Xbox360 гејмери

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Вечер ќе ми го донесат, а и при крај сум со лимитот па ќе земам од Драган неколку игри. Кажи други кои се подобри освен Kinect Sports.
Your Shape Fitness Evolved

Yoostar 2: In the Movies - (ако имаш хард диск)

Carnival Games: Monkey See, Monkey Do - оваа е нова не ја знам викаат дека е интересна.

Michael Jackson: The Experience - Мене ми е поинтересна од Dance Central уште подобро доколку сакаш да играш како MJ хахахахах

Fantastic Pets - Во стилот на кинектанималс само имаш поголем избор на миленичина и игри.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ух, како бе никој од вас не е од Скопје, да го зеам кинектот на 1 ден бар да и напраам мерак на сестра ми со Kinectimals, вљубена е во таа игра. :)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.582
Поени од реакции
52.412
Your Shape Fitness Evolved

Yoostar 2: In the Movies - (ако имаш хард диск)

Carnival Games: Monkey See, Monkey Do - оваа е нова не ја знам викаат дека е интересна.

Michael Jackson: The Experience - Мене ми е поинтересна од Dance Central уште подобро доколку сакаш да играш како MJ хахахахах

Fantastic Pets - Во стилот на кинектанималс само имаш поголем избор на миленичина и игри.

Game Party in Motion, Motion Sports, Joy Ride?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Game Party in Motion, Motion Sports, Joy Ride?
Joy Ride можеш да ја пробаш забавна е, Motion Sport не ми прави многу ќејф, на секое те прашува со кој профил да играш многу ретко да те препознае а плус играта има лоадинг од пола час. Game party in Motion ќе имаш проблеми при навигацијата (ако си на лајф има упдејт што го средува тој проблем) нема некој убави мини игри, има пикадо билијард и такви работи но лошо изведено е.

Мац јас кога ќе доаѓам накај Скопје ќе ти го дадам на 1-2 дена нема проблем. Сега ми е даден и е во Скопје, кога ќе доаѓам здравје нареден месец ќе се договориме.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.582
Поени од реакции
52.412
We tested the new Beta Dashboard 2.0.13141.0 and can confirm that all games that are NOT AP2.5 patched fail to boot to a black screen (Previous LT+ Non-AP2.5 symptoms) – there is still a lot more testing on really old games (Pre Fifa 09) so we will keep you posted.

So (as suspected) AP2.5 will be activated across the board once the new dash is released, and also as suspected, LT+ has shown to still work by protecting the system from a flag and bypassing the AP2.5 check. (Naturally we expect the AP2.5 checks to get harder and deeper so this is just the beginning)

C4E has confirmed that there WILL be a public method to rip your own AP2.5 data from titles thanks to all the new AP2.5 Table information that was discovered a few weeks back.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
@Donev дојде кинктот?

--- надополнето ---

А и немој да заборавиш дека имаш мал милион хакови кој ќе ти бидат интересни http://kinecthacks.net/

Лесно е за инсталација на пц, па на 90% хаковите ги има и софтверите.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.582
Поени од реакции
52.412
@Donev дојде кинктот?

--- надополнето ---

А и немој да заборавиш дека имаш мал милион хакови кој ќе ти бидат интересни http://kinecthacks.net/

Лесно е за инсталација на пц, па на 90% хаковите ги има и софтверите.
Да, стигна. Денес цел ден е уклучен иксбоксот :)
Ги земав Kinect Sports, Motion Sports, Game Party in Motion, Harry Potter and the Deathly Hallows part 1 и Dance Central.
Kinect Sports, Motion Sports и Game Party се одлични. Другите две не ги играв, за сестра ми ги земав. Во Motion Sports малце е глупо тоа што тешко те препознава и долгиот лоадинг, но освен тоа, се функционира како што треба. А во Game Party не приметив никакви недостатоци. Толку засега. Ќе пишам по опширно утре.

--- надополнето ---

И да, дали да го оставам цело време уклучен, и кога играм игри што не поддржуваат Кинект?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Да оставиго се уклучува на stand by самиот
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Сигурно те болат рацете па неможеш да пишуваш хахаха
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Земав пред некој ден 3 месеци Live Gold (дваес евра, мамата нивна :)), па да ве прашам за мислење на кој јузер да го активирам.

Планирам да ја играм само Top Spin 4, засега, па дали е паметно да креирам нов јузер, онака чист? :)

Јесда глупо прашање, бидејќи и така другите јузери ми со "америчко" потекло, па најверојатно ќе морам да креирам некој Европеец за Gold-ов. :)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.582
Поени од реакции
52.412
Ако не ти е оригинална Top Spin 4, и не ти прави некоја голема разлика ако направиш нов јузер за голд. Сепак, јас би направил нов јузер кој ќе го користам само за лајф.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ако не ти е оригинална Top Spin 4, и не ти прави некоја голема разлика ако направиш нов јузер за голд. Сепак, јас би направил нов јузер кој ќе го користам само за лајф.
Не ми е, ама и сите други не ми се...па вака подобро бар, кога веќе планирам да ја играм само неа.

Плус, ако истерам 3 месеци вака, после може и да ја купам. :))
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
20 евра за 3 месеци? Многу бе тоа колку е 12 месеци да купиш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom