YouTube (официјална тема)

Член од
17 март 2014
Мислења
553
Поени од реакции
1.606
Ги скинаја. Ај барем кај нас јутуберите сите се префрлаат на аутотјуне трап-бап. Скоро секој јутубер има снимено по една песна.
Ваљда ми реплицираш гледајќи ги постовите над мене со White House ,но постов е стрикно за YouTube AdSense регулација т.н. Модерно Робовладетелско Општество на Google со YouTube.

Ај шо земаат 49% профит од секое клипче на сајтот што им е - сеа уште и за САД даноците
ќе ги плаќаат корисниците ОД ЦЕЛ СВЕТ! Немаат пари за даноци у Google :sekcza:
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.113
Поени од реакции
1.533
Ваљда ми реплицираш гледајќи ги постовите над мене со White House ,но постов е стрикно за YouTube AdSense регулација т.н. Модерно Робовладетелско Општество на Google со YouTube.

Ај шо земаат 49% профит од секое клипче на сајтот што им е - сеа уште и за САД даноците
ќе ги плаќаат корисниците ОД ЦЕЛ СВЕТ! Немаат пари за даноци у Google :sekcza:
За вториот дел ми беше репликата. Кај нема многу пари кај нас од јутуб па сега уште данок.

Забелешката ми беше дека скоро секој јутубер има снимено барем по една трап (ѓубре) песна кои сите звучат исто (аутотјун). Пример ГП, Лазаров итн итн, кој знае, можи ќе се прешалтаат стриктно на музика, заради дупчењево од ГоГле.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.816
Поени од реакции
5.680
Постои некоја целосна бесплатна апликација за мобилен да се прави радио стрим на Јутјуб? Ми треба бидејќи би сакал да пробам да направам нешто како радио. Да ставам слика нешто да има и јас само да си пуштам аудио MP3 песни.

Ја инсталирав таа Streamlabs aма повеќе е за игри а не видов да има опција да се стави само слика и да се пушта аудио.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
786
Поени од реакции
924
Постои некоја целосна бесплатна апликација за мобилен да се прави радио стрим на Јутјуб? Ми треба бидејќи би сакал да пробам да направам нешто како радио. Да ставам слика нешто да има и јас само да си пуштам аудио MP3 песни.

Ја инсталирав таа Streamlabs aма повеќе е за игри а не видов да има опција да се стави само слика и да се пушта аудио.
Ако ти е за заработка, тој метод одамна е прогласен за умрен. - Притоа сите хит песни доаѓаат со авторски права и можност за Copyright strike и бришење на каналот. 90% а може да се каже и поголем процент на скоро сите методи од cash cow канали се веќе неупотребливи. Порано се правеа доста пари, денес со white hat канал едвај се живурка...
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.816
Поени од реакции
5.680
Ако ти е за заработка, тој метод одамна е прогласен за умрен. - Притоа сите хит песни доаѓаат со авторски права и можност за Copyright strike и бришење на каналот. 90% а може да се каже и поголем процент на скоро сите методи од cash cow канали се веќе неупотребливи. Порано се правеа доста пари, денес со white hat канал едвај се живурка...
Не ми е за заработка. Би пуштал македонска музика и чисто само да пробам нема да е 24/7 стрим.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
786
Поени од реакции
924
Не ми е за заработка. Би пуштал македонска музика и чисто само да пробам нема да е 24/7 стрим.
Obs ти е најдобрата опција, можеш и директно со YT линк да пушташ имаш видео објаснувања лесен е за користење.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.816
Поени од реакции
5.680
Obs ти е најдобрата опција, можеш и директно со YT линк да пушташ имаш видео објаснувања лесен е за користење.
Барав за телефон ама не успеав да го најдам OBS како андроид апликација.

Ќе пробам на компјутер.
 

Riken

...
Член од
9 декември 2008
Мислења
9.247
Поени од реакции
17.682
Се сеќавам на времето имаше youtube downloader да си симнуваш мп3 песни од youtube...дали постои уште или некоја подобра проверена програма било за моб или пц.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.733
Поени од реакции
25.703
Се сеќавам на времето имаше youtube downloader да си симнуваш мп3 песни од youtube...дали постои уште или некоја подобра проверена програма било за моб или пц.
 

Tyrael

Transhumanist
Член од
21 јуни 2021
Мислења
189
Поени од реакции
326
Се сеќавам на времето имаше youtube downloader да си симнуваш мп3 песни од youtube...дали постои уште или некоја подобра проверена програма било за моб или пц.
Јас се навикнав преку ова да конвертирам и со него цело време терам.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.816
Поени од реакции
5.680

 

Kajgana Shop

На врв Bottom