Xperia X8

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Или може да си смениш/симнеш друг интерфејс т.е. лаунчер
 

Silvio

Strength And Honor
Член од
21 јануари 2009
Мислења
311
Поени од реакции
166
Брзо сега земав Х8. Дали треба да го пунам по 12 саати првите полнења или џабе ми е пошо имам чуено а гледам и вие се жалите на батеријата малце траела што е очекувано до негде... И дали е проблем после првото полнење од 12 саати да го дополнувам по малце у текот на денот кога ке се празни ?
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Брзо сега земав Х8. Дали треба да го пунам по 12 саати првите полнења или џабе ми е пошо имам чуено а гледам и вие се жалите на батеријата малце траела што е очекувано до негде... И дали е проблем после првото полнење од 12 саати да го дополнувам по малце у текот на денот кога ке се празни ?
Умре тоа полнењето по 12 саати оддамна, тоа беше со кадмиумските батерии. Новите литиумски/полимер батерии немаат потреба од тоа. Евентуално можеш првите 2-3 пати да ја празниш до крај па на полнач. Отпосле можеш да си ја дополнуваш кога сакаш.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
Брзо сега земав Х8. Дали треба да го пунам по 12 саати првите полнења или џабе ми е пошо имам чуено а гледам и вие се жалите на батеријата малце траела што е очекувано до негде... И дали е проблем после првото полнење од 12 саати да го дополнувам по малце у текот на денот кога ке се празни ?
Препорачливо е батеријата да ја испразниш до крај,да го ставиш телефонот на полнач да се наполни до 100 % , и да му направиш Clear Stats, односно Battery Calibration со ова програмче.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Препорачливо е батеријата да ја испразниш до крај,да го ставиш телефонот на полнач да се наполни до 100 % , и да му направиш Clear Stats, односно Battery Calibration со ова програмче.
Ок е програмчето ама за да го користиш треба root да му направиш на телефонот. Највеке се препорачува за телефони на кои "нон-стоп" се менуваат ромови. :)
 

anon313

O.D.Bloodz
Член од
29 декември 2008
Мислења
64
Поени од реакции
1
Здраво на сите имам (за мене) гоолем проблем со х8 пробав да му апдејтирам софтвер и напола ми се исклучи pc-то и сеа неможам да го вклучам воопшто ако може помош од некој шо има средено ваков проблем ако не препорачајте кај да го носам низ скопје да го средат.Фала однапред
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Здраво на сите имам (за мене) гоолем проблем со х8 пробав да му апдејтирам софтвер и напола ми се исклучи pc-то и сеа неможам да го вклучам воопшто ако може помош од некој шо има средено ваков проблем ако не препорачајте кај да го носам низ скопје да го средат.Фала однапред
Влкучи го преку USB на PC и пушти го програмот што ти доаѓа со телефонот на CD, таму имаш software/phone repair или така нешто беше. Пробај па кажи. :)
 
Член од
6 ноември 2011
Мислења
8
Поени од реакции
0
Видов дека некои од вас имаат ставено custom roms. Дали може да ми кажете со кој ром какви искуства имате (2.2 или 2.3) и дали фукционираат како што треба (батерија, резолуција на камера, блутут и др.). Според вас, кој custom rom е најдобар (најфункционален) и најстабилен (има најмалку падови/ресетирања на телефонот)?
 
Член од
6 мај 2010
Мислења
226
Поени од реакции
85
Здраво на сите имам (за мене) гоолем проблем со х8 пробав да му апдејтирам софтвер и напола ми се исклучи pc-то и сеа неможам да го вклучам воопшто ако може помош од некој шо има средено ваков проблем ако не препорачајте кај да го носам низ скопје да го средат.Фала однапред
држи го копчето за назад и така приклучи го тел на усб и после таму преку репаир ќе ти кажува што да правиш.
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
714
Видов дека некои од вас имаат ставено custom roms. Дали може да ми кажете со кој ром какви искуства имате (2.2 или 2.3) и дали фукционираат како што треба (батерија, резолуција на камера, блутут и др.). Според вас, кој custom rom е најдобар (најфункционален) и најстабилен (има најмалку падови/ресетирања на телефонот)?
FroyoBread и GingerDX се најстабилни. На XDA можешда ги најдеш.
--- надополнето: Nov 7, 2011 1:03 AM ---
Видов дека некои од вас имаат ставено custom roms. Дали може да ми кажете со кој ром какви искуства имате (2.2 или 2.3) и дали фукционираат како што треба (батерија, резолуција на камера, блутут и др.). Според вас, кој custom rom е најдобар (најфункционален) и најстабилен (има најмалку падови/ресетирања на телефонот)?
FroyoBread и GingerDX се најстабилни. На XDA можешда ги најдеш.
 
Член од
6 ноември 2011
Мислења
8
Поени од реакции
0
FroyoBread и GingerDX се најстабилни. На XDA можешда ги најдеш.
--- надополнето: Nov 7, 2011 1:03 AM ---

FroyoBread и GingerDX се најстабилни. На XDA можешда ги најдеш.
А на GingerDX (бидејќи е 2.3) функционални ли се камерата (на 3 MP), блутутот, wireless и такви ствари, како и снимањето апликации на картичка?
 
Член од
6 ноември 2011
Мислења
8
Поени од реакции
0
Која верзија на GingerDX е подобра: v018 или v019?
Дали пред да инсталирам треба да ја форматирам мемориската картичка (да биде празна) или не мора? И дали треба да бришам некои апликации кои веќе ги имам инсталирано? Барав на XDA ама овие работи никаде не ги најдов
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
714
Т
Која верзија на GingerDX е подобра: v018 или v019?
Дали пред да инсталирам треба да ја форматирам мемориската картичка (да биде празна) или не мора? И дали треба да бришам некои апликации кои веќе ги имам инсталирано? Барав на XDA ама овие работи никаде не ги најдов
Абе види, ја го возам 19кава више некој ден и лета. Не е лош и стабилен е. Логично ми е да поновиот апдејт е поусовршен така да шибај со 19ка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom