Фан Клуб: Аргентина

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.113
Поени од реакции
20.956
Ќе се избламираат и ова светско, ако инатот на Сабеља не попушти.
Не можам да сфатам како може на сила како Аргентина(која има амбиции за највисок пласман на СП) голман да и биде некој кој во својот клуб е ВТОР ГОЛМАН и има брането на 2-3 натпревари цела сезона.
Добар голман е Ромеро, не ги спорам неговите квалитети, ама кога веќе не брани редовно(т.е. не брани уопште) во Монако, повикај го Вили Кабаљеро од Малага, еден од најдобрите голмани во шпанската лига е сезонава.
 
Член од
17 март 2014
Мислења
670
Поени од реакции
917
Група ќе поминат сигурно, али наредниот чекор ќе им биде Швајцарија или Франција, е таму нека му ја мислат. Не знам по кој основ повкува фудбалери што се клупаши у нивните тимови и играчи што играат у аргентинска лига. Златни штопери има од типот на Фазио и Мусачо, он Отаменди го игра поше играч што нема ниеден настап у 2014та.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Еј колку ме изнервира стариов, матер да му ебам ретардирана, кај кур ќе иде со Демикелис, тој Маркадо го глеав сеа на слики како ѓуле, Ринаудо кујзне кој е тој, Аугусто Фернандез, Франко Ди Санто. цццццццц
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Алал нека им е на сите овие мајки (освен таа на Гаго де :P), ама таа на Меси каков син има родено :cuc: :D

 
R

Rigel Kent

Гостин
Меси плукнат на мајка му , колку си личат. :D
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.113
Поени од реакции
20.956
Го исекол репот, можеби сега ќе му тргне и ќе стане најдобар стопер на првенството :D

 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
По филмски ќе беше кога ќе освојат и како Каморанези со нож да го исече. :D
 
F

Fl. Perez

Гостин
Ајде да видиме вечер колку се спремни Гаучосите за ова првенство, а не како минатото со Марадона не се знаеше кој пие кој јаде...[DOUBLEPOST=1402868252][/DOUBLEPOST]

[DOUBLEPOST=1402880776][/DOUBLEPOST]Да почнаа од прво полувреме со составот од второ може ќе и тепаа и со 3 разлика ама тоа е. Мене важно ме сјеба Хендикеп 1 :(
 
Последно уредено од модератор:

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
MOra da se igra 4-3-3 formacijata se vide kako igra Argentina vo 2 pol, vo prvo poluvreme so 3-5-2 bese tinja
 
P

pepito*

Гостин
Сигурно ќе се игра со 4-3-3, ама има простор за експерименти во групната фаза, може Сабеља да види кои играчи се во најдобра форма и да зачува сили за наредните фази.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom