Xbox360 гејмери

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=54885&selectedCategoryId=422

е ова е тоа што ми треба, во ривер софт ова истово е 400 евра. 100 евра не им давам што сака некаде биде.

Можно е јас да го земам слимот да се префрлам на оригиналки и онака веќе не играм многу. Барем ќе можам онлајн да пуцам како што треба :D
Епа сметај дека и ќе ти вратат 10% од тие пари н Free shop. А за кај нас за царина можеш да го извадиш од кутија и да го ставиш пикнеш негде ако случајно ти проверат, а и кога проверуваат само багажникот го отвараат. Ова е се разбира кога одиш со семејство како што кажа Mac.
Знам дека нема шанси да земеш ПС3 ама јас сепак да ти кажам дека повеќе ти се исплати... За игри и такви ствари зборувам (game sharing)...
Иначе и јас ќе одам во Грција следниот месец па ако му треба на некој нешто нека каже.

--- надополнето ---

Дури и Joker зема ПС3. Ама се разбира само ти препорачувам ти си знаеш зошто го купуваш.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Сега за сега не, мора да биде хбох заради кинектот.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Па веќе имаш, што ќе ти е ? :)
Па даден ми е на користење, да го земам назад мора да купам уште еден да надохнадам хаха.

Абе гледам USA 11 000 денари се слим + кинект. МА*Е НИВНО
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Имаш Germanos, Expert (не сум сигурен дека веќе продаваат тука), Public и има една нова сега која е најдобра и најевтина ама не ми текнува името. Добро е во Грција што на граница ти враќаат 10% од цената ...
Проблемот е што во Germanos не ти даваат tax-free, односно можност да си вратиш дел од парите на царина.

А за Public и Expert немам појма, ама таму има само нови Slim верзии. Во Germanos јас го најдов мојот, Falcon chipset, али 130 евра хеј. : )
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Проблемот е што во Germanos не ти даваат tax-free, односно можност да си вратиш дел од парите на царина.

А за Public и Expert немам појма, ама таму има само нови Slim верзии. Во Germanos јас го најдов мојот, Falcon chipset, али 130 евра хеј. : )
Абе остај ти Германос, најскапи се они за игри и такви ствари...
Пред некој месец отворија во Космос нова продавница за техника. Таму го пробав Кинектот и бев таму на лансирањето на iPad2 . Значи се има и тоа многу ниски цени, од таму ја земав и Crysis 2. Мислам се наоѓаше негде околу оној маркетот каде што има голем број на слаткарници или што и да се тие.
Ти објаснувам како да си бил во Космос бидејќи не верувам некој да бил во Грција, а да нe "шетне" низ него.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Абе остај ти Германос, најскапи се они за игри и такви ствари...
Пред некој месец отворија во Космос нова продавница за техника. Таму го пробав Кинектот и бев таму на лансирањето на iPad2 . Значи се има и тоа многу ниски цени, од таму ја земав и Crysis 2. Мислам се наоѓаше негде околу оној маркетот каде што има голем број на слаткарници или што и да се тие.
Ти објаснувам како да си бил во Космос бидејќи не верувам некој да бил во Грција, а да нe "шетне" низ него.
Епа тоа е Public бе другар, истото што е и во Солун. Во Космос има и Expert исто така.

Не реков дека Германос се ефтини, баш напротив, за новиве конзоли се најскапи. Ама јас реков дека само кај нив може да се најде стара конзола, бидејќи во Public/Expert имаат само од новите Slim верзии.
Btw, не знам во Media Markt што и како има, не сум влегол таму досега...
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Епа тоа е Public бе другар, истото што е и во Солун. Во Космос има и Expert исто така.

Не реков дека Германос се ефтини, баш напротив, за новиве конзоли се најскапи. Ама јас реков дека само кај нив може да се најде стара конзола, бидејќи во Public/Expert имаат само од новите Slim верзии.
Btw, не знам во Media Markt што и како има, не сум влегол таму досега...
Не не, public е на најдолниот кат не е до маркетот, а Еxpert е близу до еден од влезовите до продавницата Sfеra. Ги знам овие работи дека дур сестра ми шета низ Зара и такви срања јас висам по 2-3 саати во продавнициве :)
Многу ми се смешни грците коа ќе ги прашаш дали имаат некоја игра баш вака ги изговараат зборовите: Ѕаст а момент, лет ми цек хахаа
Можеби Media Markt е тоа новото стварно не ми текнува. Кога ќе одиш следниов месец нема да го промашиш па ќе видиш за што ти зборувам.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.115
Поени од реакции
8.185
XBLA Игриве Save може да се прави или не ?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Donev брат ај пробаја виртуал тенис со кинект и кажи како е. Неможам јас уште да ја пробам а сакам да знам како е :)
 
Член од
26 ноември 2009
Мислења
89
Поени од реакции
4
Абе дечки да не го проба некој онај пакетот XBLA Triple Pack na arenabg. Ја има лимбо на торентот ме интересира дали ке можам да ја играм ако ја изрежам на цд дека за аркадните игри имам слушнато требало интернет.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.115
Поени од реакции
8.185
Абе дечки да не го проба некој онај пакетот XBLA Triple Pack na arenabg. Ја има лимбо на торентот ме интересира дали ке можам да ја играм ако ја изрежам на цд дека за аркадните игри имам слушнато требало интернет.
treba intermeci
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Дезинформација, тоа е за Arcade игрите кои доаѓаат посебно...

Иначе ова Triple Pack-от што е (со Limbo, Trials и уште една игра), си работи без нет. Како и секоја игра на двд. Лично тестирано. :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Дезинформација, тоа е за Arcade игрите кои доаѓаат посебно...

Иначе ова Triple Pack-от што е (со Limbo, Trials и уште една игра), си работи без нет. Како и секоја игра на двд. Лично тестирано. :)
Одвај чекам да ја изиграм Лимбо ај уште некој ден ќе почекам

--- надополнето ---

Мајкрософт ќе банира наредниве денови за


  • Flashed Xbox
  • Gamer score
  • modded avatars
  • infections on COD4
  • infections On World at war
  • Infections on MW2
издржете :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom