едно други друго.. не знам кој да верувам :)

Ок во 12:50 и 2:50 се..

За оваа година копа америка.. најголем впечаток до сега ми остави Аргентина.. 4:1 со САД.. а ме разочара колумбија.. 5 гола да проми а Кордоба требаше да биде столб на одбраната... ТУШКА беше на тој натпревар..
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
епа јас погрешив што пишав 3.55...али под тој пост прочитај дека се поправив :smir:
А сега со Агуеро и Меси аргентина ке владее во светскиот фудбал
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
МЕНЕЕЕ во 3 без 10 е !!! аман

и кажи впечатоци од утакмиците на албиселесте...:)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
jove_bt напиша:
МЕНЕЕЕ во 3 без 10 е !!! аман

и кажи впечатоци од утакмиците на албиселесте...:)
Од утакмиците на? :)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Светло плавииии аман нишо не знајш :)


Како шо е на Интер неразури црно сини така е ова
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
jove_bt напиша:
Светло плавииии аман нишо не знајш :)


Како шо е на Интер неразури црно сини така е ова
Е да бе и Аргентински да знам да не треба? :) или не е аргнтински..? ај одам да гледам фудбал.. впечатоци утре :)
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Му иде на Рикелме:)

3:1 на полувреме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom