Xperia X8

Член од
25 јуни 2013
Мислења
583
Поени од реакции
246

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
незнам на што мислиш дека не ти верувам? иначе види

BEFORE YOU EVEN TRY ANYTHING, TAKE OUT YOUR BATTERY COVER, TAKE OUT YOUR BATTERY, AND CHECK YOUR MANUFACTORING DATE. IF IT IS 11W29 OR ABOVE, DO NOT TRY THIS AS IT WILL HARD BRICK YOUR PHONE.

па 60 пути ти пишав дека неможе со твојот, рече пишува 11 43, неможе .
 
Член од
25 јуни 2013
Мислења
583
Поени од реакции
246
:oops: ок сепак фала на помошта нема да можам на мојот да инсталирувам ромови : /
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
67
Поени од реакции
11
пред 2 дена го инсталирував(следејки тут на англиски)
и се беше точно си имав се инсталирано busybox, rooted... и кога одам да инсталирам ми кажа дека е успешно инсталиран
но мислев дека фулл вајп се прави одкако се инсталирува ромот после фабрички во опциите, па го рестартирав и ми застана на вклучувањето и стоеше

па морав преку SEUS од сони ериксон што е да инсталирувам одново верзијата и се беше избришано наравно

сега незнам дали пак да пробам само сега одкако ке завршам веднаш да направам фулл авјп преку рекавери менито но немој пак да ме зафркне затоа што мислам дека е до тоа што позади батеријата мене ми пишува 11w43 а требало да е под 29 тоа 43ката така прочитав па незнам дали е вистина
Нема везе што ти е 11w43 мојот е 11w48 и го имам инсталирано ромот што ти го препорачав и имам инсталирано уште 3-4 други ромови претходно.
Мислам дека грешката ти е во тоа што ти го обележав во цитатот и мене ми се има истото случено.
Пробај одново вака:
1. Рутирај го телефонот со SuperOneClick
2. Инсталирај CWM со RecoverX
3. Стави го ромот на SD картицата
4. Влези во CWM и инсталирај го ромот
5. Откако ќе го инсталираш направи Wipe data/factory reset, Wipe cache partition и потоа Reboot system now.

Ти препорачувам да го користиш ромот што ти го оставив во претходниот пост зошто го користи истиот карнел што го има телефонот и нема потреба да го флешуваш (не ни можеш зошто ти е над 29 (11w43))
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Нема везе што ти е 11w43 мојот е 11w48 и го имам инсталирано ромот што ти го препорачав и имам инсталирано уште 3-4 други ромови претходно.
Мислам дека грешката ти е во тоа што ти го обележав во цитатот и мене ми се има истото случено.
Пробај одново вака:
1. Рутирај го телефонот со SuperOneClick
2. Инсталирај CWM со RecoverX
3. Стави го ромот на SD картицата
4. Влези во CWM и инсталирај го ромот
5. Откако ќе го инсталираш направи Wipe data/factory reset, Wipe cache partition и потоа Reboot system now.

Ти препорачувам да го користиш ромот што ти го оставив во претходниот пост зошто го користи истиот карнел што го има телефонот и нема потреба да го флешуваш (не ни можеш зошто ти е над 29 (11w43))

тоа да, gingerdx може и со заклучен бутлоадер, така да тоа може, мислам дека има и бар уште 2-3 на х8 форумот,за заклучен бутлоадер.
 
Член од
25 јуни 2013
Мислења
583
Поени од реакции
246
ок ке пробам сега го симнувам ромот, инсталирав CWM i BusyBox, рутиран е па да видиме што ке испадне :confused:
--- надополнето: 26 август 2013 во 13:07 ---
направив се како што напишавте но не биде пак и ми застана на вклучувањетооо :mad:
незнам до што му е :mad:
 
Член од
31 октомври 2011
Мислења
58
Поени од реакции
23
Некој дали знае да ми каже како да го апдејтувам мојот x8 на 4.0 ?
 
Член од
29 август 2012
Мислења
85
Поени од реакции
18
Искрено и јас не знам како да го апдејтирам на најновово, ама знам дека телефонов бидејки го имам и јас е жива катастрофа. По канта телефон нема. Најново нешто што ми се дешава е телефонот на секои три секунди, се исклучува целосно. Па кога и да ми потреба морам скроз одново да го вклучувам. Брзо се празни и многу ми се укочува, а на телефонот имам само 5-6 апликации инсталирано. На никој не му го препорачувам овој телефон макар и бесплатно. :mad:
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
67
Поени од реакции
11
Некој дали знае да ми каже како да го апдејтувам мојот x8 на 4.0 ?
Не би ти препорачал да му ставиш 4.0 зошто телефонот е слаб и ќе ти кочи многу. Но можеш да го ставиш ромот што му го препорачав на AstroBoy кој во него има вградено Holo Launcher и има изглед на андроид 4-ката и е побрз дури и од официјалниот 2.1.
 
Член од
31 октомври 2011
Мислења
58
Поени од реакции
23
Искрено и јас не знам како да го апдејтирам на најновово, ама знам дека телефонов бидејки го имам и јас е жива катастрофа. По канта телефон нема. Најново нешто што ми се дешава е телефонот на секои три секунди, се исклучува целосно. Па кога и да ми потреба морам скроз одново да го вклучувам. Брзо се празни и многу ми се укочува, а на телефонот имам само 5-6 апликации инсталирано. На никој не му го препорачувам овој телефон макар и бесплатно. :mad:
Јас немам толкаво лошо искуство со истиот. Нема многу маани, а батерија му држи дури до 3,4 дена пошто имам инсталирано Advanced Task Killer, ваљда е поради тоа ама и онака јас многу не го форсирам. ;)
--- надополнето: 28 август 2013 во 16:20 ---
Не би ти препорачал да му ставиш 4.0 зошто телефонот е слаб и ќе ти кочи многу. Но можеш да го ставиш ромот што му го препорачав на AstroBoy кој во него има вградено Holo Launcher и има изглед на андроид 4-ката и е побрз дури и од официјалниот 2.1.
Баш мислам дека добро ќе ја прифати 4ката, ќе размислам околу твојта идеа. Инаку фала! ;)
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
Е некој заинтересиран за х8 црн? не многу зачуван, 1500 ден
 

Kajgana Shop

На врв Bottom