Yaprak Dökümü - Кога лисјата паѓаат

L

Lu

Гостин
Колку што знам,во Турција уште 4-5 епизоди и ќе заврши :) ФИН :)

--- надополнето ---

И мислам дека ..
ОГУЗ ЌЕ ГО УБИЈАТ

:(
Да во Турција има уште неколку епизоди (1 неделно се емитува 1 епизода) и на 29 деќември ќе заврши серијата Кога лисјата паѓаат во 175 епизоди.

Еве нешто од последните епизоди од серијата (предупредувам: кој неќе да види што ќе се случува понатаму,нека не го гледа видеото)



--- надополнето ---

Еве една интересна реченица што содржи 3 турски серии што се емитуваат кај нас.

„Кога лисјата паѓаат во Долина на волците се слуша Плачот на виолината„ :pos2::bravo:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Можеби годината на раѓање е по муслиманскиот календар,а онаа на смртта е по христијанскиот...

патем,тапа ми е филмов.
зашто би бил еднот датум по муслимански календар а другиот по христијански?
 
Член од
20 ноември 2010
Мислења
738
Поени од реакции
749
Серијава е закон, секој ден ја следам...и немам пропуштено ниту една епизода! :D
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.773
Поени од реакции
1.468
Има ли лек.....

--- надополнето ---

Фикрет ке му каже на Шукри дека го сака, ама нивната љубов не ја дозволуваат нивните родители. Плус тоа брат му близнак на Шукри ја шмекал на Фикрет сестра му од Холандија (што била Масон), и тоа и двајцата имале мустаќи. (турски)

Џевриде ке му каже на Шукри да го побара син му што го оставил во Америка кога бил на печалба, ама овој нема да биде сигурен дали он му е татко и нема да сака да оди да го бара. Џевриде ке плаче поради ова во наредните 3-4 епизоди во интервали од по 5-10 минути.

За подетално да гледате сите како плаче Џевриде ке има специјална додатна епизода, и ке ја даваат специјално неа како плаче 30 минути без престан. На крајот е нај добриот дел, Џевриде зема пиштол и си ја разнесува главата, по што започнуваат да плачат Шукри и Фикрет, а кон нивниот плач ке им се придружат злобната слугинка на Фикрет - Шушкендил, и нејзината ќерка Бујурзун.

Во наредните две епизоди следува погребот на Џевриде, каде што сите ке плачат околу 40 минути, а Бујурзун бидејќи е заљубена во Шукри ке му се удвара на сред погреб што на мајката на Шукри - Курташак, нема да и се допадне и ке и нареди да ја напушти државата со рускиот танкер што таа вечер, тајно ке пренесува дрога за братот близнак на Шукри - Чоџукдер.

Бујурзун силно ке заплаче бидејќи нема да и се допадне тоа што нејзината неизмерна љубов кон Шукри е попречена од злобната Курташак.

Следете не и во наредната епизода.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.773
Поени од реакции
1.468
Да, ке го гони платен убиец и ке настрада во сообраќајка.
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
луѓе ќе ја дадат серијата вечерва имате ли некакви информации?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.121
Поени од реакции
830
Јас колку што знам:
Ферхунде нема да биде со овој Левент туку со некој сосема друг и со него ќе ја купи куќата на Али Риза и ќе живее во неа.
Шефкет ќе излезе од затвор и ќе биде со Седеф.
Фикрет и Таксин ќе имаат дете ама Џеврие ќе продолжи да им се меша, па Фикрет ќе ја убие и ќе оди во затвор и таму пишува книга, фактички дешавките од серијата се во книгата.
 
Член од
14 јануари 2006
Мислења
93
Поени од реакции
2
Eve nesto i od mene za serijata.Mnogu e dobra profesionalno izvedena so profesionalni glumci muzika i redovno ja gledam bidejki site ovie raboti ni se mnogu bliski i na nas ovde na ovie prostori znaci se do ovde e se ok i mozebi uste mozebi desetina epizodi natamu ama posle toa ne mu treba vece prodolzenie.Toa e moeto mislenje zatoa sto samite likovi ili glumci se premnogu eksploatirani mislam dosta e ako kako sto citam deka ponatamu se slucuvaat takvi raboti kako sto velat nekoi koi sto ja gledale do kraj.Mislam deka treba da se zavrsi serijata so nekoj hepiend.Primer Fikret da si rodi detence Nezla da se pomiri so Suzan i da si ziveat srecno so Marmalad Lejla da si go zeme advokatot ili neznam mozebi nekoj sto go saka Sefket da se zeme so Sedef a Ferhunde da si pukne ud maka i na krajot Ali Riza so Hajrie vo blagosostojba da si ja porasnat Aise ete takvo nesto a ne kako sto citam Lejla ce se zemela so Ogus ili Ferhunde ce go zeme Jaman pa ali riza ce se paralizira na Nezla ce i umrel Marmalad posle Dzevrie ce se zemela so toj konzulot drugarot na Ahmed kafanzijata ili Fikret ce odi vo zatvor pa ce ja tepal Taksin covece pa ne mu trebat site tie raboti.Treba da ostavi reziserot ubavi sceni za dobro secavanje da ne lici kako nekoja sapunica tuku da bide kako film.Mozebi serijata e pisuvana po nekoj vistinski nastan mozebi seto toa bilo taka ama sepak treba da ima srecen kraj za da mu ostavi nades na nivnite fanovi bidejci mislam deka nema nekoj koj sto ne se pronasol negde vo nekoj del od serijata i toa na ovie prostori inaku natamu od Zagreb ova nema da pomine sum bil tamu i znam kako ne dozivuvaat nas juznjacite se smeat koga ce vidat na sto se palime tie razlicno gi dozivuvaat ovie raboti.Tolku za sega ako imam vreme ponatamu bi sakal da vi raskazam za sekoj lik posebno.

--- надополнето ---

I uste nesto nekni vo Ponedelnikot ne si ja izgledav Barcelona zaradi lisjata neka mi prosti Ferhunde ama se nadevam nema vece takvo nesto da se povtori.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Абе озбилно
Фикрет ќе ја убие Џеврие и Таксин ќе ја тепа
?
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Серијава од мене има чиста десетка!!!! Само малку ме нервира Неџла и Лејла зашто се прават светици и само "лошата"Ферхунде... ваква,таква,онаква, а тие триста проблеми им направија дома... До некаде и Ферхунде е во право...
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Eve nesto i od mene za serijata.Mnogu e dobra profesionalno izvedena so profesionalni glumci muzika i redovno ja gledam bidejki site ovie raboti ni se mnogu bliski i na nas ovde na ovie prostori znaci se do ovde e se ok i mozebi uste mozebi desetina epizodi natamu ama posle toa ne mu treba vece prodolzenie.Toa e moeto mislenje zatoa sto samite likovi ili glumci se premnogu eksploatirani mislam dosta e ako kako sto citam deka ponatamu se slucuvaat takvi raboti kako sto velat nekoi koi sto ja gledale do kraj.Mislam deka treba da se zavrsi serijata so nekoj hepiend.Primer Fikret da si rodi detence Nezla da se pomiri so Suzan i da si ziveat srecno so Marmalad Lejla da si go zeme advokatot ili neznam mozebi nekoj sto go saka Sefket da se zeme so Sedef a Ferhunde da si pukne ud maka i na krajot Ali Riza so Hajrie vo blagosostojba da si ja porasnat Aise ete takvo nesto a ne kako sto citam Lejla ce se zemela so Ogus ili Ferhunde ce go zeme Jaman pa ali riza ce se paralizira na Nezla ce i umrel Marmalad posle Dzevrie ce se zemela so toj konzulot drugarot na Ahmed kafanzijata ili Fikret ce odi vo zatvor pa ce ja tepal Taksin covece pa ne mu trebat site tie raboti.Treba da ostavi reziserot ubavi sceni za dobro secavanje da ne lici kako nekoja sapunica tuku da bide kako film.Mozebi serijata e pisuvana po nekoj vistinski nastan mozebi seto toa bilo taka ama sepak treba da ima srecen kraj za da mu ostavi nades na nivnite fanovi bidejci mislam deka nema nekoj koj sto ne se pronasol negde vo nekoj del od serijata i toa na ovie prostori inaku natamu od Zagreb ova nema da pomine sum bil tamu i znam kako ne dozivuvaat nas juznjacite se smeat koga ce vidat na sto se palime tie razlicno gi dozivuvaat ovie raboti.Tolku za sega ako imam vreme ponatamu bi sakal da vi raskazam za sekoj lik posebno.

--- надополнето ---

I uste nesto nekni vo Ponedelnikot ne si ja izgledav Barcelona zaradi lisjata neka mi prosti Ferhunde ama se nadevam nema vece takvo nesto da se povtori.
Се согласувам ,мислам дека ова развлекување и заплети/отплети само ќе ја уништат серијата и на крај ќе се сведе на обична шпанска серија а имаше предиспозиции да биде наешто многу пооригинално ,инаку гледав нешто на јутубето некаде околу 168 и гледам џеврије уште е жива

кого го интересира.....

 

Kajgana Shop

На врв Bottom