Zamunda.net (официјална тема)

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.704
Поени од реакции
27.660
Даунлоудираjте со МАГНИТ и нема да ви банират :icon_lol: Така нема реjтинг :icon_lol:
Жити се не трескај глупости кога поима немаш што збориш. А магнет линк а торент, рејтиото си се рачуна.
ајде некој ако знае зашто го нема Game of Thrones за данлоад?
Сега ја има. Сум приметил и јас од време на време ги снемува некои серии па се враќаат. Еднашка прочитав на rutracker дека е ова е поради интервенции од страна на продуцентските куќи.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.110
Поени од реакции
8.175
ви работи ли замунда?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.704
Поени од реакции
27.660
кај мене фуче - т хоум

на што нет сте?
 
Член од
16 април 2012
Мислења
108
Поени од реакции
22
А која ви е поентата ако правете seeding? Мислите дека ке станете администратори на страната?Јас на времето правев сидинг,„градев рејтинг“ ама видов дека нема поента од тоа,единствено ако сејдирате доброволно што не верувам дека на некој му текнало...Бугариве намлатија пари од ваквите пиратски страни,сега и да ги забранат касно е...
 
Член од
10 март 2012
Мислења
27
Поени од реакции
14
А која ви е поентата ако правете seeding? Мислите дека ке станете администратори на страната?Јас на времето правев сидинг,„градев рејтинг“ ама видов дека нема поента од тоа,единствено ако сејдирате доброволно што не верувам дека на некој му текнало...Бугариве намлатија пари од ваквите пиратски страни,сега и да ги забранат касно е...
Не дека ке станиш администратор туку со одреден рејтинг можиш да коментираш на торентите, да качиш сопствен торент и да побараш request за торенти, а и зошто да не сидоваш? Кога веќе земаш од некој нешто добро би било да вратиш.

Кај мене работи ама ниедна слика неможе да се вчита. Прозорецот е полн со Webpage is now available
Можно е така да се појавува ако е расипан некој кодек или плагин. Во последно време најновата верзија на флеш плеерот прави проблеми со Firefox и Chrome.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Ima nekoj problemi so downloadiranjeto na torenti? Mi izgleda deka tracker-ot gi zeza nesto i ne mi gi dosimnuva site stvari na kraj. ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
А која ви е поентата ако правете seeding? Мислите дека ке станете администратори на страната?Јас на времето правев сидинг,„градев рејтинг“ ама видов дека нема поента од тоа,единствено ако сејдирате доброволно што не верувам дека на некој му текнало...Бугариве намлатија пари од ваквите пиратски страни,сега и да ги забранат касно е...
Mnogu glupa konstatacija. Ne cini toa od moralna gledna tocka. Kako sto zemas od drugi, treba i ti da davas. Sekogas mene mi e uklucen torent klientot i seed-am, mu pomagam na nekogo da spusti nesto.

Ako site gasea torenti otkako ke gi spustea, nikoj nikogas ke ne mozese da kompletira eden download.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.678
Па мене скоро 4 години ми е 0.075 па не ме имаат банирано. А тоа сидување ако може да го објасниш малку повеќе :D
Не го исклучувај торентот, нека аплоадира и рејтингот ќе се качи.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.179
Поени од реакции
7.721
Jас некад и заборавам на торенттите кој ги симнувам и си праат seed и неколку недели :) а интернетот си работи максимално без прекини
 

Kajgana Shop

На врв Bottom