Yaprak Dökümü - Кога лисјата паѓаат

Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Од сабота излегува и книгата Кога лисјата паѓаат на македонски
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
не сум некој голем љубител на турски серии,ама оваа серија ја гледам заради Џеврие..:pos2:
 
Член од
7 декември 2010
Мислења
10
Поени од реакции
0
Vcera gledam kako Ferkunde odi kaj Sefket vo zatvorot go faca za raka i mu veli kako i e zal i ne saka da se razvede i ovoj i prostuva.Cela sreca sto sum videl takvi raboti i ne mi e nepoznato inaku nemase da poveruvam deka toa e mozno no vo urbaniot svet se e mozno samo zemi si dobri glumci i dobar reziser i materijal ima kolku sakas.

--- надополнето ---


Ne sum ja gledal taa serija posto mi e mnogu nemozam se da pratam.A kakva uloga ima glavna ili sporedna.
Od pocetokot go nemase sega go ima pa ne e glavna
 
Член од
14 јануари 2006
Мислења
93
Поени од реакции
2
Многу ми се допаѓа серијава,има нешто посебно во неа што ме привлекува.
Zatoa sto ima odlicni glumci i obrabotuvaat temi koi sto ne zasegaat poveceto od nas koi sto sme na ovie prostori i ostava prostor za razmisluvanje.
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
Ферхунде ќе се соблече гола.Не пропуштајте!
denizakryaprakdkmkanaldmq7.jpg
 
Член од
14 јануари 2006
Мислења
93
Поени од реакции
2
Kolku sme neobjektivni nie luzeto Fikret ne e vo pravo koga Nezla se prosti so Marmalad ako ubavo ama koga trebse Sefket da se prosti so Ferkunde odma iiiiiiiiii.... neka sedi tamo vo zatvorot taka mu treba.Samo Lejla ostana zbuneta nemoze da poveruva sto se slucuva site se skaraa site se prostija i pak si prodolzija ponatamu kako nisto da ne bilo i normalno ce i se pomati umot kako toa moze taka.
 
A

apidrone

Гостин
А како се вика тој типот у кого наводно се заљубила Џеврие?
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Едвај чекам да излезе книгата :vozbud: :coffee:
хич.. ако ја чекаш книгата јас би ти ја препорачал правата верзија да ја земеш не македонската. филмот е направен според турски роман и малку е едитиран тука т.е малку е по среден инаку книгата викаат дека е поразлична.. некои ликови кои ги има во серијава таму воопшто и не постојат шефкет и ферхунде воопшто и не се споменуваат т.е многу малце како и огус. фикрет е несреќна и книгата ја пишува од затвор (имала маж пијаница кој ја тепал често) и ред други работи...

--- надополнето ---

Kolku sme neobjektivni nie luzeto Fikret ne e vo pravo koga Nezla se prosti so Marmalad ako ubavo ama koga trebse Sefket da se prosti so Ferkunde odma iiiiiiiiii.... neka sedi tamo vo zatvorot taka mu treba.Samo Lejla ostana zbuneta nemoze da poveruva sto se slucuva site se skaraa site se prostija i pak si prodolzija ponatamu kako nisto da ne bilo i normalno ce i se pomati umot kako toa moze taka.
ти ја гледаш од почеток серијата? знаеш дека лејла и го превзема со сила огус на неџла? приметуваш во одредени сцени коклу е себична и љубоморна? П.С немај галје за лејла ке остане она со огус после па дури и трудна ке биде од него
 
L

Lu

Гостин
Мене многу ме интересира како ќе се запознае Ферхунде со Митхат,едвај чекам да видам.
 
H

HITCH

Гостин
хич.. ако ја чекаш книгата јас би ти ја препорачал правата верзија да ја земеш не македонската. филмот е направен според турски роман и малку е едитиран тука т.е малку е по среден инаку книгата викаат дека е поразлична.. некои ликови кои ги има во серијава таму воопшто и не постојат шефкет и ферхунде воопшто и не се споменуваат т.е многу малце како и огус. фикрет е несреќна и книгата ја пишува од затвор (имала маж пијаница кој ја тепал често) и ред други работи...
Не, јас се шалев за книгата! :smir:
 
Член од
14 јануари 2006
Мислења
93
Поени од реакции
2
хич.. ако ја чекаш книгата јас би ти ја препорачал правата верзија да ја земеш не македонската. филмот е направен според турски роман и малку е едитиран тука т.е малку е по среден инаку книгата викаат дека е поразлична.. некои ликови кои ги има во серијава таму воопшто и не постојат шефкет и ферхунде воопшто и не се споменуваат т.е многу малце како и огус. фикрет е несреќна и книгата ја пишува од затвор (имала маж пијаница кој ја тепал често) и ред други работи...

--- надополнето ---


ти ја гледаш од почеток серијата? знаеш дека лејла и го превзема со сила огус на неџла? приметуваш во одредени сцени коклу е себична и љубоморна? П.С немај галје за лејла ке остане она со огус после па дури и трудна ке биде од него
Dobro a kako toa ce go prifati Ali Riza
 

Kajgana Shop

На врв Bottom