Фан Клуб: Аргентина

Член од
1 март 2009
Мислења
8.594
Поени од реакции
10.238
Ромеро
Заба-ФФ-Гарај-Кампа
Маске
Перез-Рики
Лавеци-Меси-ДиМариа


со овој тим сигурен сум тепаме со најмалку 2 разлика ама нормално идиотов на клупа ќе си оди со вообичаените свои Басанта, Гаго/Биглиа и Игуаин

Статични напаѓачи од типот на Паласио и Игуаин воопшто не се потребни бидејќи цела одбрана на Белгија а и средниот ред се на 1.85. Мора брзина динамичност, а и средниот ред всушност 'да му се предаде' и да му ја остави топката на Белгија. Е тогаш на контри тоа ќе биди вистинската Аргентина. Видовме Белгија против САД последните 10тина минути колку проблеми имаше во одбрана. Хаос. Бековите не им се добри во одбрана така да мора Аргентина да излези со класични крила а не дијамант формација.. Компани колку и да е добар видовме во ЛШ не можи да го запри Меси.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Паласио и те како треба да игра пред Игуаин и Лавеци, ама ај.
 
Член од
17 март 2014
Мислења
670
Поени од реакции
917
Imate nekakvo info okolu povredata na Di Maria i dali Aguero bi se vratil na nekoj od slednite dva natprevari?
 
Член од
17 март 2014
Мислења
670
Поени од реакции
917
:eek: :eek: :eek: :place: :notworthy: Moze link da dades za da se osiguram vo ova so go citam? Za Aguero ne mi e tolku Lavezzi e dostojna zamena, ali bez Di Maria se vide preeska kolku ne mozat
 
P

pepito*

Гостин
Лавеци е подобар моментално, покрај Игуаин и Меси мора да има некој што повеќе ќе се враќа и помага во одбрана.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Финале!

блокот на Маскерано во 90+ (y)



Mascherano a Romero: "Hoy, HOY te convertís en héroe"
пред пенал серијата, Маскерано му рекол на Ромеро: "Денес, ДЕНЕС ти ќе станеш херој" ;)


улиците во Буенос Аирес за времена на утакмицата и после пеналот на Макси :)



за крај:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Без размислување би го ставил Маскерано за капитен .. Типацот највеќе ми се допаќа како игра !!
 
P

pepito*

Гостин


Комотно можам да кажам дека е подобар составот од ланскиот во Бразил. Можда само Фазио и голманчето на Сосиедад, Џеронимо Руљи требаше уште да бидат тука. Отаменди, Орбан, Банега, Переира, Гаитан, Тевез особено ме радува што ги има во поширокиот состав и се надевам не само дека ќе бидат во финалниот, туку и некои од нив да бидат во првите 11.
Од овие сакам да отпаднат Маркезин, Ронкаља, Каско, Гаго, Манкуељо, Макси, Ламела.

Први 11: Ромеро, Забалета, Гарај, Отаменди, Рохо, Масчерано, Переира/Банега, Ди Мариа/Перез, Лео, Агуеро, Тевез.
Со овој тим Копа Америка 2015 е на Аргентина. :zloo:
 
Член од
17 март 2014
Мислења
670
Поени од реакции
917
Според мене треба да отпаднат: Гаго (не знам ни по кој основ е во поширок список), Манкељо, Ламела, Маркезин, Каско, Макси, Енцо.
Не знам Мусакио зошто го нема и Вили Кабаљеро место некој голман. Дибала уште не е дораснат за овој тим, али затоа Икарди фали... евентуално Вието.
Инаку да се надоврзам на @pepito*, Фазио и подобро што го нема, затоа што поголемо киксериште од таков размер не сум сретнал у скоро време. Ако си ги прател утакмиците на Тотенхем сезонава ќе сфатиш зошто ти го зборам тоа.
11ка според мене, доколку се игра 4-3-3
Ромеро
Забалета - Гарај - Отаменди - Рохо
Маскерано
Ди Марија - Пасторе
Меси - Агуеро - Тевез

Во случај на 4-2-3-1, познавајќи го Тата дека има обичај да игра со 1 шпиц
голманот и одбраната секако исти
Маскерано - Биља
Ди Марија - Меси - Пасторе
Агуеро
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom