Xplore TV MK (A1) - IPTV - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
15.117
Поени од реакции
7.697
Како да се гледа Јутјуб на ресиверите со Xplore?

Имам моментално прилика на гости кај што сум да имаат Xplore ама во менито нема Јутјуб никаде.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
756
Поени од реакции
793
Како да се гледа Јутјуб на ресиверите со Xplore?

Имам моментално прилика на гости кај што сум да имаат Xplore ама во менито нема Јутјуб никаде.
Ако се на кабловска нема youtube, истото кај моја една роднина го немаше а кај другава го има. Можеби дека му e Smart телевизорот заради то да е нешто. Појма немам зошто немаат.
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
382
Поени од реакции
246
Како да се гледа Јутјуб на ресиверите со Xplore?

Имам моментално прилика на гости кај што сум да имаат Xplore ама во менито нема Јутјуб никаде.
Каква е сликата на HD каналите на Xplore ресиверов да не го намалуваат квалитетот како на Телеком?
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.079
Поени од реакции
469
Како да се гледа Јутјуб на ресиверите со Xplore?

Имам моментално прилика на гости кај што сум да имаат Xplore ама во менито нема Јутјуб никаде.
Znam deka moze da se gleda, imam kaj komsii resiver xplore na kabelska i imaat youtube ama neznam tocno kako se vklucuva
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.117
Поени од реакции
7.697
Znam deka moze da se gleda, imam kaj komsii resiver xplore na kabelska i imaat youtube ama neznam tocno kako se vklucuva
Знам и јас дека има затоа што на рекламата на сликата го има прикажано во Xplore tv.
Барав затоа што телевизорот и не беше смарт да има во него Јутјуб
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.497
Поени од реакции
5.530
Знам и јас дека има затоа што на рекламата на сликата го има прикажано во Xplore tv.
Барав затоа што телевизорот и не беше смарт да има во него Јутјуб
Има 2 различни Хплор тв ресивери, само на 1 од нив има Јутјуб апликација.
Затоа може кај некој да има кај некој да нема
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.117
Поени од реакции
7.697
Има 2 различни Хплор тв ресивери, само на 1 од нив има Јутјуб апликација.
Затоа може кај некој да има кај некој да нема
А за кој корисници се наменети тие што имаат и Јутјуб?
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
756
Поени од реакции
793
А за кој корисници се наменети тие што имаат и Јутјуб?
Абе како ќе им се погодат изгледа така ги даваат тие ресиверите, јас мислам дека најдобро е за секого да има и youtube без разлика на пакет, ама сигурно чим пишаа дека се 2 различни тогаш пиши пропало.
Инаку кој било android tv box да го купиш го има youtube па дури и од телеком што го даваат.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.117
Поени од реакции
7.697
Абе како ќе им се погодат изгледа така ги даваат тие ресиверите, јас мислам дека најдобро е за секого да има и youtube без разлика на пакет, ама сигурно чим пишаа дека се 2 различни тогаш пиши пропало.
Инаку кој било android tv box да го купиш го има youtube па дури и од телеком што го даваат.
Абе денес секој што купил нов телевизор смарт макар и фирма која произведува низок буџет телевизори има на него Јутјуб.

Сигурно едни ресивери не се Android а други се. Така да тие што се Android ресивер си имаат и Јутјуб. Можеби тоа е разликата.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.497
Поени од реакции
5.530
А за кој корисници се наменети тие што имаат и Јутјуб?
Зависно е од самиот договор другар.
Со продолжување/склучување на нов договор се добива експлор тв ресивер на кабел или оптика ако си.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.117
Поени од реакции
7.697
Зависно е од самиот договор другар.
Со продолжување/склучување на нов договор се добива експлор тв ресивер на кабел или оптика ако си.
Знам но не ми е јасно дали Xplore tv е на Аndroid? Дали само тие со оптичкиот интернет во Xplore tv имаат Youtube?

Како и да е не е битно толку за повеќето кој купиле нов смарт телевизор бидејќи веќе имаат во телевизорот пристап до интернет и Youtube.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
430
Поени од реакции
181
A1 XPLORE GO го зголемија бројот на канали на 110 и уште е 299 ден ама мора постпејд корисник на А1 да си или бесплатно за нови комбо корисници со 4 услуги
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.079
Поени од реакции
469
A1 xplore tv go aplikacijta se podeli na dva paketi, A1 XPLORE TV GO za 299 den so site 110 kanali i A1 XPLORE TV GO XS za 199 so 20 tv kanali.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
430
Поени од реакции
181
Дали некој ја имам пробано xplore tv go на андроид бокс
 

Kajgana Shop

На врв Bottom