Xbox360 гејмери

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Позз дечки, ја следам темава и редно беше да си зеам едно иксбоксче, ова пс3чето не ми го праи кејфот :)
Сеа да ми кажете , каква разлика има меѓу ова кај драган шо е 17.500 4гб и обична аркејд без ХДД?
Исто така како што разбрав иако ти е чипуван иксбоксот со оргинал игра можеш да рокаш онлајн преку лајв?(Исто така ќе земам 12 месеци голд)
Фала однапред :)
Јас играв све живо онлајн минатиот месец кога имав gold trial и уште не сум баниран, а 12 месеци голд не би земал зошто ако пиеш бан џабе пари си дал и за лајв...
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Излезе нов апдејт за лајв и ја глуп го остаив да се даунлоадира, сега не ја прима black ops и halo reach... Добро што имам LT+ најверојатно ке излезат halo и black ops пачувани со SSv3
 

Fear In Madrid

Hala Madrid ! ! !
Член од
26 ноември 2009
Мислења
332
Поени од реакции
37
Ovie site se nenormalni vo makedonija...Sekade cenata na xbox se dvizi nad 17 000 denari odnosno 370 dolari.pa od stranstvo ili primer na Amazon xboxot e 220 dolari..i na sekoi 3 dena mu pada cena..zboruvam za toj od 4 giga..
Ke se zaleta nekoj covek sto ne se razbira..sto neznae da otvori na internet i ke mu ja oderat kozata..taka da Informirajte se...so se shiping i so se carina ke izleze mnogu mnogu poeftino, a ako imas nekoj vo stranstvo..ke ti go donese bez shiping i bez carina.Baska tuka mani sto baraat 370 dolari za xbox pa ti baraat pari i za HD kabel..i razni drugi OSNOVNI raboti vo xboxot..ali toa e nacekajte ofci pa gi strizite.
Treba cico Gruevski da pocne so tie besplatni reklami za Internet kupuvanje :P :P

Izvinete za latinica
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Ја изрежав Black Ops пак пачувана со SSv3 и работи така да нема потреба за повторно флешување
:)
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.812
Поени од реакции
12.113
Treba cico Gruevski da pocne so tie besplatni reklami za Internet kupuvanje :P :P

Izvinete za latinica
Политика ???
Те молам немој со тие куршуми !!!

Го разбирам твојот гнев, и верувај ми, и јас сум гневен за многу глупости кои се случуваат
во државава, но до толку ми е преку глава од политика што последни кај кои би се обратил
за помош околу овие глупости со кои се соочуваме, се политичарите.

А кога сме кај купувачката преку Интернет, кој си има словенски PayPal преку НЛБ Тутунска Банка,
слободно може да си купи било што на eBay, се додека продавачот бара плаќање преку PayPal,
а најголемиот дел од продавачите бараат плаќање преку PayPal, а eBay дури и го бара како задолжителен метод
за плаќање кај одредени типови на производи, од наједноставна причина, бидејќи PayPal е во сопственост на eBay.

А од друга страна, доколку некој продавач дозволува плаќање преку Moneybookers, AlertPay, или било кој
друг метод за електронско плаќање преку Интернет достапен и за Македонија, тогаш било кој од Македонија
може да си купи било што на eBay, повторувам, се додека продавачот дозволува плаќање преку Moneybookers,
AlertPay, или било кој друг метод за електронско плаќање достапен и за Македонија.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
А што тебе, ти заарни на гејмпад, па батали тестатура и маус? :D
Хахахаха не бе за Асасинс крид новата и за останатите нови игри, не ми се даваат пак пари за хакување :D А инаку освен блек опс и менаџер немам играно нешто друго ново на писи :D
пс кога ќе ми дојдеш на гости, заврши со испити? :)
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Xak мора да имаш LT+ фирмвер за AC:B и Black Ops, без тоа ништо...
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Игра ли некој Dead Space 2?

Многу јака игра, утепав 2 саати играјќи ја, неможам да ја оставам :)

 

Kajgana Shop

На врв Bottom