Xbox360 гејмери

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.608
Поени од реакции
52.455
И мене ме интересира за колку ќе дадеш голд.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
288
кај да ја димнам forza 3, сите линкови на катз за rs се мртви, а и зашто е на 2 двд?

ps ако знае некој линк за од rs, нека даде тука или по пп, фала
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.608
Поени од реакции
52.455
кај да ја димнам forza 3, сите линкови на катз за rs се мртви, а и зашто е на 2 двд?

ps ако знае некој линк за од rs, нека даде тука или по пп, фала
Зошто не ја собира на еден диск. Можам торент да ти пратам ама не ми е проверен.

Имам отворено тема за играва, па ако имате нешто да прашате или дискутирате, пишете таму.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Експанзијава ќе може да се купи само со Microsoft Points (Online) така?
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Сакам да земам Xbox...
Се мислев дали ПС3 или XBOX 360, и еве денес цел ден гуглам и читам по нешто... И сфаќам дека не ми се дават 50-60 евра за игра, така да изборот ќе падне на XBOX.

Е сега, кој модел. Дали да чекам Elite, или Arcade (имало на лагер)... или пак нешто сосема трето??

Ајде да чујам што предлагате вие?

Фала
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Сакам да земам Xbox...
Се мислев дали ПС3 или XBOX 360, и еве денес цел ден гуглам и читам по нешто... И сфаќам дека не ми се дават 50-60 евра за игра, така да изборот ќе падне на XBOX.

Е сега, кој модел. Дали да чекам Elite, или Arcade (имало на лагер)... или пак нешто сосема трето??

Ајде да чујам што предлагате вие?

Фала
паметен избор, јас си зедов Arcane баш си е супер. Нема да направиш никаква грешка доколку не ти се чека. А ако имаш пари и ти се чека :pos2: земиси Elite.
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
До вакви понуди стигнав јас:
1. Elite - нов, флешуван со jasper плоча, и хало 3 + хало 3 ОДСТ оригинал игри. за 350 евра
2. Arcade - нов, флешуван со jasper плоча - 260 евра.
Оваа понуда е од PSX Game Shop во Буњаковец, има некој купено нешто од таму? Искуства?

Втора понуда:
XBOX 360 Arcade 1 контролер, флешуван, + хард диск 120 ГБ + 3 игри гратис + 5 месеци гаранцјија - 330 евра.

Што мислите??

Искрено не знам што е разликата помеѓу Elite и Arcade освен хард-от? Има, или??
Не знам дали вреди да се земе Arcade...
Друга работа што ме интересира, е дали на флешуван xbox можам да играм онлајн без да ме банираат? Онака регулар, да си платам и да си играм (на флешуван xbox).

Фала
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.608
Поени од реакции
52.455
Втора понуда:
XBOX 360 Arcade 1 контролер, флешуван, + хард диск 120 ГБ + 3 игри гратис + 5 месеци гаранцјија - 330 евра.

Зимај го ова без да се мислиш. Подобра понуда нема да најдеш, а за онлајн, доколку играш со пиратски игри може да те банираат, ама јас цел месец играв онлајн со пиратски игри и не ме банираа.
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
Aj objasnete mi kako da stavam downloadirana igra na DVD(CD). Znaci sleguvam torrent i dali treba Extract da napravam na iso. file ili direkt da go stavam na CD?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Абе гледам некој игрици на интернетов има што се помали од 4 гига за xbox-ов. Е сега ако ги изрежам на обично двд ќе се игрет или не?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom