Yaprak Dökümü - Кога лисјата паѓаат

Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Eve nesto i od mene za serijata.Mnogu e dobra profesionalno izvedena so profesionalni glumci muzika i redovno ja gledam bidejki site ovie raboti ni se mnogu bliski i na nas ovde na ovie prostori znaci se do ovde e se ok i mozebi uste mozebi desetina epizodi natamu ama posle toa ne mu treba vece prodolzenie.Toa e moeto mislenje zatoa sto samite likovi ili glumci se premnogu eksploatirani mislam dosta e ako kako sto citam deka ponatamu se slucuvaat takvi raboti kako sto velat nekoi koi sto ja gledale do kraj.Mislam deka treba da se zavrsi serijata so nekoj hepiend.Primer Fikret da si rodi detence Nezla da se pomiri so Suzan i da si ziveat srecno so Marmalad Lejla da si go zeme advokatot ili neznam mozebi nekoj sto go saka Sefket da se zeme so Sedef a Ferhunde da si pukne ud maka i na krajot Ali Riza so Hajrie vo blagosostojba da si ja porasnat Aise ete takvo nesto a ne kako sto citam Lejla ce se zemela so Ogus ili Ferhunde ce go zeme Jaman pa ali riza ce se paralizira na Nezla ce i umrel Marmalad posle Dzevrie ce se zemela so toj konzulot drugarot na Ahmed kafanzijata ili Fikret ce odi vo zatvor pa ce ja tepal Taksin covece pa ne mu trebat site tie raboti.Treba da ostavi reziserot ubavi sceni za dobro secavanje da ne lici kako nekoja sapunica tuku da bide kako film.Mozebi serijata e pisuvana po nekoj vistinski nastan mozebi seto toa bilo taka ama sepak treba da ima srecen kraj za da mu ostavi nades na nivnite fanovi bidejci mislam deka nema nekoj koj sto ne se pronasol negde vo nekoj del od serijata i toa na ovie prostori inaku natamu od Zagreb ova nema da pomine sum bil tamu i znam kako ne dozivuvaat nas juznjacite se smeat koga ce vidat na sto se palime tie razlicno gi dozivuvaat ovie raboti.Tolku za sega ako imam vreme ponatamu bi sakal da vi raskazam za sekoj lik posebno.

--- надополнето ---

I uste nesto nekni vo Ponedelnikot ne si ja izgledav Barcelona zaradi lisjata neka mi prosti Ferhunde ama se nadevam nema vece takvo nesto da se povtori.
Се согласувам ,мислам дека ова развлекување и заплети/отплети само ќе ја уништат серијата и на крај ќе се сведе на обична шпанска серија а имаше предиспозиции да биде наешто многу пооригинално ,инаку гледав нешто на јутубето некаде околу 168 и гледам џеврије уште е жива

кого го интересира.....

 
L

Lu

Гостин
^^^Па има врска,можеби некој несака да дознае предвреме што ќе се случува во серијата,туку сака да си гледа на ТВ без да знае што ќе се случува за да му биде поинтересно.

Уште некоја недела и завршува во Турција.
Многу ме интересира каков крај ќе има.

Има гласини дека завршува (пишува во спојлерот) ,но не е сеуште потврдено бидејќи во Турција не е завршена.

Има гласини дека завршува серијава како Фикрет ја убила Џеврие и сето ова што го кажува на почеток и крај на секоја епизода всушност го кажува од затвор.
Ама колку е точно тоа ќе дознаеме за околу 3 недели додека не заврши во Турција.
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Не сум некој фанатик на серијава, но повремено знам да седнам и да гледам...има убава тематика во секој случај.
Слушав во школо кажуваа нешто како требало да заврши одприлика...и од тоа што слушнав можам да кажам дека крајот е многу разочарувачки...и ништо од тоа што се надевав дека на крај семејството ќе успее пак да си се собере на некој начин...
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Серијава прво ич не ми се допаѓаше, но незнам како изгледав една епизода и почна да ме тера да ја гледам :) До ден денес не сум испуштил епизода :)
 

karlovic

имам срце ама имам и фрижидер
Член од
5 ноември 2010
Мислења
616
Поени од реакции
161
Taksin said:мамоооо мамооооо мамоооооооооооо
 
Член од
14 јануари 2006
Мислења
93
Поени од реакции
2
Ovoj Levent e na dobar pat da ja odbrani maskata populacija ne i padza na kolena na Zverkunde covekot saka terenot da mu bide cist a pocna da se pojavuva i vo dolinata na volcite sekade go ima na zadovolstvo na zenite ama pak ce recam preterano se eksploatirani likovite dobra bese serijata barem dobro pocna
 
Член од
7 декември 2010
Мислења
10
Поени од реакции
0
Џеврие

--- надополнето ---

го има и во "Плачот на виолината"
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Серијава не е завршена мислам дека има 175 епизоди и ве молам коментирајте како шо си иде на А1,не не интересираат овде завршетоците,кој сака си има друга тема и други страни за тоа.

--- надополнето ---

Инаку не знам шо ќе биде поентата ако се оди на полошо,стварно не ми е јасно тоа.Шо логика Џем да умре чим барем Неџла се среди.Турски режисер е синоним на трагедија,но сепак ќе си гледаме и ќе уживаме,Стварно ме бендиса серијава,мн поразлична од другите.
 

karlovic

имам срце ама имам и фрижидер
Член од
5 ноември 2010
Мислења
616
Поени од реакции
161
Серијава не е завршена мислам дека има 175 епизоди и ве молам коментирајте како шо си иде на А1,не не интересираат овде завршетоците,кој сака си има друга тема и други страни за тоа.

--- надополнето ---

Инаку не знам шо ќе биде поентата ако се оди на полошо,стварно не ми е јасно тоа.Шо логика Џем да умре чим барем Неџла се среди.Турски режисер е синоним на трагедија,но сепак ќе си гледаме и ќе уживаме,Стварно ме бендиса серијава,мн поразлична од другите.
не греши душа,кај шехерзад сите си беа среќни и весели на крајот.Онур дури и каминоче му направи на каан:pos2:
 
Член од
14 јануари 2006
Мислења
93
Поени од реакции
2
Vcera gledam kako Ferkunde odi kaj Sefket vo zatvorot go faca za raka i mu veli kako i e zal i ne saka da se razvede i ovoj i prostuva.Cela sreca sto sum videl takvi raboti i ne mi e nepoznato inaku nemase da poveruvam deka toa e mozno no vo urbaniot svet se e mozno samo zemi si dobri glumci i dobar reziser i materijal ima kolku sakas.

--- надополнето ---

Џеврие

--- надополнето ---

го има и во "Плачот на виолината"
Ne sum ja gledal taa serija posto mi e mnogu nemozam se da pratam.A kakva uloga ima glavna ili sporedna.
 
L

Lu

Гостин
Многу ми се допаѓа серијава,има нешто посебно во неа што ме привлекува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom