YouTube (официјална тема)

Член од
17 март 2014
Мислења
600
Поени од реакции
1.662
Ги скинаја. Ај барем кај нас јутуберите сите се префрлаат на аутотјуне трап-бап. Скоро секој јутубер има снимено по една песна.
Ваљда ми реплицираш гледајќи ги постовите над мене со White House ,но постов е стрикно за YouTube AdSense регулација т.н. Модерно Робовладетелско Општество на Google со YouTube.

Ај шо земаат 49% профит од секое клипче на сајтот што им е - сеа уште и за САД даноците
ќе ги плаќаат корисниците ОД ЦЕЛ СВЕТ! Немаат пари за даноци у Google :sekcza:
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508
Ваљда ми реплицираш гледајќи ги постовите над мене со White House ,но постов е стрикно за YouTube AdSense регулација т.н. Модерно Робовладетелско Општество на Google со YouTube.

Ај шо земаат 49% профит од секое клипче на сајтот што им е - сеа уште и за САД даноците
ќе ги плаќаат корисниците ОД ЦЕЛ СВЕТ! Немаат пари за даноци у Google :sekcza:
За вториот дел ми беше репликата. Кај нема многу пари кај нас од јутуб па сега уште данок.

Забелешката ми беше дека скоро секој јутубер има снимено барем по една трап (ѓубре) песна кои сите звучат исто (аутотјун). Пример ГП, Лазаров итн итн, кој знае, можи ќе се прешалтаат стриктно на музика, заради дупчењево од ГоГле.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
7.515
Постои некоја целосна бесплатна апликација за мобилен да се прави радио стрим на Јутјуб? Ми треба бидејќи би сакал да пробам да направам нешто како радио. Да ставам слика нешто да има и јас само да си пуштам аудио MP3 песни.

Ја инсталирав таа Streamlabs aма повеќе е за игри а не видов да има опција да се стави само слика и да се пушта аудио.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Постои некоја целосна бесплатна апликација за мобилен да се прави радио стрим на Јутјуб? Ми треба бидејќи би сакал да пробам да направам нешто како радио. Да ставам слика нешто да има и јас само да си пуштам аудио MP3 песни.

Ја инсталирав таа Streamlabs aма повеќе е за игри а не видов да има опција да се стави само слика и да се пушта аудио.
Ако ти е за заработка, тој метод одамна е прогласен за умрен. - Притоа сите хит песни доаѓаат со авторски права и можност за Copyright strike и бришење на каналот. 90% а може да се каже и поголем процент на скоро сите методи од cash cow канали се веќе неупотребливи. Порано се правеа доста пари, денес со white hat канал едвај се живурка...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
7.515
Ако ти е за заработка, тој метод одамна е прогласен за умрен. - Притоа сите хит песни доаѓаат со авторски права и можност за Copyright strike и бришење на каналот. 90% а може да се каже и поголем процент на скоро сите методи од cash cow канали се веќе неупотребливи. Порано се правеа доста пари, денес со white hat канал едвај се живурка...
Не ми е за заработка. Би пуштал македонска музика и чисто само да пробам нема да е 24/7 стрим.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Не ми е за заработка. Би пуштал македонска музика и чисто само да пробам нема да е 24/7 стрим.
Obs ти е најдобрата опција, можеш и директно со YT линк да пушташ имаш видео објаснувања лесен е за користење.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
7.515
Obs ти е најдобрата опција, можеш и директно со YT линк да пушташ имаш видео објаснувања лесен е за користење.
Барав за телефон ама не успеав да го најдам OBS како андроид апликација.

Ќе пробам на компјутер.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.034
Поени од реакции
28.670
Се сеќавам на времето имаше youtube downloader да си симнуваш мп3 песни од youtube...дали постои уште или некоја подобра проверена програма било за моб или пц.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Се сеќавам на времето имаше youtube downloader да си симнуваш мп3 песни од youtube...дали постои уште или некоја подобра проверена програма било за моб или пц.
 
Член од
21 јуни 2021
Мислења
1.095
Поени од реакции
3.464
Се сеќавам на времето имаше youtube downloader да си симнуваш мп3 песни од youtube...дали постои уште или некоја подобра проверена програма било за моб или пц.
Јас се навикнав преку ова да конвертирам и со него цело време терам.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
7.515

 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
7.515
Нешто што ме нервира кај Јутјуб на телевизориве на апликацијата нема опција да се читаат коментари на видео а нема опција ни да се пише коментар.

Исто така нема ни опција да се прочита дескрипција доле текстот што го пишуваат под видеото.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom